Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative T6100 + dodatkowy kabel = ciche granie głośników

Pablo15005 16 Lip 2009 18:42 6311 7
  • #1 16 Lip 2009 18:42
    Pablo15005
    Poziom 11  

Witam ;)
    Tak jak w tytule napisałem dokupiłem do moich głośników 5.1 3m kabla Zdjęcie podłączyłem ale głośniki ciszej grają? czemu? Czy ten kabel jest jakiejś słabej jakości czy w czym problem?

• #2 16 Lip 2009 19:12
    Glokk55
    Poziom 13  

Ja nieraz na kablach chinc'ach robiłem przedłużki, któtsze czy dłuższe od Twojego kabla i nigdy mnie nic takiego nie zaskoczyło, więc chyba sam musisz kombinować, zaraz sprawdze Twoje głośniki, bo ja też mam 5.1 i na wejście do nich są 3 jacki, czyli Ty przedłużasz kabel do głosników ? właśnie gdzie tą przedłużke dałeś ?

• #3 16 Lip 2009 22:03
    Pablo15005
    Poziom 11  

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi ale jakoś się dogadamy ;]

• #4 17 Lip 2009 00:05
    Glokk55
    Poziom 13  

Chodzi mi o to gdzie podpiąłeś te 3m kabla ? od komputera do suba ( komputer-> jack-chinc-> Twoja przedłuzka-> sub ) czy inaczej, jako przedłużka kabla do głośników (subwoofer->przedłużka->satelita) ? albo jeszcze inaczej ;D

• #5 17 Lip 2009 02:42
    .:Proxy:.
    Poziom 12  

Jeśli mogę się wtrącić, te przewody stosuje się do przesyłania sygnału (ze źródła- np. komputer do wzmacniacza -np. Twój zestaw 5.1) Jeśli w taki sposób zastosowałeś te przewody to jedynym powodem dlaczego zestaw gra ciszej może być defekt samych przewodów.
    Natomiast jeśli użyłeś tych przewodów żeby przedłużyć głośniki (satelitki) aby lepiej rozstawić głośniki to popełniłeś błąd ! Tych przewodów nie używa się do zasilania głośników !! One się po prostu do tego nie nadają, gdyż maja za mały przekrój przewodów...
    Innego powodu nie widzę dlaczego zestaw miałby grac ciszej.

• #6 17 Lip 2009 09:53
    Pablo15005
    Poziom 11  

subwoofer->przedłużka->satelita tak to zastosowałem :) Proxy to jakie kable byś polecił do takiego przedłużenia?

Proszę poprawić temat. "ciszsze "? co to takiego?
    (dj-MatyAS)

• #7 17 Lip 2009 13:29
    .:Proxy:.
    Poziom 12  

Tak jak myślałem :) Źle zastosowałeś te przewody które kupiłeś. One się nie nadają do podłączania głośników.
    Do głośników należy stosować przewód 2 żyłowy np. taki:

Nie mam zielonego pojęcia czy da się kupić taki przewód, fabrycznie zakończony wtykami RCA (Chinch). Może ktoś z forumowiczów spotkał się z taka przedłużką, to coś więcej napisze.
    Jednak zawsze jest jakieś wyjście i taką przedłużkę możesz sobie zrobić sam :) Potrzebujesz do tego przewodu takiego jak na foto wyżej lub lepszego z miedzi beztlenowej np. takiego jak ten:

Wtyki i gniazda możesz zastosować np. takie:

Satelitki możesz również przedłużyć przecinając oryginalny przewód gdzieś nad wtykiem i wstawiając pomiędzy nowy dłuższy odcinek przewodu takiego jak na fotkach wyżej. Niestety jest to inwazyjny sposób, bo ingerujesz w fabrycznie wykonane przewody. Jeśli to nie problem to polecam ten sposób, gdyż jest najszybszy :) Pamiętaj aby bieguny się zgadzały!!! To ważne.
    Ostatnim wyjściem jest po prostu zaniesienie oryginalnego przewodu do sklepu pokazanie sprzedawcy i zapytanie czy są przedłużki do tego rodzaju połączeń głośnikowych.
    Nic innego Ci nie poradzę.

Pozdrawiam.

• #8 17 Lip 2009 15:19
    Pablo15005
    Poziom 11  

Wybiorę się do sklepu z car audio, wezmę ten kabel, powiem w czym jest problem i zaproponuje takie rozwiązanie jak mówisz, na pewno będą mieli taki kabel i końcówki więc zakupie wszystko co potrzeba, zrobię to jak należy, później będę myślał jak je dobrze rozstawić po pokoju, będę liczył na pomoc forum ;)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo