Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niepełne działanie sieci. Nie ładują się strony.

16 Lip 2009 18:18 1733 13
  • Poziom 9  
    Problem wygląda tak:
    posiadam 2 kompy, polaczone ze soba sieciowka i skretka. Wszelkie ustawienia wydaja się byc takie jak powinny, komputery widza siebie wzajemnie. Jednak na drugim, dla ktorego lacze jest udostepniane, dziala jedynie komunikator/gry sieciowe. Strony sie ciagle laduja, ale bez konca, co najwyzej pojawi sie tlo. Jakies pomysly, gdzie moze tkwic problem? Kazda pomoc mile widziana ^^
  • Poziom 9  
    wszedzie mam ustawione takie jak na 1wszej sieciowce glownego kompa
  • Poziom 31  
    A poprawnie masz je wpisane? Mi to też wygląda na dns.
  • Poziom 9  
    tak, wiem, kazdy mowi ze to na bank DNSy. Mam ustawione na drugiej sieciowce i drugim kompie takie jak na glownej sieciowce. Poprawnie, co do tego jestem pewien. Strony o ile w ogole sie wczytuja to tylko tlo i czasem ramki.
  • Poziom 38  
    Ustaw adres DNS taki jakie jest IP sieciówki w kompie która udostępnia ten internet. W tym który udostępnia nic nie mieszaj.
  • Poziom 9  
    bez zmian, dalej dziala tylko komunikator :/ jakis inne pomysly?...
  • Poziom 38  
    A możesz pingnąć jakiś adres wp.pl czy tam onet na tym kompie co nie chodzi ?
    Wklep na jednym i na drugim kompie w konsolce ipconfig /all i tu wklej co wyskoczy.
    Jak ustawiałeś udostępnianie ICS dyskietką czy z palca ?

Zresztą ;)
    http://forum.infojama.pl/default.aspx?g=posts&t=12707
  • Poziom 9  
    O dziwo moge O.o ale stronki zaczynaja sie jedynie wczytywac, pobierze najczesciej tlo i na tym poprzestaje...

chyba z palca :P

• Poziom 9  
    Jakies jeszcze pomysly?
  • Poziom 38  
    Jak przeglądałeś ten link co podałem to pomysły się kończą.
    Wpisz w tym drugim kompie jakiś serwer proxy , jak CSK nie ma nic takiego to poszukaj darmowego, ale dziwne to wszystko.
  • Poziom 30  
    A co kiedy wpiszesz DNS od dostawcy na tym 2 komputerze. To znaczy zamiast 192.168.0.1 te: 83.2.100.2 i ten 2.
  • Poziom 11  
    Wyłącz firewall i antywirusa (najlepiej na obydwu komputerach). Najlepiej uruchom komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci i wtedy sprawdzaj. Przetestuj też działanie w innych przeglądarkach np. opera, firefox, IE. Sprawdź czy nie masz w ustawieniach przeglądarki, z której wykonujesz testy wpisanego adresu serwera proxy.
  • Poziom 31  
    Na razie wpisz poprawny DNS w drugim komputerze.