Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka do baterii AA

pawel13t 17 Lip 2009 18:45 2393 4
  • #1 17 Lip 2009 18:45
    pawel13t
    Poziom 17  

Witam
    Chcę zrobić ładowarkę do 2x AA. I mam pytanie mam L78S05 (stabilizator napięcia 5V) i chcę jakoś te 2 baterie ładować, tylko za bardzo nie wiem jakim napięciem??? I chcę aby były 2 diody, 1 gdy baterie się ładują, a 2 gdy baterie się naładują. Ma ktoś jakiś sposób jak to wykonać???
    Znalazłem taki temat (ładowarka z usb (czyli też 5V)) https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1328551&highlight=
    ale nie mam schematu tej ładowarki.
    Proszę o pomoc
    Pozdr.

0 4
  • #2 17 Lip 2009 19:45
    528649
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 18 Lip 2009 10:23
    -maverick-
    Poziom 10  

Akumulatorki generalnie ładujesz prądem ok 5-godzinnym oznacza to, że jak masz akumulatorki 900mAh to dajesz 180mA przez 6 godz. natomiast współczesne baterie lepiej znoszą impulsowe ładowanie prądem znacznie wyższym ale z niewielkimi przerwami a nawet z krótkimi impulsami rozładowującymi dzięki temu czas ładowania się skraca ale dochodzi kontrola temperatury (ogniowo po przegrzaniu może eksplodować) tak więc jeśli się na tym nie znasz nie polecam wykonanie we własnym zakresie ładowarki. Taniej wyjdzie kupić dobrą fabryczną ładowarkę z kontrolą prądu oraz z detekcją delta-peack, przyniesie to oszczędności na aku.

0