Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ALPINE seria IDA

szyjek 18 Lip 2009 07:41 4538 10
  • #1 18 Lip 2009 07:41
    szyjek
    Poziom 9  

Chce kupic x300 badz ine z tej serii ale zastanawia mnie kilka rzeczy jak czytam opisy tych radioodtwarzaczy, pisze ze maja USB i AUX, USB rozumiem ze jest z tylu radia i trzeba kabel przedluzajacy podlaczyc (znalazlem nawet kable do zabudowy), a co z AUX bo z przodu go nie widze a opisy pisza tak:
    Wejście AUX: wejście Full Speed (wymagane KCE-237B) / Ai-NET AUX (wymagany KCA-235B)
    jest tam w koncu AUX czy nie ?

0 10
  • #3 18 Lip 2009 09:54
    Henryk705
    Poziom 11  

Ma go chyba na przednim panelu

0
  • #4 24 Lip 2009 23:50
    prestig
    Poziom 13  

mam x300 i to jest moje pierwsze radio. Nie polecam poniewaz
    -wyswietlacz jest do bani, majac 8Gb mp3 zgubisz sie jak nie bedziesz mial ladnie pokatalogowane
    -tytul utworu pojawia po pewnym czasie, bardzo denerwujace,
    -wskaznik glosnosci i czasu utworu, oczywiscie ma 30 malych kreseczek, ale co z tego jak suwak skacze co 5 kresek
    -przycisk odbierania polaczen telefonicznych, zeby mozna bylo z niego korzystac trzeba zakupic bluethoot za 350zl czyli prawie tyle co radio
    -brak pilota - nowy na alledrogo po 80zl
    -do dzisiaj nie wiem czemu nie czyta mi ACC na pendrivie
    -majac duzo muzy na pendrivie i jakis inne pliki (filmy zdjecia) troche mija czasu az wgra wszystkie utwory, czyli szukajac utworu nie bedzie on dostepny odrazu
    -brak przyciskow do zapamietania stacji nie jest tak denerwujace poprostu skacze sie po kazdej czestotliwosci, bardziej jest denerwujace ze RDS dziala po kilku sekundach wiec od razu nie wiesz na jakiej jestes stacji
    -zapamietane stacje - sluchasz 1 zapamietanej stacji, przechodzisz na 3 stacje, chcac przejsc na 6, powinno sie krecic pokretlem 3 stacji, ale goscie z ALPINA uwazaja ze te pokretlo jest na tylefajne ze kreci sie za kazdym razem od 1 stacji
    -jakosc wykonania, nie zebym byl jakims pedantem, ale po firmie ALPINA spodziewalem sie czegos wiecej, przyciski maja luzy jak w radiach po 100zl, do tego pokretlo takze.
    ZALETY:
    -wyglad - zrobil wrazenie na kilku osobach
    -jakosc dzwieku - taka sama jak u konkurencji, choc mp3 glosniej brzmia niz radio
    -pokretlo, choc troche daje poczucie ogromnej mocy drzemiacej w 10cm xplodach i subie katywnym za 300zl ze spalonym piecykiem
    -porzadek w aucie - nie maja sie prawa walac plyty CD
    -usb na kablu - zabudowalem sobie w podlokietniku

WIEC RADZE KUPIC SONY CDX-GT620U - bawilem sie nim w media markt o wiele lepsze niz ta padaka X300

0
  • #5 25 Lip 2009 00:49
    pita1988
    Poziom 28  

Radio bez CD tonie radio ;)
    Wczesniej czy pozniej i tak idzie do odstawki ktore nie posiada CD
    Od niejednego posiadacza ALPINE iDA słyszałem ze teskni za CD :D

0
  • #6 25 Lip 2009 07:24
    szyjek
    Poziom 9  

w odstawke to powoli ida CD bo wypiera je DVD, SD, USB, fakt ze CD dalej sa popularne ale jesli mowa o pojsciu w odstawke to wlasnie one na nia pojda predzej czy pozniej

0
  • #7 25 Lip 2009 10:44
    BlueSystem
    Poziom 28  

szyjek napisał:
    w odstawke to powoli ida CD bo wypiera je DVD, SD, USB, fakt ze CD dalej sa popularne ale jesli mowa o pojsciu w odstawke to wlasnie one na nia pojda predzej czy pozniej

Jak narazie napewno nie pojda, jak ktos naprawde slucha muzyki, to tylko z CD, a nie mp3 i inne gowna...

