Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukiwany materiał na izolator magnetyczny

Pirotech 19 Lis 2010 11:37 66743 257
  • #121 19 Lis 2010 11:37
    fascher
    Poziom 2  

tylko trochę nie rozumiem tego co Ty zrobiłeś co się obracało, czy na rotorze i statorze dałeś tą samą długość magnesu? i czy są one namagnesowane osiowo? co do mojego rysunku to musi się składać z takich trzech kół co potem możesz ustawić na wale, ale co z tego wyjdzie nie wiem.. co innego teoria a co innego praktyka..

• #122 19 Lis 2010 12:10
    wicek404
    Poziom 11  

Magnesy mam fi 30 x 10mm i magnesowane są po wysokości 10 mm, a moja tarcza ma średnicę 497mm i magnesy będę przyczepiał z boku tarczy. Na próbę mocowałem po jednym magnesie na statorze i rotorze okazuje się że tarcza rusza bez problemu, ale jak mija już magnes zaczyna oddziaływać boczna siła. Przy ustawieniu na rotorze trzech magnesów jeden obok drugiego to środkowy magnes niema już bocznego ciągnięcia. Wniosek musi być na tarczy maximum magnesów na ile pozwala ich zamocowanie. mam przy tak dużej tarczy dwie strony do mocowania a zewnątrz statory i nie wykluczam dodatkowe magnesy statora od środka. Jeszcze jedna uwaga w moim prototypie mam możliwość regulacji kąta co umożliwia manipulację w trakcie tworzenia a w twoim projekcie jeżeli już po wiercisz to nie wiele można modyfikować. Może ten mój silnik jest trochę masywny i kosztowny to daje wiele możliwości i w ostatecznym rozrachunku końcowego projektu, może być tarcza odlana ze znalu z gotowymi gniazdami do mocowania magnesów.

• #123 19 Lis 2010 12:29
    fascher
    Poziom 2  

to tak samo mogę zrobić z magnesami fi 10x20 choć mam magnesowanie osiowo to jest możliwość ze z jednej strony usunę pole magnetyczne, teraz robiłem i się okazuje ze się obraca, tylko muszę zrobić projekt z dokładnymi wymiarami żeby mieć to równe. Ale jaki będzie efekt końcowy to zobaczymy na razie na płycie CD popracuje.

• #124 20 Sty 2011 19:49
    Piotr.Xen
    Poziom 9  

_ita_ czytasz jeszcze to forum miał bym do ciebie pytanie

• #125 01 Mar 2011 21:27
    fito123
    Poziom 9  

Witam coś cicho się zrobiło próbowałem robić testy na płycie cd niestety bez rezultatu .
    Może ktoś coś podpowie ?
    Z góry dzięki Pozdrawiam.

• #126 02 Mar 2011 10:57
    wicek404
    Poziom 11  

Nie dostaniesz gotowej recepty na działanie takiego modelu. Poczytaj posty na ten temat nie jesteś pierwszy, który jest zawiedziony trzeba najpierw poczytać na temat magnesów i popatrzeć jak wygląda pole magnetyczne np. przez kliszę magnetyczną, czy też poszukać zdjęć gotowych i wtedy można dopiero próbować z jakim kątem natarcia działać by wprawić taką tarczę w ruch obrotowy. Ja sprawdziłem i w brew fizyce mój model miał dość dobre obroty. Zima nie sprzyja mojemu projektowi bo nie mam ogrzewania w moim garażu, ale prace przygotowawcze poszły bardzo daleko. Choć jest jedno rozczarowanie z materiałem P80M z INMET magnesy przebijają polem przez cztery milimetrowe warstwy, nie nadaje się ten materiał i nie ma właściwości takich jak mumetal, czy permendur. Potrzebowałem tego materiału do drugiego projektu na bazie silnika Stirlinga napędzany samymi magnesami z układem zapadek osłaniających magnesy w danym momencie. Materiały i pomysł z rozwiązaniem już są, teraz czekam tylko na wolny czas i ocieplenie. Nie będę na razie się rozpisywał bo czasu nie mam za wiele, jak projekt ukończę to zostanie zamieszczona stosowna notka z linkiem do filmu. Napisałem dziś tylko dlatego by poinformować że prace trwają i mają się optymistycznie.

