Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto II 1,9 JTD uruchamianie silnika

dj_mati 17 Lip 2009 19:38 7095 13
  • #1 17 Lip 2009 19:38
    dj_mati
    Poziom 23  

Witam. Kupiłem niedawno tego fiata, problem polega na tym że ostatnio przy zapalaniu silnika słychać taki głośny trzask w momencie gdy silnik już zapala (próbuje). Po prostu niepokoi mnie to że też trochę trzeba nakręcić aby zapalił. Jednym słowem ciężko odpala ale gdy już odpali to wszystko jest ok, obroty równe nic nie kopci. Nie wiem jak wam to wytłumaczyć kiedy tak trzaśnie.
    może tak::)
    przekręcam kluczyk:kręci, kręci,próbuje odpalić, trochę poszarpie trzask... i autko wchodzi w obroty, puszczam kluczyk i jest ok.
    Wybaczcie że w taki sposób to opisuje ale nie wiem jak to opisać abyście wiedzieli jak autko pali. Pozdrawiam

Ten trzask w silniku jest dosyć głośny i dlatego niepokojący.

0 13
  • #2 17 Lip 2009 22:17
    kubekgor
    Poziom 9  

Witam kolegę! To że odpala z trudem po pierwsze sprawdzić świece żarowe choć przy wysokich temp. nie powinno to mieć dużego znaczenia no ale jednak. Po drugie to szczelność układu paliwowego ( wężyki przelewowe, przewody przy pompie, przewody przy filtrze.
    HHHHHHHHHHHHHmmmmmmmmm ale te stuki? Ciężko powiedzieć jak niesłysze to niewiele mogę pomódz przykro mi.

0
  • #3 17 Lip 2009 23:28
    sebo2x
    Poziom 13  

Najprawdopodobniej bendix w rozruszniku kwalifikuje się do wymiany. Swoją drogą jeśli ciężko pali sprawdź świece żarowe .

0
  • #4 18 Lip 2009 08:20
    dj_mati
    Poziom 23  

Teraz moje autko jest u znajomego, nabija klimatyzacje itd jeżeli będę te autko już miał u siebie to postaram się nagrać filmik i wrzuce na jakiś serwer. Pozdrawiam

0
  • #5 18 Lip 2009 09:35
    mr.papryk
    Użytkownik obserwowany

ehhh może poprostu lubi tak odpalać ;) coś może z zaworami ale tym się nie podniecaj ;D w benzynie by to było zapłon w starszych autach ;) na dieslach sie nie znam

0
  • #6 18 Lip 2009 13:49
    dj_mati
    Poziom 23  

Te trzaski są dosyć głośne i silnik w tym momencie szarpnie no i boję się o to że pasek rozrządu może strzelić lub się przestawić...

0
  • #7 18 Lip 2009 15:31
    kred
    Poziom 19  

Jeśli nie wiesz kiedy był wymieniany rozrząd, to lepiej to zrobić od razu po kupnie, koszt nie jest zbyt duży a dusza spokojniejsza :) od razu też wymień pompę wody (mam kropka benzyniaka, pewnie w dieslu jest tak samo).

0
  • #8 18 Lip 2009 17:03
    dj_mati
    Poziom 23  

Pasek rozrządu był wymieniony pare dni przed zakupem. Oleje filtry itd już po zakupie.

0
  • #9 18 Lip 2009 21:15
    rozales
    Poziom 24  

Te trzaski są niepokojące...Prostym rozwiązaniem jest w tej sytuacji wstawienie zaworka zwrotnego przed pompą paliwa (koszt około 12 pln). Jeśli to problemy z wężykami to powinno pomóc doraźnie.Jeśli to świece żarowe,to trzeba wykonać pomiary.

0
  • #11 20 Lip 2009 16:04
    miniu1
    Poziom 21  

Jeżeli przy gaszeniu też jest hałas, to może być zepsute dwumasowe koło zamachowe.

0
  • #12 20 Lip 2009 18:28
    dj_mati
    Poziom 23  

Tylko przy zapaleniu tak jakoś dziwnie trzaśnie

0
  • #13 23 Lip 2009 09:00
    titus667
    Poziom 14  

Kolego zobacz sam rozrzad moze tam cos jest nie tak;)

0
  • #14 24 Lip 2009 22:11
    dj_mati
    Poziom 23  

Problem rozwiązany. Bendiks wydawał takie dziwne dźwięki. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

0