Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magster 500W 100%-Nie działa woltomierz.

17 Lip 2009 12:23 2055 22
  • Poziom 12  
    Witam.Ostatnio kupiłem parę woltomierzy do spawarek.Okazuje się,ze po wstawieniu woltomierza do spawarki nie świeci wyświetlacz-led.Na wejściu zasilania mam 6,5volta-zmienne.Okazuje sie,że ani jeden woltomierz nie świeci.Woltomierz zasilany jest z tych samych odczepów transformatora co amperomierz-amperomierz działa.Wygląda na to ,że kupiłem uszkodzone woltomierze.Ale sklep w którym je kupiłem wysłał je do producenta i producent twierdzi,ze sa sprawne.To dlaczego nie swieca wyswietlacze nawet gdy podłanczam je do innego transformatora.Może ktoś coś doradzi?
  • Poziom 32  
    Jakie to sa dokladnie woltomierze i jak je wlaczyles?
  • Poziom 38  
    Na odczepie jest napięcie zmienne, coś tu nie pasuje.
    Chyba że woltomierz jest specjalnie do tego celu i ma wbudowany prostownik itd.
  • Poziom 12  
    Na woltomierzu jest napis WV/HS C-2731-334-1/A.Tak zgadza sie jest mostek prostowniczy i stabilizator +5V.Czyli podlanczam zmienne i powinien wyswietlacz świecic.A nie świeci.Są jeszcze wejścia pomiarowe plus i minus oraz Hold.

Dodano po 7 [minuty]:

WV/HS-100.Zapomnialem wpisać-100.
  • Poziom 38  
    To w takim razie kupiłeś uwalony bo innego wyjścia nie widać.
    Podłącz te 6,5 zmiennego i zobacz czy LMka daje 5V jak daje to klapa z woltomierza. Hold to zamrożenie pomiaru na wyświetlaczu w danym momencie. Podłączałeś coś na wejścia pomiarowe ? bez napięcia na wejściu może przechodzić w stan uśpienia.
  • Poziom 12  
    Stabilizator jest ok daje na wyjściu +5volt.Ale jak może przejść w tryb uśpienia skoro nawet nie zaświeci .
  • Poziom 38  
    Może może.
    Podaj mu coś na wejścia pomiarowe, sie nie zdziw jak odżyje ;)
  • Poziom 12  
    Powaznie?A zrobilem tak jeden transformator(7,5volt zmienne) dalem na wejscie mostka prostowniczego.Z drugiego transformatora zrobilem zasilacz i podalem z niego napiecie(9volt stale) na wejscie pomiarowe.I woltomiez nie dziala.I kto jest zdziwiony?Wyglada na to,ze woltomierz jest padniety od nowosci i ktos robi mnie w konia.Albo sprzedawca albo producent.
  • Poziom 38  
    A na wejście hold nie trzeba podać stanu niskiego/wysokiego ? Nie masz manuala od tego ustrojstwa ?
  • Poziom 12  
    Nie ma zadnego opisu.Ale skro amperomierz dziala bez podlanczania "hold"to i woltomierz powinnien dzialac.Tak mi sie wydaje.
  • Poziom 38  
    Zaczynam czuć wałka :|
    Ale żeby producent tak w żywe oczy wciskał kit :bad-words:
  • Poziom 12  
    Producent lub sprzedawca nie odeslal woltomierzy.Sam nie wiem.P.s.dlaczego nie dostaje powiadomien o odpowiedziach?
  • Poziom 22  
    Z tego co pamiętam mierniki w tym modelu wykonane są na icl7107,poszukaj aplikacji i porównaj,posprawdzaj ścieżki wewnątrz woltomierza.
  • Poziom 12  
    Scalak jest zapisany symbolem woltomierza,nazwa producenta itp.Też myśe ,że jest to ICL7107.Nie rozumiem co mam przeglądać na ścieżkach.Kupiłem woltomierze na których mam zaciski podłaczeniowe plus,minus -pomiar,zasilanie zmienne i hold.Wpinam przewody tak jak w starym woltomierzu i nie dziala.A najlepsze jest to,że w jednym rozdarlo mi elektrolit na wyjsciu stabilizatora +5volt.Na mostek prostowniczy podałem zmienne napięcie6,5volt.Elektrolit byl na 16volt wiec nie powinno go rozsadzić.
  • Poziom 22  
    Woltomierz i amperomierz mają wspólne zasilanie,i bardzo ważne jest odpowiednie podłączenie końcówek pomiarowych amp. i wolt. dlatego własnie zapytałem o wypalone ścieżki.
  • Poziom 38  
    No jak podawał mu z zewnętrznego trafka 6,5V, za LM było 5V to gdzie tu wina ścieżek ??
    Podłącza prawidłowo a woltomierz martwy.
  • Poziom 12  
    O ile dobrze pamiętam to wejścia pomiarowe sa:minus wspólny dla amperomierza i woltomierza brany z bocznika.Plus dla woltomierza brany jest z dlawika,a plus dla amperomierza z bocznika.Zasilanie maja wspolne.Wszystko wskazuje na to,ze kupilem uszkodzone woltomierze ale nie ma pana zeby sie do przyznal.Producent umywa rece.
  • Poziom 22  
    lubamet napisał:
    No jak podawał mu z zewnętrznego trafka 6,5V, za LM było 5V to gdzie tu wina ścieżek ??
    Podłącza prawidłowo a woltomierz martwy.

Wystarczy na chwile źle podłączyć w spawarce wejścia pomiarowe by sprawny miernik zamienił się w kupę złomu.

Dodano po 3 [minuty]:

Zastanawia mnie również dlaczego zasilasz napięciem przemiennym być może miernik który posiadasz jest przystosowany do zasilania zmiennym ale we wszystkich magsterach które miałem należało podać napięcie stałe 5V z oddzielnej płytki prostownika.
  • Poziom 12  
    Kolego.Takich spawarek mam na zakladzie okolo13sztuk.A woltomierz zasilam napieciem zmiennym poniewaz na plytce woltomierza jest mostek prostowniczy i stabilizator +5V.Chyba dobrze robie?

Dodano po 4 [minuty]:

W starszych typach spawarek byla osobna plytka zasilacza dla woltomierza i amperomierza.
  • Poziom 22  
    Jeżeli stabilizator i mostek jest wewnątrz wiadomo,można zasilić zmiennym.Nie pozostaje nic innego jak zajrzeć do wnętrza i zlokalizować przyczynę nie sprawnośći.
  • Poziom 12  
    A niby dlaczego ja mam naprawiac nowe woltomierze?Chyba jest gwarancja?Ale producent stwierdzil,ze sa dobre i odeslal do mnie.A mi za diabla nie zaswieca.I co?
  • Poziom 38  
    Odesłał z ekspertyzą ? Z pieczątką itd. czy taki pic na wodę.
  • Poziom 12  
    Tego to nie wiem.Musze zapytac goscia ktory zajmuje sie tymi sprawami na zakladzie.

Przed napisaniem swojego kolejnego postu- popraw ten, oraz swoje wcześniejsze w tym temacie. Wcześniej zapoznaj się z punktem 15 regulaminu forum.
    [Akrzy]