• #127 02 Mar 2011 16:01
    _jta_
    Specjalista elektronik

Uwaga - ci, co obiecują silnik napędzany samymi magnesami, "wpuszczają w maliny". ;)

• #128 02 Mar 2011 16:46
    fito123
    Poziom 9  

Witam co do samego silnika, też opracowałem prototyp .
    Niestety muszę rozczarować co niektórych, nie jest to silnik czysto magnetyczny a raczej , grawitacyjno-magnetyczny mój prototyp niestety może mieć na osi o śr 200mm maksymalnie osiem zapadek na każdej z nich 1 magnes i niestety w danym momencie magnes główny może odpychać tylko jedną
    zapadkę ten typ silnika odpada i już nad nim nie pracuje
    Do minusów tej konstrukcji należy zaliczyć też prędkość obrotową tego silnika który jest bardzo wolny i śmiesznie klekocze .
    Pozdrawiam .

• #129 02 Mar 2011 19:09
    _jta_
    Specjalista elektronik

Grawitacja nic nie zmienia... ale jakiś układ z zapadkami może pobierać energię z drgań podłoża
    - np. z tego, że niedaleko jest szosa, po której jeżdżą ciężkie samochody - udało ci się to uzyskać?

Jakbyś z tego chciał mieć bardziej realną ilość energii, to potrzebna jest duża masa i sprawdzenie, jaka
    jest najczęstsza polaryzacja tych drgań. Ale nie wiem, czy tego wystarczy na choćby najmniejsze radio.

• #130 02 Mar 2011 20:11
    fito123
    Poziom 9  

Chodzi właśnie o uzyskaną energie a jest jej niewiele ,gdybym chciał tym wyprodukować kilowat energii, koło musiało by mieć około ? dużo metrów średnicy i zmodyfikowany system zapadek, gdyż to co zrobiłem szybko się wyrabiało (drewno materiał mało wytrzymały ) można by ustawić na jednym wale w rzędzie 10 metrowych kół ale to by miało metr długości a po stratach na prądnicy i łożyskach dało by może 10 wat, nie posiadam narzędzi do obróbki metalu
    Mam pytanie czy ktoś na forum widział ten film?
    http://www.youtube.com/watch?v=jYcjjSfiNNE&feature=related
    Jeśli tak proszę o wypowiedz :)
    Z góry dzięki Pozdrawiam,

• #131 02 Mar 2011 21:19
    _jta_
    Specjalista elektronik

Myślę, że raczej ciężko uzyskać miliwat. ;) Zrób jakieś pomiary, to będzie można coś powiedzieć.
    Filmów z YT raczej nie oglądam - zbyt "śmieciowe", mało co widać - więcej z wyobraźni jak z filmu.

• #132 02 Mar 2011 21:45
    fito123
    Poziom 9  

Wszystko w swoim czasie ,sobota i niedziela wolna wiec coś pokombinuje, zbudowałem drugi model testowy według tego filmu ,zobaczymy czy to prawda czy fałsz :) Pogromcy mitów w akcji :) ale jeśli to zadziała ,to się chyba upije .
    ostatnio Enes przysłał mi to co chciałem czyli różne typy różne rozmiary neodymów
    a co do tego Mumetalu to faktycznie działa sprawdziłem ,posiadam go nawet spore ilości :) niestety tylko w formie półksiężyców a grubości 4 mm robiłem testy i faktycznie zatrzymuje fale magnetyczne bardzo skutecznie .Ujmę to w ten sposób, mocno się zdziwiłem (Pozytywnie)
    A teraz czas się już pożegnać Dobranoc .

• #133 22 Mar 2011 00:24
    paweu85
    Poziom 9  

no i co nic nie wyszło?wszelkie silniki magnetyczne nie będą działały bez odpowiedniego ekranu magnetycznego który nie reaguje z polem magnetycznym ale taki nie istnieje..

