Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ford mondeo mk1 1994r od czego jest ta rurka.

17 Lip 2009 15:57 14157 8
  • Poziom 11  
    1.
    Witam mam problem. Dziś jak otworzyłem maskę samochodu, zobaczyłem urwany gumowy wężyk (strzałka pokazuje gdzie się znajduje - niestety jest nie widoczny gdyż zasłania go pierwszy wężyk) i moje pytania brzmią:

- od czego jest ten wężyk?
    - jaki ma skutek to gdy jest on odpięty (urwany)?

2.
    W kółeczku zaś zaznaczyłem miejsce pod które nic nie jest podpięte i tu moje pytanie.
    - czy tak ma to wyglądać, czy może tam trzeba coś podpiąć?

Ford mondeo mk1 1994r 1,8l 16V benzyna+gaz

Ford mondeo mk1 1994r od czego jest ta rurka.

A na tym zdjęciu zaznaczyłem fragment gzie mniej więcej się znajduje ten wężyk (za tą czarną komorą).

• Poziom 11  
    Ja mam zainstalowaną instalację gazową i kiedyś (przed wymianą kabli zapłonowych) często wkładałem tam wężyki sterowania podciśnieniowego (wyskakiwały przy "czkawce"). Na pewno wszystkie mają swoje miejsce - u mnie gdy wyskoczył któryś objawem były wysokie obroty, lub brak "ducha". Najlepiej spróbuj dociągnąć "wolny" wężyk w wolny otwór (prawdopodobnie od razy usłyszysz zmianę w obrotach silnika albo odczujesz zmniejszone spalanie.
  • Poziom 25  
    to co widze to wygląda mi na czujnik cisnienia (podcisnienia) w kolektorze dolotowym i z tym powinnobyc podłączone a to wolne miejsce czesto jest tak zakonczone
  • Poziom 11  
    Urwany wężyk wymieniłem na nowy a końcówkę wetknąłem w to miejsce:

Mimo tej operacji nie odczuwam żadnych zmian. Hmm.?
  • Poziom 33  
    A te rurki nie są od egr'u który widać na zdjęciu??
  • Poziom 11  
    Ciężko powiedzieć czy te rurki są od EGR ( kopułka mi przysłania wszystko i wężyk musiałem niemal na wyczucie wciskać), na zdjęciu zaznaczyłem na żółto z skąd dokąd idzie wężyk - przerywaną żółtą linią.

• Poziom 10  
    Witam
    Te dwa wężyki są istotnie od EGR-a
    Jeden grubszy jeden cieńszy wyjście jest pod cewką zapłonową i idą do modułu na ścianie grodżowej
  • Poziom 9  
    Wiem stary temat

Ja kolego zaslepiłem egr, wyciałem wszystkie rurki, zaspawałem wszystkie 4 otwory w kolektorze wydechowym i zostawiłem tylko podpiety map sensor ten ze zdjecia zeby go komputer "widział" i jest wszystko OK nic sie nie dzieje i nie mam problemu z zacinajacym sie EGR-em
  • Poziom 11  
    Rozwiązany.