Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podmiana fabrycznego radia Hondy Accord

pshemu 17 Lip 2009 14:57 4320 0
  • #1 17 Lip 2009 14:57
    pshemu
    Poziom 8  

Witam,

poniewaz w ogole nie znam sie elektronice, przychodze do Was z takim pytaniem. Mam w swojej Hondzie Accord 2004 r. tragiczne radio. Co chwila przycina CD na nawet najmniejszej dziurze, a czasami nawet na rownej drodze (kwestia szarpniecia). Dlatego chetnie podmienilbym radio fabryczne na jakiegos alpine'a, gdyz chcialbym miec radio z interfejsem do ipoda i bluetoothem. I w przyszlosci pewnie podlaczylbym lepsze glosniki, suba i wzmacniacz, a do radia firmowego raczej nie ma szans.
    Jedyne rozwiazania jakie widzialem, to specjalne oslony na schowek z miejscem do zamontowania radia. To roziwazanie jednak mi sie nie podoba :))
    Zastanawiam sie, czy nie byloby mozliwosci takie rozgraniczenia funkcji panelu od funkcji sterowania radiem, aby te sterowanie radiem przelozyc na radio alpine poprzez interfejs od jego panelu, a sterowanie klimatyzacja zostawic tak jak jest. W ogole cudownie byloby ,gdyby wyswietlacz radia alpine przeniesc na wyswietlacz na panelu w samochodzie. RDSa z radia wyswietla, wiec chyba jest to mozliwe??
    Czyli generalnie chodziloby mi o zrobienie z panelu srodkoweo samochodu, panelu do radia alpine. Nie wiem czy wyrazam sie jasno :))
    Poniewaz w ogole sie nie znam na elektronice, to pytam was czy jest to mozliwe. Czy mozna gdzies w sieci znalezc schematy tych urzadzen, czy trzeba to w jakis sposob obczajac samemu??
    Bede z gory wdzieczny za pomoc.
    Jesli ktos by sie podjal zrobienia takiego interfejsu za kase to chetnie o tym porozmawiam.
    Tak wyglada oryginalne radio Hondy:
    Podmiana fabrycznego radia Hondy Accord

Pozdrawiam i dzieki za info,

Przemek

3 0