Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer KEH-P8600RDS jak uaktywnić wejścia sygnału...

17 Lip 2009 15:08 2042 13
 • Poziom 10  
  Witam.
  Radio jak w tytule. Jak uaktywnić wejścia sygnału? Radio ma 3 pary czinczy. Jedna para to wyjście na subwoofery. Druga to Front output or input. Trzecia para to Rear output or input. Dodam, że znam angielski :-).Wiem na pewno, że się da. Tylko jak?
  Pozdrawiam.
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Spróbuj na wyłączonym radiu przytrzymać guzik funkcyjny, nie pamiętam już który, nie mam radia w tej chwili przed sobą, ale wejdzie się w dodatkowe opcje które można włączyć, np. u mnie był tam kolor podświetlania, zmiana skoku częstotliwości radia, dioda symulująca alarm po zdjęciu panela,może będzie też włączanie AUX. Pozdrawiam.
 • Poziom 10  
  Dzięki,zadziałało.AUX-on.Tylko że nic nie słychać w głośnikach.Podłączyłem chinhe i niestety jest tak jakby do radia nie dochodził sygnał.Może trzeba jeszcze coś przełączyć?
 • Spec od car audio
  Heh włączyłeś sobie AUX jako wejście sygnału zamiast dźwięku ze zmieniacza a podłączasz sygnał pod wyjścia (LINE OUT). A podobno znasz angielski.
 • Poziom 10  
  Nic z tego nie rozumiem.Co mam włączyć?Jak Aux było nie aktywne to gdy naciskałem SOURCE to miałem po kolei TUNER,CD (zmieniarka),TAPE.Po uaktywnieniu Auxa doszedł on do klawisza SOURCE.Więc reasumując Naciskając SOURCE mam po kolei TUNER,CD,TAPE,AUX.Co robie żle?Czincze spełniają dwie funkcje (raz są OUT a raz IN) więc nie ma chyba możliwości żle podłączyć sygnału?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Spec od car audio
  Ludzie - niebieskie złącze kwadratowe z wieloma szpilami służy do podłączenia zmieniacza CD a tryb AUX to przełączenie tego wejścia tak aby dało się tam podać sygnał audio. I tam trzeba podać sygnał dźwiękowy. Przecież to oczywista oczywistość.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  Czyli nie można jednocześnie podłączyć zmieniarki i np.dzwięku z dvd lub mp3?To kicha.Zasadne jest pytanie Jamesa.
 • Spec od car audio
  Pod spodem radia jest przełącznik trybu pracy magistrali IP-Bus (NORM/EQ). W trybie pracy EQ radio przełącza się do pracy w pętli z korektorem/procesorem DSP i sygnał musi jakoś wrócić do radia aby korzystało z własnego wzmacniacza (zauważcie, że po przełączeniu w ten tryb nie będzie dźwięku na wyjściach głośnikowych).
  Praca równoczesna zmieniacza CD i AUX jest jak najbardziej możliwa. Do tego służy interfejs Pioneera RB10 albo RB20 (jeden z nich - bo drugi to zwykły AUX). Wtedy radio ma możliwość wyboru CHANGER/AUX równocześnie.
  Swoją drogą warto poczytać instrukcję do tego radia bo ma wiele ciekawych rozwiązań, które od razu nie są widoczne.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  Dzieki za wyjaśnienie djlj.Tylko po co te nerwy?"wystarczy poczytać instrukcje"-ciekawe skąd ją wziąć.Skopałem cały internet i nie znalazłem.Jak ktoś ma tochętnie skorzystam (nawet odpłatnie) bo uważam to radio za jedno z najlepiej grających na rynku.Nawet od nowszych modeli.
 • Pomocny post
  Spec od car audio
  A jak fajnie chodzi użyte jako deck z podłączonymi dodatkowymi zabawkami. O instrukcję warto zapytać w osobnym wątku - może ktoś udostępni (chociaż ze względu na cenę rzadko kto kupował to radio w Polsce). Model pochodzi jeszcze z dobrych lat Pioneera - gdy liczyła się jakość a nie cena. Kosztował dużo więcej od dzisiejszej wypasionej mp3.
 • Poziom 10  
  Panowie a gdzie zdobyć ten interfejs?Zależy mi jak diabli bo mam w aucie jeszcze tv i dvd.Nie miałem koncepcji jak to połączyć i gra jak jamnik za 30zł.