Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altium Designer czy Protel Altium DXP - co lepsze??

18 Lip 2009 11:29 11999 9
  • Poziom 14  
    Altium Designer czy Protel Altium DXP - co lepsze??
    Cześć,
    Chciałem się zapytać kolegów po fachu, który program będzie lepszy?
    Altium Designer czy Protel Altium DXP?
    Chodzi o profesjonalne projektowanie PCB oraz symulacje. Cena nie gra roli. Jeżeli są jeszcze jakieś lepsze programy to prosze o info.
    Pozdrawiam i dziękuję za porady ;-)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Czy ten Altium Designer jest podobny do protela 99? Do tej pory uzywałem Protel'a i Eagle'a ale mam okazję kupić licencję do jednego z wymienionych w temacie, więc muszę wiedzieć przynajmniej o co pytać na prezentacji :)
  • Poziom 16  
    Może to będzie deko poniżej pasa ale wg. mnie decyzję o zakupie programu za ciężkie pieniądze powinien podejmować ktoś bardziej zorientowany.
  • Poziom 14  
    Dlatego założyłem ten temat aby się bardziej zorientować ;p.
    Czy ktoś w nim działa? Podobno ma duże wymagania sprzętowe, trzeba będzie pod niego quada i super grafike. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym Altium...??
  • Poziom 16  
    Oba programy są dość drogie więc jedynie w jakiejś firmie ktoś może mieć z nimi kontakt. Nikt raczej sie nie przyzna że używa pirackiej wersji. Desinger jest następcą DXP więc i wymagania sprzętowe deko większe (od dłuższego czasu jest już edycia summer czy winter nie pamiętam z modułem do robienia obudów). Obydwa programy wyglądają dość podobnie. Do komfortowej pracy potrzebny jest dość mocny sprzęt (procesor, dużo pamięci i w miarę nowa karta graficzna). Na moim ahlonie 2000xp+ 1GB ramu i radeon 9600 (naprawdę stary sprzęt) da się cos tam robić i do amatorskich płytek wystarcza ale robiąc płytki kilkuwarstwowe był by problem podobnie przy podglądzie pcb w 3d trzeba silnego kompa do płynnej pracy. Mając program można sprawdzić komputer załączonym benchmarkiem z dość skomplikowaną płytką chociaż mało prawdopodobne by ktoś u nas coś takiego rysował mając na uwagę możliwości naszych płytkarni i stan elektroniki w kraju :).
  • Poziom 14  
    Zawsze można zainsatolwać wersje testowe, studenckie, pobawić sie i zdecydowac o ewentualnym zakupie. Osobiscie nie moge sobie pozwolic na pirata, mam w planie projektowanie systemow elektronicznych komercyjnie, szczegolnie technologie FPGA.
    Najnowsze oprogramowanie to "Altium Designer Winter 09". Na oficjalnych stronach można znaleźć minimalną konfigurację PC-ta:

"
    Konfiguracja zalecana:
    MS Windows XP SP2 Professional lub MS Windows Vista
    Procesor Intel Core 2 Duo/Quad 2,66 GHz lub odpowiednik
    2 GB pamięci RAM
    10 GB przestrzeni na dysku twardym
    Dwa monitory o rozdzielczości ekranu 1680x1050 lub 1600x1200
    Karta grafiki nVidia GeForce serii 8000, 256 MB lub podobna
    Port równoległy (do współpracy z płytą NanoBoard-NB1)
    Port USB 2.0 (do współpracy z płytą NanoBoard-NB2)
    Adobe Reader 8 lub nowszy
    Napęd DVD
    Połączenie internetowe (dostęp do aktualizacji i pomocy on-line)
    "
    zrodlo -> http://evatronix.com.pl/adw09/systemreq.html

A co do wielowarstwowych PCB to na zachodzie zrobia to za calkiem rozsadne pieniadze ;)
  • Poziom 18  
    Ja polecam Altium Designer. Miałem z nim już kiedyś styczność. Jest to profesjonalne narzędzie dla firm i nie ma według mnie dla niego porównania. Można także po samej wadze tych aplikacji zobaczy że jest różnica.
  • Poziom 16  
    Jeżeli chodzi o wagę programu to dxp można nagrać na dyskietki i wtedy to on będzie cięższy :) W desingerze wystarczy skasować tempy po update i robi się 3x mniejszy. Temat stary więc chyba do zamknięcia.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Moderowany przez rubens:

Wykopaliska.