• #135 07 Kwi 2011 20:35
    _jta_
    Specjalista elektronik

Po pierwsze tam jest kilka produktów, po drugie ceny takie, że nikt rozsądny tego nie sprowadzi, żeby mu zalegało magazyn.
    Duża część z tych produktów służy do ekranowania pola magnetycznego - zazwyczaj taki ekran można zrobić z materiałów,
    które sprzedaje wiele firm, ale u nich niektóre mają unikalne właściwości, np. są elastyczne, łatwo je dowolnie uformować.

Jak potrzebujesz czegoś takiego, to musisz zamówić albo przez tamtą stronę, albo przez kogoś, kto to sprowadzi, i pewnie
    będzie chciał sporą prowizję, i część zapłaty z góry - nie będzie ryzykował, że nie odbierzesz i zostanie mu niechodliwy towar.

A jednego z tych produktów oni nie eksportują - pewnie rząd USA uważa, że ktoś może tego użyć do zrobienia broni, albo że
    ma to za duże znaczenie (ze względu na jakieś zastosowanie), żeby się tym dzielić z innymi krajami. Jak koniecznie chcesz
    akurat ten produkt, to trzeba się zwrócić do rządu USA, żeby ci pozwolił to kupić, i to może być trudne do załatwienia.

• #136 27 Maj 2011 04:17
    flash1977
    Poziom 2  

Witam!

Zawsze mozna poprosic znajomego z USA zeby pomógł. Niech zakupi a potem podeśle do PL ten materiał który niby nie exportują.

Jestem nowy na tym forum i myślę że zabiorę się za urzadzenie tego typu:

http://www.youtube.com/watch?v=FxReArGbE_s&feature=related

na razie kombinuję z materiałami które możnaby było wykorzystać.
    Na tą chwile podejżewam że najlepszym materialem na części jesli chodzi o rotor i stator to teflon wzmacniany.

• #137 27 Maj 2011 09:48
    _jta_
    Specjalista elektronik

Jak jesteś w Londynie, to nie do PL, a do GB - jakoś nic mi nie wiadomo, by Londyn był w PL. ;)
    Perendev? O ile pamiętam, już jakiś czas temu wykryto i pisano tu na forum, że to było oszustwo.
    Proponuję dużą ostrożność, jeśli by ktoś chciał coś robić według wskazówek osób spoza Polski -
    mogą współpracować z firmą, i pomagać jej wpychać niechodliwy towar za wygórowaną cenę;
    oszukają co do tego, co się da uzyskać przez użycie tego towaru, a potem nie ma jak dochodzić
    swoich praw w sądzie, bo polskie sądy się takimi sprawami nie zajmą (jak sprawca za granicą).
    Jak chce naciągać Anglików, to nam nic do tego, tam go osądzą - ale od naciągania Polaków wara!

• #138 27 Maj 2011 11:01
    flash1977
    Poziom 2  

Nie nie współpracuję z nikim i nie staram sie wdrożyć czegoś co nie działa a tym bardziej kogoś naćiągnać.
    Mam kilka materiałów dydaktycznych które mysęlę że powinny pomóc a tym bardziej jeśli są to rysunki tech. lub zdjęcia. Skoro to oszustwo to trzeba to sprawdzić bo może wypowiadała się osoba która może wogóle nie zrobiła tego a nie zawsze wszystko obliczeniowo do końca wychodzi na działające. Widziałem że sporo osób podchwyciło ten sposób i buduje własne prototypy. Ciekawe w takim razie jesli niby nie działa i ogłoszono że to oszustwo ,po co powstał patent w stanach na to urządzenie.

P.s A Londek Zdrój nic Panu nie mówi , taki kurort w PL ? :)

• #139 27 Maj 2011 11:09
    _jta_
    Specjalista elektronik

Właśnie po to się patentuje, żeby uwiarygodnić oszustwo (tj. żeby wyglądało na prawdę).
    A naciągać już zacząłeś w pierwszej wypowiedzi na forum - proponując zamawianie materiałów.

