Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 95 1Z - klimatronic - nie włącza się

16 Lip 2009 17:21 3118 8
  • Poziom 10  
    Witam!
    Wczoraj pojawił mi się problem - wsiadam po pracy do autka (upał 35 stopni), szybko włączam silnik żeby się schłodzić, a tu ZONK - nie działa klima (nic nie reaguje a na wyświetlaczu zegarów nie wyświetla mi się temperatura zewnętrzna). Myślałem, że to jakiś bezpiecznik - Przyjechałem do domu i zabieram się do roboty. Pierwsze - bezpieczniki - wszystkie dobre. Wyciągam panel, wtyczki wszystkie wpięte, wszystko łączy. Rozkręciłem panel, popatrzyłem do środka, myślę "nic nie zrobię" - poskręcałem wszystko, włączam auto - DZIAŁA. Dzisiaj wychodzę z pracy - upał jeszcze większy a tu znowu to samo. Pozostaje mi znowu rozgrzebać panel tylko chciałbym to zrobić konkretnie. Nie spotkaliście się kiedyś z takim przypadkiem? czy może to być spowodowane temperaturą? jak wsiadłem do auta to w środku było z 50 stopni celcjusza.
  • Poziom 20  
    Postawiłbym na czujnik temperatury zewnętrznej, może skorodowne złącze.
  • Poziom 10  
    On jest tam gdzieś pod zderzakiem?
  • Poziom 20  
    Nie powiem Ci dokładnie jak u Ciebie, ale przeważnie jest za zderzakiem.
  • Poziom 10  
    A czy możliwe że przez ten czujnik panel wogóle by nie zastartował? - nawet nic nie mrugnie - nic sie nie wyświetli nie reaguje na przyciski
  • Poziom 20  
    Jeżeli NIC nie działa, to raczej nie czujnik. Myślałem, że tylko sprężarka się nie chce załączyć i nie pokazuje temp. zewnętrznej. Sorry za zmyłkę..
  • Poziom 21  
    Przeglądnij dokładnie panel pod kątem zimnych lutów, zwłaszcza w okolicach gniazd do wtyczek.
  • Poziom 11  
    Miand napisał:
    Przeglądnij dokładnie panel pod kątem zimnych lutów, zwłaszcza w okolicach gniazd do wtyczek.

tez stawiałbym na luty. poszukaj TU kolego
  • Poziom 10  
    Zimne luty - dzięki