Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzony port WAN, D-Link DI-524 przeróbka pod LAN

hlk2004 17 Jul 2009 17:22 3491 3
 • #1
  hlk2004
  Level 14  
  Witam! Po ostatniej burzy spaliła mi się antena zewnętrzna od wi-fi i port WAN w routerze. Gdy podłączam pod port WAN kabel zero reakcji, LAN 1,2,3,4 działają wi-fi też, przy starcie routera port WAN raz mrugnie i na tym koniec:/ reszta startu wygląda normalnie (mruganie poszczególnych diód) chodzi mi o to czy można jakoś przerobić router żeby kabel od internetu podpinać np. pod port LAN 1? jest taka możliwość czy router do wyrzucenia?? Pozdrawiam.
 • #2
  hicat
  Level 30  
  Możesz go spróbować co najwyżej ustawić jako switch, wyłączyć na nim DHCP serwer, ale nie na każdym urządzeniu to działa i wtedy jak wepniesz kabel w port 1 będzie działał jako switch. Ale jeśli łaczysz się za pomocą jakiegoś specyficznego połączenia typu PPPoE lub cokolwiek innego, to Ci raczej już nic nie pomoże jak kupno nowego routera.
 • #3
  hlk2004
  Level 14  
  Czyli jak ustawie serwer dns będę mógł rozdzielić internet przez wi-fi?
 • #4
  hicat
  Level 30  
  Będziesz mógł jeśli ten router tak zadziała. Nie jestem 100% tego pewny ponieważ na niektórych urządzeniach nie działa to co napisałem. A jak chcesz ustawić sobie serwer DNS na nim skoro nie masz gniazda wan ?. Chyba że chcesz po prostu zrobić router na czymś innym a z d-linka zrobić tylko switch z wifi :)