Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung ck-5373T Szaleje napięcie na St-by

26 May 2004 12:06 3504 11
  • Level 15  
    Mam telewizorek Samsung jak wyzej.Telewizor nie dzialal.Uszkodzona była przetwornica tzn.SMR 40200B HIS0169 bezpiecznik i na wyjściu dioda R2K.
    Kupiłem KIT zastępczy.(Płytka z TDA4605 ) wywaliłem elementy(rezystor,kondensator) podłączyłem wszystko tak jak powinno byc według dolączonego schematu.
    Poza tym wymieniłem jeszcze kondensator 22uF na nowy.
    Włączyłem i na czuwanniu mam prawie 200V i ono sie dziwnie zmienia.Waha się od 170 do 200V.po czasie przegzewa się R2K i siada.
    Ale co dziwne jeżeli uda się załączyć TV to chodzi prawidłowo.Jest wtedy napiecie 130V i to jest minimum (powinno chyba być 125V) Da się zwiększyc ale nie da się już zmiejszyć.
    Wylutowałem plytkę (kit) sprawdzilem lementy,Podmieniłem TDA4605,pomiezylem elementy wczesniej opisywane na Elektrodzie i nic podejrzanego nie znalazlem.(kondensatory.rezystory)

Czy ktoś moze spotkał się z podobnym przypadkiem?Od czego zaczac bo juz mi się pomysly skończyły ;-(
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Wywal tego KITa. Mam takiego jak piszesz. Com się o rył tom się orył a wstawiłem oryginał i jest OK. Dostępne są niedrogo oryginalne SMRy. Wstaw i po kłopocie
  • Level 15  
    nie mogę wyżucić 60zł!!!
    Może jakaś inna podpowiedź.
  • Level 23  
    Witam
    -----------------
    Podeślij ten schemat podłączenia to porównam z kitem który ja wstawiam.
    Spotkałem się z sytacją kiedy na żarówce startował a z TV próbkował.
    Coś jest nie tak.

Pozdrawiam
  • Level 15  
    Nie mam skanera aby to wstawić ale sprawa jest prosta.Wyjąć SMR i HIS wyjąć R801 0,33 ohm i kondensator C811 560p/2kV.
    Nóżkę nr 7 trafka przetwornicy podłączyć do masy a przewody wychodzące z kitu -czerwony 220V zmienne i Brązowy +300V i to wszystko.Nie ma schematu tylko jest opis.
    Dziwna sprawa.
  • Level 43  
    Serwisant wrote:
    nie mogę wyżucić 60zł!!!

Myślę, że 60zł już wyrzuciłeś. A oryginał możesz dostać za 15zł brutto a KIT za 32zł brutto w http://www.eltexco.pl/
    Gdzie indziej 30-40zł oryginał jak i KIT. Cena 60zł to trochę nie z tej epoki. To ja tyle wyrzuciłem za KITa ale kilka lat temu gdy oryginał kosztował ponad 100zł i był prawie niedostępny. Teraz mam zapas oryginałów po niecałe 20zł i pewne kupione swego czasu w Poltronic.
  • Level 23  
    Witam
    -------------
    Zeskanowałem ręcznie rozrysowany kit SMR40200C ten działał na tewno.
    Porównaj czy części w twoim za bardzo nie odbiegają od wartości na rys.

Pozdrawiam
    Attachments:
  • Level 43  
    Jak widzę do tego KITu trzeba modyfikować układ. Co będzie jak za jakiś czas padnie ten KIT (jezeli prawidłowo ruszy) a takiegoKITu nie dostaniesz. Wtedy będziesz cofał przeróbkę aby wstawić oryginał. Ja miałem KITa który był zamienny z oryginalnym SMRem 1:1. Czy warto to uruchamiać. Zastanów się. Z przesyłką SMR40200 oryginał za niecałe 30zł.
  • Level 23  
    Witam
    --------------
    Do pewnego momentu i ja wychodziłem z zalożenia co orginał to orginał, ale do pewnego momentu kiedy w dwóch firmach kupiłem dwa buble( za jeden kiedyś dalem około 80zł.)
    A co będzie gdy uszkodzona będzie ta ciekawa indukcyjność(następny koszt).
    Fakt że kupilem w trzeciej i dopiero działał , ale jaki to był koszt.
    To samo jest z tranzystorami temat obszernie poruszany na forum -kupuje je w tej chwili tylko w TME ( cena większa ale pewne).
    Wracając do kita SMR.... wstawiłem ich dość dużo i tylko jeden się zabezpieczał a z naprawą modułu nie ma kłopotu (musiała by się spelić pltka).
    Kolega wydał już kasę i po prostu chce ją odzyskać - mie to nie dziwi.

Pozdrawiam
  • Level 15  
    Uparłem się i naprawiłem.

Ale przed tym napisałem maila z pytaniem do www.eltexco.pl o ten układ i oto odpowiedź
    Witam
    Posiadamy SMR40200C KIT bardzo dobrej jakości , który przykręca sie do radiatora
    bez izolacji / miki/ , do tego jest dioda R2k i hybryda HIS169C.
    Wartośc calego kompletu to 38 zł.

No tak 38zł + przesyłka + czekanie.Na to samo wychodzi.

Problem tkwił w moim nowym zamieniku Smr-a (KIT) a mianowicie brakowało (moim zdaniem) 2 elementów smd.
    Porównałem ten układ ze schematem np.Siesta3 i według schematu poowinien być kondensator 1uf/50V a na płytce (KIT) jego nie było.Było zaś w tym miejscu wolne miejsce na 2 elementy SMD.Podejrzewam że powinny być to 2 kondensatory po 470nF.ja natomiast wstawiłem elektrolita 1uF i napięcia powróciły do normy.
    Na czuwaniu jest teraz 140V (i się nie zmienia) a jak się jego załączy to jest równiutkie 125V.
    Przy okazji schemat tego kitu znam na pamięć :-)
    Proszę o informacje jeżeli ktoś się spotkał z podobnym problemem.
    ...a KIT kupiłem w www.Aprovi.com.pl ;-(((
  • Level 15  
    Porownałem jeszcze przed chwila dołączony przez pana "WiesławL" schemacik tego kitu i faktycznie powinny siedzieć tam 2 kondziorki 470nf. :-).
    Zapomnieli ich wmontować ;-)

Dzięki za schemacik.pozdrawiam
  • Level 31  
    Posumowujac kupiłeś KIT do kitu ja miałem podobny problem z głowicą tą tanią za 25zł w pasmie UHF na obraz nakładały sie ukośne pasy, otworzyłem i kazało się, że niebyły wogóle przylutowane na dole trzy masy do obudowy . Nie warto kupować oryginału SMR jeżeli ma się szczęście to pochodzi 1 rok.