Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips DVDR-70 kopiowanie płyt

jacekk 26 Maj 2004 09:10 1443 7
  • #1 26 Maj 2004 09:10
    jacekk
    Poziom 10  

Cześć!
    Czy istnieje możliwość skopiowania zabezpieczonej płyty DVD na nagrywarce stacjonarnej Philipsa DVDR-70. Kiedy próbuję nagrać taką płytę pojawia się napis COPY PROTECT i symbol kłódki. Jak obejść takie zabezpieczenie. Nie chodzi mi o kopiowanie płyt DVD na komputerze.
    Pozdrawiam
    Jacek

0 7
  • #2 26 Maj 2004 14:30
    fancy
    Poziom 12  

Sproboj wejsciem analogowym - oczywiscie liczac sie ze strata jakosci

0
  • #3 27 Maj 2004 17:34
    jacekk
    Poziom 10  

Dziękuję za odpowiedż.
    Układ połączeń w jakim próbowałem wykonać kopię zabezpieczonej płyty DVD był następujący.
    Orginalną płytę umieściłem w odtwarzaczu DVD Yakumo i połączyłem przewodem EURO z nagrywarką DVDR-70 Philips, próbując nagrać na płytę DVD+RW. Próba kopiowania po niskiej okazała się niemożliwa.
    Czy istnieje jakiś sposób wykonania tej kopii?
    Pozdrawiam
    Jacek

0
  • #4 27 Maj 2004 19:30
    yooras
    Poziom 22  

nie, chyba że zastosujesz dekoder lub wyłączysz macrovision

0
  • #5 28 Maj 2004 08:18
    fancy
    Poziom 12  

yooras ma racje. W takim wypadku to chyba jedyna mozliwosc przegrania filmu.

0
  • #6 28 Maj 2004 10:19
    jacekk
    Poziom 10  

Mam pytanie. Jeżeli jest to sprzęt stacjonarny, a nie komputer to w jaki sposób wyłączyć Macrovision lub jaki dekoder DVD zastosować? W jaki sposób to zrobić? Czy mógłby Ktoś szerzej to opisać.
    Pozdrawiam
    Jacek

0
  • #7 28 Maj 2004 14:10
    fancy
    Poziom 12  

Musisz kupic na jakiejs gieldzie elektronicznej specjalny uklad elektroniczny ktory wycina z sygnalu wideo sygnaly zaklocajace. Niektorzy ww urzadzenie nazywaja "dekoderem" a np. w Krakowie na gieldzie mozna to kupic po nazwa "eliminator zaklocen wideo". Wlaczasz to w tor sygnalowy wideo pomiedzy DVD a Nagrywarke DVD. Takie urzadzenie bylo opublikowane w ktoryms z numerow "Praktycznego Elektronika"
    Szanowny moderatorze mam nadzieje, ze swoim postem nie zlamalem regulaminu elektrody - chce tylko pomoc koledze w problemie. Wszak wykonywanie kopii na wlasny uzytek podobno jest dozwolone. Jesli jednak w jakis sposob przyczynilem sie do szerzenia piractwa to jest mi bardzo przykro i prosze o usuniecie mego postu

0
  • #8 31 Maj 2004 13:24
    jacekk
    Poziom 10  

Znalazłem trochę wiadomości w sieci na temat układu Macrovision Killer (Remover, Eliminator). Pod takimi nazwami to urządzenie można spotkać. Są wersje analogowe i oparte na procesorach PIC Microchipa. Nie jestem do końca przekonany, że jest to tak bardzo zakazany temat na tym forum.

Dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
    Jacek

0