Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterownik silnika krokowego-problem.

magik17 17 Lip 2009 17:19 1178 1
  • #1 17 Lip 2009 17:19
    magik17
    Poziom 11  

Witam
    Sterownik silnika krokowego przedstawiony na zdjęciu zamontowany jest w specjalistycznej maszynie do szycia,jego zadaniem było regulowanie odpowiedniej wysokości igły w zależności od szytego materiału,na wyświetlaczu mogliśmy ustawić liczbę od 0 do 900 a każda liczba określała odpowiednia wysokość igły tzn.szwaczka w zależności od szytego materiału ustawiała odpowiednią liczbę a silnik ustawiał igłę w określonej pozycji.Nie istotna tu była prędkość silnika tylko jego pozycja.Pewnego dnia sterownik "oszalał" tzn.na wyświetlaczu pojawiają się różne cyfry i litery,nie reaguję lub źle reaguje na przyciski.Wszystkie elementy które umiałem sprawdzić tzn.(rezystory,kondensatory,tranzystory i diody)wydają się być w porządku najprawdopodobniej to wina procesora lub pamięci ale tego to już sprawdzić nie umiem.Teraz moje pytanie:Czy ktoś naprawiał już kiedyś tego typu sterownik?Czy ma ktoś dostęp do tego typu procesora czy pamięci i czy ewentualnie umiał by odpowiednio zaprogramować te układy?Ewentualnie mogę kupić taki sterownik tylko zależało by mi żeby sterował właśnie tym silnikiem z zdjęcia ,który idealnie pasuję do maszyny.Silnik ma 6 przewodów.Bardzo proszę o pomoc wszystkich którzy pomóc mogą.

sterownik silnika krokowego-problem.

0 1
  • Sklep HeluKabel
  • #2 17 Lip 2009 17:29
    beatom
    Poziom 31  

Pogadaj z nimi: http://www.maier-unitas.de/index.php?l=en&f=mklassen.html
    Jak to robia to i moze naprawiaja.
    Jeszcze to znalazlem:

""""MAIER-UNITAS
    Salespartners Poland

Blindstitch Sewing Machines, Sewing Machine Spareparts