Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł domykania szyb

mojomax 26 Maj 2004 09:55 7289 12
  • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #2 26 Maj 2004 23:17
    dareksp9
    Poziom 12  

Niestety ale transfer przekroczony i nie da się obejrzeć schematu :(

• #3 26 Maj 2004 23:56
    pan_slonik
    Poziom 22  

No nawet dobry ten projekt. ALE! czy ktoś sie zastanowił co sie będzie działo gdy szyba bedzie jedynie uchylona np na 1 cm? a przecież zabezpieczenie nadprądowe samego przekażnika 10A nie jest regulowane. a nie we wszystkich autach 10A wystarczy. a tym bardziej jeszcze w zime. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie zwykłych przekązników i dodatkowo zabezpieczenia nadprądowego np na uA741. Co wy na to?

• #4 27 Maj 2004 07:16
    mojomax
    Poziom 15  

Z tego co widzę na schemacie - jest tam zabezpieczenie. To są te "przekaźniki" na kontraktonach włączane szeregowo w obwód silnika od szyby. Jeśli się mylę - niech ktoś mnie poprawi :)

• #5 27 Maj 2004 18:49
    pan_slonik
    Poziom 22  

tak mojomax są w przekażnikach zabezpieczenia. ale sa one stale na 10 A i w niektórych samochodach może to właśnie 10A nie wystarczyć do zamknięcia szyby. Szczególnie w zime

• #6 25 Paź 2004 19:32
    maniaq666
    Poziom 12  

witam serdecznie... mam takie pytanie - w takim razie jak najlepiej rozwiązać sprawę z domykaniem szyb... ja mam właśnie mikroprocesorowy moduł i jest prawie identyczny jak ten, o którym mowa... jest głównie jedna jego wada - w moim przypadku oczywiście - kiedy szybki uchylam przed odpaleniem silnika to potem już chyba nie potrafi porównać tego spadku napięcia jak uzbrajam autoalarm i dopiero jeśli przycisnę centralny dwa razy (czyli otworze i zamkne auto) to dopiero szybki się domykają... natomiast jeśli najpierw odpalam auto, a potem uchylam szyby to wszystko jest ok (już sie nawet do tego przyzwyczaiłem i właściwie, zeby nie obciążać akumulatora lepiej jak tak to robię)... pozdrawiam...

• #7 28 Paź 2004 17:53
    vip49
    Poziom 10  

Czy można podłączyć ww. moduł tylko do sterownika centralnego zamka (brak autoalarmu) czy aa jest konieczny?

• #8 29 Paź 2004 19:49
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 07 Mar 2008 19:43
    karol.pol
    Poziom 1  

Witam!!! a ja mam taki problem: kupiłem sterownik do centralnego zamka z domykaniem szyb do golfa III i nie bardzo wiem jak to podłączyć, na jednym kablu pojawia się impuls "-" na 20 sekund. tylko gdzie go podłączyć i pod co ???

• #11 07 Mar 2008 21:58
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 15 Mar 2008 10:55
    altonserwis

Poziom 15  

karol.pol napisał:
    Witam!!! a ja mam taki problem: kupiłem sterownik do centralnego zamka z domykaniem szyb do golfa III i nie bardzo wiem jak to podłączyć, na jednym kablu pojawia się impuls "-" na 20 sekund. tylko gdzie go podłączyć i pod co ???

Pod sygnał zamykania centralnego zamka, lub bezpośrednio do modułu komfortu. Sprawdź czy po przytrzymaniu kluczyka w pozycji zamykanie domknie Ci wszystkie szyby. Jeśli nie to nie masz gdzie podpiąć tego kabelka.