Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G, Wymiana sprężarki klimatyzacji SANDEN SD6V12 1443F

17 Lip 2009 22:22 13319 6
  • Poziom 14  
    Witam

W Astra G 1.6 (Z16SE) NJOY 2003 uszkodziła mi się klimatyzacja, do wymiany jest kompresor. Przerwa w cewce. Ze względu na czas zdecydowałem się na wymianę całej używanej sprężarki.

Zastosowany typ to Sanden SD6V12 model 1443F ( GM 24 462 196)
    Czy ktoś orientuje się czy można zamienić z innym modelem SD6V12 o takich samych wymiarach.
    Jest to popularna sprężarka, więc czy musi być koniecznie wersja 1443F (1443) ?
  • Poziom 43  
    jak pasuje wymiarami i zlaczami przewodow to smialo mozna wsadzac,bedzie dzialac.Po co cala sprezarka,przeciez tam w95% padaja termiki w cewce,wystarczy zmostkowac(termik zalany razem z cewka zywica)i pracuje?
  • Poziom 27  
    zrób tak jak kolega radzi cała operacja trwa możwe godzine i klima działa wcale nic nie trzeba wyciągać ani odciągać czynnika no i kasa ci zostaje w kieszeni
  • Poziom 14  
    Nie bardzo wiem jak zdjąć koło pasowe bez wyciągania sprężarki. Tam nie ma miejsca na takie prace a dopiero po zdjęciu koła można się dostać się do cewki. Ale może jakoś się da, ja nie miałem pomysłu.

Skończyło się wymianą sprężarki, nie było nic dostępnego i podobnego.
    Stara czeka w piwnicy na chwilę wolnego czasu.

Mogę tylko dodać rysunek techniczny z wymiarami na przyszłość jak ktoś będzie w podobnym problemie.
    Załączniki:
  • Poziom 21  
    cewki w sprezarkach od klimy samochodowej nie maja zadnych zalanych zywica termikow ewentualnie zewnetrzne i to tez nie wszystkie auta takowe maja
    tak czytam te opisy na innych tematach forum i zastanawiam sie z kad sie bierze tyle baranow-doradcow, az włos sie jezy na łbie jakie co niektorzy teorie wymyslaja

Moderowany przez robokop:

Wypadało by zweryfikować swoją wiedzę i chyba przeprosić? Tymczasem ostrzeżenie za pisanie bzdur.

• Poziom 14  
    Nie wiem czy mają czy też nie mają termików. Cewka w starej ma przerwę a w nowej ma rezystancję około 3,9ohm. Jak rozbiorę stara to zobaczę. Teraz brak czasu na takie prace.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    radekklimat napisał:
    cewki w sprezarkach od klimy samochodowej nie maja zadnych zalanych zywica termikow ewentualnie zewnetrzne i to tez nie wszystkie auta takowe maja
    tak czytam te opisy na innych tematach forum i zastanawiam sie z kad sie bierze tyle baranow-doradcow, az włos sie jezy na łbie jakie co niektorzy teorie wymyslaja

Tak się składa, że doradcy to nie barany i mają rację.
    Na zdjęciu elektromagnes sprężarki z Astry G z "wydłubanym" termikiem, który został zastąpiony nowym.
    Astra G, Wymiana sprężarki klimatyzacji SANDEN SD6V12 1443F