• #140 27 Maj 2011 11:27
    flash1977
    Poziom 2  

_jta_ napisał:
    Właśnie po to się patentuje, żeby uwiarygodnić oszustwo (tj. żeby wyglądało na prawdę).
    A naciągać już zacząłeś w pierwszej wypowiedzi na forum - proponując zamawianie materiałów.

Mistrzu, podpowiedziałem tylko, co koleżka może zrobić, jeśli mu to bardzo potrzebne. Nie wciskam komuś niczego i nie naciągam, jeśli bym miał to na myśli, to zaproponowałbym mu to, ale nie zrobiłem tego. Po co to w ogóle ciągnąć?
    A jeśli chodzi o patenty, to trzeba udowodnić, że coś działa, żeby mogło być opatentowane i można było nadać numer patentu. Z tego, co ja wiem; chyba, że wiesz więcej.

• #141 27 Maj 2011 13:22
    _jta_
    Specjalista elektronik

To albo źle wiesz, albo celowo wprowadzasz w błąd - patentowanie nie wymaga udowodnienia, że coś działa,
    a jedynie deklaracji, że się chce opatentować (popartej opłatą), oraz żeby ten pomysł nie był znany wcześniej.
    A że zbiór możliwych urządzeń niedziałających jest większy, niż działających, to i patentów na takie więcej...

Numer patentu nadaje się przy zgłoszeniu, zanim jeszcze sprawdzą, że tego ktoś inny nie zgłosił wcześniej;
    jest to numer zgłoszenia, staje się numerem patentu, jak nie znajdą wcześniejszego opisu tego wynalazku.
    Takie są przepisy regulujące patentowanie, są dostępne w sieci, można sobie poszukać i poczytać.

• #142 27 Maj 2011 13:51
    flash1977
    Poziom 2  

Ty chyba się na mnie uwziąłeś co ? Człowieku po co domniewasz że coś robię specjalnie jak nie miałem żadnych złych intęcji a po drugie mnie nie znasz a tak poza tym to zbacza z tematu. Wrzuć na luz albo weź relanium.

• #143 01 Cze 2011 12:06
    _jta_
    Specjalista elektronik

Wyliczyłem dwie możliwości: podajesz nieprawdę, bo źle wiesz (doszła do ciebie jakaś plotka, a ty nie sprawdziłeś),
    albo robisz to celowo - nie określam, która tu jest, bo nie mam powodu, by uważać, że tylko jedna z tych możliwości
    wchodzi w rachubę. A która z nich jest zgodna z rzeczywistością, to ty sam wiesz (ewentualnie ci, co ciebie znają).

Jeśli ta pierwsza, to możesz opisać, jak do tego doszło - to pomoże innym unikać podobnych błędów.

• #144 29 Gru 2011 23:46
    krooll
    Poziom 9  

Witam. Jestem świeży, choć bywałem tu na podglądzie. Silnik magnetyczny może działać pod warunkiem, że się go odpowiednio zrobi. Wszystkie lub chyba wszystkie przedstawiane, na YT i przez kolegów mają jedną zasadniczą wadę, przez co albo wcale nie działają albo ledwo, co działają. Otóż chodzi o zastosowane magnesy i sposób ich rozmieszczenia. Pomiędzy magnesami praktycznie nie powinno być przerw, bo pole magnetyczne boczne magnesów będzie stawiać opór i nasz silniczek nie będzie się kręcić. Jeśli pomiędzy magnesami nie będzie przerwy to boczne pole magnetyczne zostanie zakrzywione i ukierunkowane tak, że przy odpowiednim ustawieniu magnesów nie będzie powodować oporu a nawet da dodatkową energię by nasz winniczek się obracał. Kolejną sprawą jest ustawienie pod odpowiednim kontem pól magnetycznych magnesów wirnika w stosunku do pól magnetycznych magnesów stojanu. I tu są dwa sposoby. Odpowiednie ukierunkowanie pola magnetycznego przy pomocy izolatora czy ekranu, mu-metalu itp. lub ustawienie magnesów pod odpowiednim kontem, lecz w tym przypadku raczej magnesy dostępne na rynku nie nadają się. Trzeba by zamówić by ktoś wykonał według naszego projektu a wtedy zrobienie silnika to będzie pikuś.

