Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gigabyte M61PME-S2 F2 - Bootowanie z USB

18 Lip 2009 13:46 3835 7
  • Poziom 24  
    Witam, mam pytanie posiadam tą oto płytę gł. M61PME-S2 F2. Ostatnio chciałem zainstalować sobie Linuksa na pendrive. Chodzi mi o to czy na tej płycie jest możliwość bootowania z usb. Próbowałem coś wygooglać, ale trafiałem tylko na specyfikacje i opisy tych płyt,a o bootowaniu niestety nie znalazłem nic. Dzięki za odp
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Witam, posiadam identyczną płytę główną. Radzi sobie bez problemu z bootowaniem z USB, ustawia się to w BIOSie lub wciskając F12 podczas bootowania - wchodzimy wtedy do "boot menu", gdzie możemy wybrać z czego chcemy zbootować system.

Swoją drogą, witamy w gronie linuksowców ;p
  • Poziom 24  
    Myślałem, że nie będę już potrzebował pomocy, ale jednak. Ale wracając do tematu. Zainstalowałem sobie już linuxa, dystrubucja SLAX na pendraku i nie mogę w żaden sposób go odpalić. Może lepiej zainstalować jakiejś innej dystrybucji? Co mam wybrać w oknie po wciśnięciu F12? Bootowanie z czego?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Może tak napiszesz jakie opcje masz w boot menu - oczywiście te oczywiste, sam możesz wykluczyć. Nie każdy ma możliwość/czas specjalnie pobierać manual.
  • Poziom 24  
    Pomijając te oczywiste to mam tak: USB-ZIP, USB-FDD, USB-HDD, LS120. Pendrive mam Patriota Xportera 16gb. Czy ma znaczenie jaki system plików jest na nim mam ustawione FAT32
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Wybierz USB-HDD.
  • Poziom 24  
    A jaką byście polecili dystrybucję?