Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TTI-880 zwiększenie mocy, jak można to zrobić?

17 Lip 2009 23:00 1350 4
  • Poziom 2  
    piszecie ze to niezgodne ze to bzdury i takie tam a tak wogóle to jest moje radio ja za nie zapłaciłem więc mało mnie obchodzi to co wy myslicie ale jedno jest wazne ze jesli są szanse na poprawe lub na lekkie udoskonalenie wkoncu czemu niespróbowac niektórzy piszą ze to niezdziała ze po co ...jak taki mądry i wie ze to niedziała więc niech sie wykaze i udowodni swoją widze i umiejętności szukając rozwiązania i sposobu na pełną poprawe parametrów

Zgodnie z 15 punktem regulaminu proszę o poprawienie postu.
    Przed wysłaniem postu, użyj funkcji "Pisownia".
    Nie kasować wpisu! /c2h5oh/
  • Poziom 31  
    Bzdury piszesz kolego. Tak samo myślą ci co do reflektorów przednich świateł instalują żarówki o mocy nie nominalnej a 100 watowe, wychodząc z założenia że jak będzie "lepiej" widział to będzie bezpieczniej podróżował.
    A g...no prawda, bo jeden z drugim nie myśli że kierowca jadący z przeciwka przez te żarówki niewiele widzi podczas mijania. I to jest potęgowanie zagrożenia !
    Ty myślisz że się łatwiej dogadasz ? To że cie będzie słychać +/- 5 km więcej i +/- 5 kanałów wcale nie poprawi komunikacji z tobą ! Masz głowę to myśl, w końcu też jest twoja.
  • Poziom 19  
    kolego co ty chcesz poprawiać
    co chcesz osiągnąć
    radio to zostało tak zaprojektowane a nie inaczej i nie zmienisz jego całej charakterystyki poprzez wymianę jednego rezystora
    poza tym jak chcesz lepsze radio to je zmień na inne
    pozdrawiam
  • Poziom 37  
    Po diabła grzebać radio? Między 1 a 4W nie czuć różnicy bo w eterze jest już tyle syfu, że on zapycha wejście odbiornika przez co i tak nie odbierzesz dalszego korespondenta a zwiekszając moc sam sie do produkcji tego syfu przyczyniasz... Takie numery mogły sie udać ale kilkanaście lat temu jak pasmo bylo jeszcze w miare czyste...
    Swoją drogą za "zasięg" odpowiedzialna antena. Jakoś krótkofalowcy robią na urządzeniach QRP (do 5W) łączności po całej europie...
  • Poziom 23  
    Kolego "bochenek" - ja napiszę coś innego niż piszą koledzy. Po Twoich wypowiedziach i formie zadawanych pytań wynika jednoznacznie, że nie masz zielonego pojęcia o elektronice i działaniu odbiorników i nadajników radiowych. Forum jest dla ludzi którzy mają jako tako zielone pojęcie o elektronice i o tym o chcą robić, i co chcą przez to osiągnąć.
    Udzielając Tobie jakichkolwiek odpowiedzi, jak to piszesz łopatologicznie,, userzy mają świadomość, że takie naprawy mogą spowodować w Twoim przypadku uszkodzenie radia a co za tym idzie narażą na krytyczne uwagi z Twojej strony. Dlatego nich Cię nie dziwi tak postawa.
    Proponuję poczytać na forum co już napisali inni, zapoznać się z schematem tego radia a następnie zastanowić się czy podołasz temu zadaniu. A skoro czytanie nie wniesie do Twojego umysłu olśnienia jak to zrobić, to oddaj to radio do serwisu opisując jakie są objawy i co jest do zrobienia.
    Pozdrawiam.
    Antoni