0
  • #8 25 Lip 2009 17:33
    szyjek
    Poziom 9  

wiekszosc slucha mp3 z CD

0
  • #9 25 Lip 2009 19:33
    aaduss
    Poziom 9  

witam. Ja jetsem posiadaczem Alpine serii IDA model x200. i jestem z niego zadowolony . Oczywiscie ma kilka wad które własnie wymienie :)

1. to BANKING ,inaczej mówiac jest to proces skanowania pamieci (pendrive np) w odczytywaniu plików . osobiscie mam mam pendrive'a 8gb i jakies 400 utworów na nim... ten "banking" trwa u mnie jakies 2-3 minuty... w tym czasie nie moge korzystac z funkcji search ( czyli wyszukiwaniu plików za pomaca takich filtrów jak : folder, kompozytor czy po nazwie pliku itd) .moge wtedy jedynie przełaczyc na nastepny lub poprzedni utwór... dla kogos kto sie przyzwyczai raczej "banking" nie bedzie uciazliwy :))

2. Wyswietlacz... troszke za mały do wielkosci czcionki ... niekiedy długa nazwa jest wyswietlana na 5-6 razy... kazdy odstep od zmiany wyswietlanego tekstu to jakies 2 sekundy...troszke przeszkadza jhak chcemy robaczyc jaki utwór jest aktualnie odtwarzany...

3. brak zmiany koloru wyswietlacza... na wsyztskich portalach aukcyjnych czy sklepach inetenetowych mozemy zobaczyc ze radio to posiada taka funkcje... otóz nie.. nie mozna zmienic podswietlania radia( mówie tylko o serii x200) jest ono niebieskie :) z podswietlonymi na czerwono przyciskami NEXT ,PREW, PLAY/PAUSE I BAND.

teraz czas na plusy

1. design tego radia zrobił na mnie najwieksze wrazenie... głównie dla tego zdecydowałem sie na jego zakup. dosc miałem radii z wrodkowo umieszcxzonym wyswietlaczem wysokosci 1-1,5 cm i szerokosci 8-9 cm... , jedyum lub dwoima pokredłami po bokach... bez przesady... wszystki radia teraz produkowane sie na takich standardach... no prawie wszytskie :) z kolei w serii IDA mamy umieszczone na srodku wielkie pokredło wielofunkcyjne,z odczuwalnym oporem przy okrecaniu , naprawde odczucie mocy :PP heheh

2. 3 wyjscia RCA ( subwoofer, przód i tył ) bardzo dovbre rozwiazanie przy audio gdzie mamy skrzyunie z odzielnym wzmakiem i reszte głosnikó pod inny wzmak ...

3.duzo opcji sterowania dziekiem . nie tylko Bass ,trable ,balance ,fader i loud :)) heheh

to chyba wszystko , jak mis ei cos przypomni to dopisze :)

ciekawe radio godne uwagi :) według mnie bardzo ciekawe rozwiaznie dla radii bez CD ... mimo swoich wad polecam kazdemu Alpine IDA-x200 ,fajnei sie prezentuje w aucie ,ciekawe rozwiazanie3 do rozbudowania car audio :) moja ocena 8/10

Pozdrawiam Adrian

0
  • #10 25 Lip 2009 23:58
    prestig
    Poziom 13  

aaduss napisał:

3.duzo opcji sterowania dziekiem . nie tylko Bass ,trable ,balance ,fader i loud :)) heheh

tzn??

0
  • #11 11 Sie 2009 20:49
    Mobilum
    Poziom 9  

Wedlug mnie lepszym rozwiazaniem jest zakup porzadnego radyjka i zrobic wyjscie na iPoda jak posiadasz ;] Takie rozwiazanie wydaje mi sie najrozsadniejsze...No chyba ze lubis jak male okladeczki plyt sie na ekraniku pokazuja ;]

0