Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router cerberus jako sam switch.

18 Lip 2009 11:08 3311 7
  • Poziom 22  
    Witam. Od razu mówię że takie połączenie jak ja chce zastosować jest trochę absurdalne, ale nie mam innego wyjścia. Rodzice zamówili sobie telewizję z TP. Żeby korzystać z ich dekodera, potrzebny jest livebox. Mam 3 komputery. Laptop podłączony przez wifi, jeden stacjonarny normalnie przez RJ45, natomiast drugi przez USB. I tu się zaczyna problem. W tym 3 komputerze są uszkodzone porty USB. Może nie do końca, ale porty głupieją, same się wyłączają, nie wykrywają urządzeń itd itd. I na tym 3 komputerze stacjonarnym cały czas wyłącza się połączenie(wg. mnie wina USB). Nie mogę podłączyć adaptera wifi ponieważ komputer go nie wykrywa. Posiadam router cerberusa, który nigdy mnie nie zawiódł, i tak sobie pomyślałem że sygnałem z liveboxa wejść na router, i z routera na 2 stacjonarne przewodem. Czyli router musiałby pracować jako najzwyklejszy switch. Tylko nie wiem czy tak można zrobić? W routerze wyłączyłem DHCP, ale niestety nadal nie działa jako switch, nie mogę sobie poradzić.
    Przepraszam jeżeli mój tok rozumowania jest nie taki jak powinien, ale o sieciach mam niewielkie pojęcie :)

Pozdrawiam, Kamil.
  • Poziom 30  
    Skoro po wyłączeniu DHCP nie działa to nic innego nie zrobisz.
  • Poziom 43  
    A jak działa, skoro nie dziala jako switch? Może kabel wpinasz nie tam gdzie trzeba... Wszystkie przewody do LAN.
    Podłączanie czegokolwiek sieciowego oprócz kart wifi na usb jest dla mnie porażką...
  • Poziom 26  
    Jesli wylaczy sie DHCP to warto byloby skonfigurowac ten router. Przeciez sam nie wykryje adresowania Twojej sieci.
    Zastosowanie go w taki sposob moze byc klopotliwe do skonfigurowania ale dzialac powinno.
  • Poziom 22  
    Mówiłem że takie podłączenie jest kretyńskie, ale co mam zrobić? Adapter wifi nie działa na tym komputerze. Podłączam dobrze. Tylko teraz tak się zastanawiam czy z liveboxa do routera nie powinien iść kabel crosowany?
  • Poziom 38  
    Co ma bridge do funkcji switcha, bridge musi być wyłączone jak chce go użyć jako switch.