Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po zalaniu myjka ultradźwiękowa czy pomoże

18 Lip 2009 08:59 2561 9
  • Poziom 10  
    Mam taki problem jakiś czas temu kolega zalał mi tel. sony K810i i w ostatnim czasie telefon zaczął żyć swoim życiem. Bardzo często gubi zasięg albo współpracy odmawia głośnik. Mam pytanie czy jeśli wrzucę go do myjki ultra dźwiękowej to pomoże czy tak raczej średnio i czy muszę rozbierać go na części pierwsze, czy mogę go wrzucić w całości.
  • PCBway
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie przekonasz sie jak nie spróbujesz , napewno nie zaszkodzi ..!!
  • PCBway
  • Poziom 23  
    Jak nie masz wiedzy to sie nie zabieraj za takie cos bo własnie potwierdziłes ze jej nie masz. Po drugie telefon musizz rozebrac na częsci. Po trzecie czy pomoze czy nie nikt ci tego nie zagwarantuje.... Zawsze warto próbować
  • Poziom 30  
    Rozebrać go musisz- na części pierwsze, w zasadzie do myjki kładzie się samą PCB. Może pomoże może ni- na ten zasięg to powątpiewam by samo mycie pomogło. Głośnik jest pewnie do wymiany ;)
  • Poziom 10  
    dlaczego niby miałbym się nie zabierać za takie coś?? tel i tak już jest uszkodzony więc raczej większej szkody nie zrobię a o myjkę się pytam bo nie myłem nigdy wcześniej żadnego tel. Czy pytanie jest czymś złym?
  • Poziom 30  
    To jest do mnie ;>
    Nie no pisze że jest ok- zawsze można umyć, ale sądzę ze tutaj na te dolegliwości samo mycie nie wystarcz- nie przekonasz się jak nie spróbujesz
  • Poziom 10  
    nie to było odnośnie wypowiedzi dugikamionka
  • Poziom 23  
    odnośnie tego ze chciałeś wrzucić cały telefon do wanny
  • Poziom 13  
    Najpierw go rozebrać i wyczyścić same styki od anteny i głośnika, głośnik wymienić, a do wanienki wrzucać w ostateczności bo po wykąpaniu pewnie jeszcze mikrofon przestanie działać.
  • Poziom 10  
    Witam telefon rozebrałem i po kolei wrzucałem prawie wszystkie elementy (bez LCD i aparatu) do wanienki. Efekt był taki że tel powrócił do świata żywych :) Głośnik ani mikrofon nie uległy zniszczeniu, jedynie obudowa lampy błyskowej troszeczkę się zmatowiła. Z czystej ciekawości wrzuciłem też obudowę i co mnie zdziwiło zeszła z niej cała warstwa ochronna.