Moderowany przez jankolo:

• #145 30 Gru 2011 00:13
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

krooll:
    1. Z Twojego postu wynika, że wszelkie dotychczasowe doniesienia oraz patenty dotyczące silników magnetycznych są oszustwem, a wszyscy, który kiedykolwiek napisali, że mają działający silnik są oszustami.
    2. Z Twojego postu wynika, że wszelkie dotychczasowe patenty na silniki magnetyczne sa lipą, bo tak zbudowane silniki nie mają prawa działać.
    3. Jeżeli moje dwa poprzednie stwierdzenia sa nieprawdziwe, to wskaż informację o naprawdę działającym silniku oraz patent, który dotyczy działającego urządzenia.
    4. Rozumiem, że Twoja pewność wynika z faktu, że taki silnik skonstruowałeś i sprawdziłeś, bądź też z faktu, że potrafisz go obliczyć. Rozumiem też, że posiadasz już patent na ten silnik. Zatem podaj numer patentu oraz fotografie swojego działającego silnika. Rozumiem również, że chętnie pokażesz nam swój silnik. Przyjedziemy do Ciebie na swój koszt. Powiedz tylko dokąd i kiedy przyjechać można. Rozumiem również, że możemy przywieźć ze sobą nasze własne przyrządy pomiarowe.

PS. A może silnik Twojego pomysłu działa dlatego, że Ty masz magnesy ustawione - w przeciwieństwie do innych konstrukcji - pod kontem a nie pod kątem?

• #146 30 Gru 2011 19:44
    zygmunt7
    Poziom 12  

krooll napisał:
    da dodatkową energię by nasz winniczek się obracał

Nie chcę się czepiać szczegółów, ale dodatkową energię winniczkom zapewni wysoko energetyczna karma. Tutaj masz linka może coś Co to pomoże:
    Link
    a co do obracania to tylko żmudna tresura i ciężkie godziny treningów :D

Jeśli chodzi o izolator, to czy ktoś już myślał na pewną właściwością magnesów.
    Mianowicie maksymalna temperatura pracy spiekanych magnesów neodymowych waha się od 80 do 200°C, w zależności od konkretnego materiału magnetycznego.
    Po co izolować jego pole? Zamiast tego można go podgrzać i straci swoje właściwości i zastosować tak duży wirnik że zanim będzie w pobliżu magnesu ze "stojana" to zostanie przez nas ochłodzony? Czy po takim nagrzaniu i ochłodzeniu właściwości magnesu wracają do normy? Skraca się jego żywotność, czy jak? Ktoś to badał? :D

• #147 30 Gru 2011 22:07
    krooll
    Poziom 9  

jankolo witam i odpowiadam.
    1.Nic takiego nie napisałem. Zwróć uwagę, że w większości silników zastosowano ileś tam magnesów (dużo) a energię, którą można z nich uzyskać to w zasadzie tylko energia dwóch odpychających się magnesów.
    2. Nic takiego nie napisałem. Po prosu silniki te są bardzo mało wydajne pomimo swoich gabarytów, dużej ilości magnesów.
    3. No cóż chyba, ktoś już to zrobił przede mną i wrzucił link a jeśli pytasz czy znam kogoś, kto takowy silnik wykonał lub widziałem na własne oczy działający to odpowiadam. Nie widziałem.
    4.Nie mam patentu. Nie mam silnika, ale mam koncepcję. Nie wymądrzam się, ale powinno działać. Ups a może nie będzie działać?? Mój różni się od wszystkich z YT tym, że magnesy są cienkie i ułożone jeden przy drugim zarówno w stojanie jak i wirniku. Nie ma przerw pomiędzy magnesami dlatego ich kształt przypomina trójkąty czy raczej trapezy i ułożone są tak, że tworzą koła.
    A co do błędów. Ups :D

• #148 30 Gru 2011 22:26
    Głuptasiński
    Poziom 11  

krooll napisał:
    energię, którą można z nich uzyskać to w zasadzie tylko energia dwóch odpychających się magnesów.

