Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP HE i samoczynne rozłączanie się sieci po kablu

17 Lip 2009 16:47 1361 2
 • Poziom 2  
  Witam wszystkich.

  Ma lapka Asus f5r z WIN XP Home + Norton I.S. i od dłuższego czasu (jakieś 4 miesiące) karta sieciowa - kablowa pracuje z pewną dysfunkcją, a mianowicie, zaraz po podłączeniu wtyczki jest połączenie sieciowe, gdy pingowanie bramy zaliczone pozytywnie. Jednakże gdy tylko próbuję połączyć się z internetem (przez przeglądarkę bądź sprawdzić pocztę) internet jest przez chwilę po czym "znika" i nie można serfować ani odebrać poczty a gdy znów pinguję bramę wszystkie testy kończą się negatywnie. Po chwili internet znów sie pojawia i pingi przechodzą aby po kolejnej chwili znów się zaczął ciąć. Karta Ethernrt firmy Attansic L2 Fast Eth. - instalowałem nowe sterowniki i sytuacja bez zmian.
  W trakcie całego zajścia cały czas jest połączenie sieciowe. Sprawdzałem na dwóch ruterach (jeden z DHCP drugi statyczny)- wszędzie to samo.
  Jedna z dziwnych rzeczy to czas trwania połączenia (pokazywany w oknie Stan połączenia lokalnego) zawsze pokazuje o jakieś 20 do 30 min więcej niż faktycznie połączenie trwa, tz włączam lapka a tu od razu wyświetla czas o 20 lub 30 min.

  Wspomnę również, iż karta wbudowana WLAN działa bez zarzutu - bez żadnych problemów.

  Jeśli, ktoś zna rozwiązanie lub miał podobny problem i się z nim uporał będę wdzięczny za pomoc. Nie chciałbym przeinstalowywać systemu bo sądzę iż sprawę da się załatwić "polubownie".

  Dzięki i pozdrawiam.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 13  
  Najważniejsze - sprawdź kabel, podłączając inny.
  Po drugie - nie masz czasem jakiegoś programu, który może Ci blokować połączenie?
 • Poziom 2  
  Witam

  Tak jak pisałem powyżej laptop był podłączany do dwóch różnych ruterów za pomocą rożnych kabli, więc nie podejrzewam aby coś było nie tak z kablem.
  Jeśli mowa o programie to jest tylko Norton Internete Security. Też podejrzewałem że może to przez niego ale po wyłączeniu programu sytuacja bez zmian.
  Podejrzewałem również jakiegoś robaka ale skanowałem go i czysto.

  Czy jakieś inne pomysły rozwiązań?

  Pozdrawiam