No ale aby mogły się odpychać - ktoś je musiał umieścić w odległości odpychającej, zatem przezwyciężyć siły odpychania, zatem z darmowej energii nici...

• #149 31 Gru 2011 00:26
    _jta_
    Specjalista elektronik

:arrow: zygmunt7: Czy po takim nagrzaniu i ochłodzeniu właściwości magnesu wracają do normy?
    Magnes neodymowy po ogrzaniu traci namagnesowanie; jeśli będzie stygnąć bez zewnętrznego pola, to
    poszczególne jego fragmenty namagnesują się w różnych kierunkach (to jeszcze zależy od rozmiarów,
    oraz materiału), i jako całość nie będzie namagnesowany; w zewnętrznym polu namagnesuje się zgodnie
    z tym polem ("zamrozi" je w sobie), i wyciągnięcie go w tego pola będzie wymagało zużycia energii.
    Widziałem opis ćwiczenia dla studentów - ogrzewanie magnesu neodymowego z obserwacją zmian
    jego namagnesowania i powtórne namagnesowanie przez ogrzanie i studzenie w polu magnetycznym.
    Oczywiście, wielokrotne ogrzewanie może skracać "czas życia" magnesu - nierównomierne nagrzewanie
    powoduje naprężenia, przez powłokę (te magnesy zwykle są pokryte niklem) mogą wnikać atomy tlenu
    i po trochu powodować utlenianie - te zjawiska trochę niszczą materiał magnesu. Ale raczej mało, bo ta
    powłoka go chroni - myślę że znacznie mniej, niż od takiego ogrzewania niszczy się kawałek żelaza.

Magnesy mogą być wykonane jako anizotropowe - taki magnes może się łatwo magnesować w pewnym
    kierunku, a namagnesowanie w innych wymaga zużycia znacznie większej energii; taki magnes może
    samorzutnie namagnesować się - tak, że na zewnątrz będzie jakieś pole - ale raczej tak, że np. połowa
    magnesu namagnesuje się w jedną stronę, a druga połowa w drugą (w magnesie izotropowym powstają
    dodatkowo obszary, w których pole jest prostopadłe do tego "wzdłuż" i w sumie tworzą zamknięty obwód,
    ale w anizotropowym namagnesowanie w "niepasującym" kierunku wymaga więcej energii, niż kosztuje
    pole na zewnątrz magnesu). Podział magnesu na wiele obszarów o różnych kierunkach (albo zwrotach)
    namagnesowania wymaga dodatkowej energii, proporcjonalnej do sumy powierzchni podziałów, więc
    zbyt wiele obszarów wymagałoby większej energii, niż pole "wystające" na zewnątrz - magnes "wybiera"
    podział wymagający najmniejszej energii (niedokładnie - tym rządzi przypadek); jeśli jest wystarczająco
    mały, to najkorzystniejszy jest brak podziałów - czyli magnes namagnesuje się samorzutnie.

• #150 31 Gru 2011 09:26
    zimny8
    Poziom 33  

zygmunt7 napisał:
    maksymalna temperatura pracy spiekanych magnesów neodymowych waha się od 80 do 200°C, w zależności od konkretnego materiału magnetycznego.
    Po co izolować jego pole? Zamiast tego można go podgrzać i straci swoje właściwości i zastosować tak duży wirnik że zanim będzie w pobliżu magnesu ze "stojana" to zostanie przez nas ochłodzony

Może inaczej, w związku z tym pytanie laika :
    magnes neodymowy jest chyba ferromagnetykiem bo jest wytwarzany z wykorzystaniem ferromagnetycznego proszku na bazie związku Nd2Fe14B, skoro tak to czy nawinięcie na takowy odpowiednią ilość zwojów, i przepuszczając przez niego stały prąd zrobimy z niego elektromagnes ?.
    A jeśli tak, co się stanie jak podamy przepływ prądu w kierunku który odwrotnie spolaryzuje bieguny, czy wtedy może dojść do całkowitego zniesienia pola magnetycznego magnesu ?.