Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
LegrandLegrand
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FRITZ!Box Fon WLAN 7170 - parametry pracy na łączu TP

puite 05 Mar 2013 12:49 45208 98
    freetz_master
    Level 31  
    almurik wrote:

Jak pisałeś, moje podwórko moje ryzyko, stać mnie i finansowo i psychicznie na to aby je podjąć :). Jakby Fritz padł to bym kupił u Ciebie kolejnego i obaj bylibyśmy nadal zadowoleni ;) heh. Dlatego nierozumiem dlaczego dla uparcie bronisz fritze przed wymianą tego kondensatorka szczególnie że na samej elektrodzie są ze 3 przypadki potwierdzające skuteczność tej wymiany.

Pamietasz lekture "Janko Muzykant?" - tam tez byl motyw leczenia dziecka - zamknac w piecu i odmowic kilka zdrowasiek. Jak sie to skonczylo - wiedza ci, co czytali lektury :-)

Bo te wymiany to szarlatanstwo i tyle. "cos sie grzebie", a dokladnie nie wiadomo co.
    Zreszta ludzie wszedzie sa tacy sami, tam tez majsterkuja jak komus np. modem dsl padl - efekt jest mizerny, aby nie powiedziec zaden.

To kloci sie z zasadami zdrowego rozsadku.

Uwagi typu "kolega nie ma pojecia o kondensatorach w routerze" jest o tyle bezpodstawna, bo kolega "znajacy sie na kondensatorze" moze mimo swojej wiedzy dokladnie tyle samo powiedziec o efektach swoich zmian co ja - NIC.
    Bez znajomosci ukladu nie ma pojecia o tym, jak to sie przelozy na urzadzenie, jezeli tu i owdzie cos wylutuje/dolutuje/przelutuje.

To tak, jakby insynuowac, ze jak sie zna jezyk programowania, to wiadomo, jaki kod stoi za widocznym interfejsem uzytkownika.
    I jest to bez znaczenia w tym momencie, czy sie jezyk programowania zna, czy nie, bo nie wiadomo, jaki jest kod...

Nie sadzisz? :-)

A na powaznie. Jezeli taki problem jest na linii i nie dziala to nawet z LajfBoxem dolaczanym do "produktu" internet, to masz jako konsument wiele praw, aby tego dochodzic. Tez poszledl miesiac czasu przed rokiem, przed, zanim przestawili telefon z POTS na VOIP, gdyby robic to ich trybem, to by 2 tygodnie telefonu nie bylo. Za to zwrocili miesieczny abonament. Wiesz, wiadomo, ze uginaja sie presji rynku i konkurencji, aby dostarczac "szybsze" uslugi. W Twoim przypadku sie to nie sprawdza i jedynym racjonalnym podejsciem bylaby zmaiana na 6000. Podkrecili na maxa, aby cos sprzedac, a teraz sie nie synchronizuje, nawet na ich wlasnym sprzecie. No z pustego i Salomon nie naleje.

Nie od dzisiaj wiadomo, ze podejscie tej firmy jest wedlug zasady: najpierw sie sprzeda, a potem sie zobaczy, co bedzie.
  • LegrandLegrand
    11111olo
    Level 42  
    Kiedyś eksperymentowałem z kondensatorem ale na FB7270 który jak wiadomo ma już annex A. Efekty był przedziwne, a głównie była mniejsza przepustowość łącza. Wniosek jest z tego taki że wymiana kondensatora na 1000nF powoduje większe tłumienie wyższych częstotliwości (w tym szumu) przez co na niskich prędkościach pozwala to na utrzymanie połączenia przy marnych parametrach linii.

Jak normalnie masz S/N ponad 20dB to nie ma sensu kombinować.
  • LegrandLegrand
    kasaki
    Level 9  
    Witam, podzielę się moimi wieloletnimi spostrzeżeniami na temat FRITZ!Box Fon WLAN 7170,
    ten model nawet z oryginalnym annexA jest do bani, na słabej linii gdzie miało być 2 było zaledwie o,8 po podłączeniu 7240, 7270 było 2
    Router FRITZ!Box Fon WLAN 7170 był kupiony z oryginalnym annexA u dystrybutora. Jeżeli ktoś decyduje się na internet w ADSL polecam modele nowsze, począwszy od 7240.

Firmware do tych urządzeń tu:
    http://chomikuj.pl/kasakii
    almurik
    Level 9  
    Nie zgodzę się. Chyba wychodzi na to, że mam słabą linię choć praktycznie powinna być 'mocna'.

- Livebox wiadomo tragedia, internet padał co chwilę
    - Linksys WAG 200 G, lepiej ale też nie do zaakceptowania
    - Siemens Speedstream 4100 na sofcie siemensa ponoć idealny na zakłucone linie - nic podobnego !!
    - Fritz 7270 jak narazie najlepszy, raptem 2 zrywy tygodniowo i przy łączu 10 spokojnie ciągnie 9 mega - zależy oczywiście od dnia...

nie twierdzę że to reguła. Tak akurat jest u mnie.
    CSA
    Level 12  
    Tego obiecanego testu z uzytecznymi parametrami połączenia to się chyba nie doczekam :)
    grassman
    Level 11  
    Witam
    tak jak napisał Freetz_master - wszyscy, którzy mają problem z synchronizacją lub częstym resetowaniem się urządzenia powinni zainteresować się wymianą kondensatorów w sekcji DSL na płycie FritzBoxa tak jak jest napisane w poście który kolega przytoczył należy wymienić kilka kondensatorów elektrolitycznych, które z czasem wysychają i powodują problemy. Procedurę naprawy na przykładzie modelu 7270 v2 bardzo ładnie opisano w j. ang. tutaj http://www.paulian.net/photogallery/fritzbox/
    ksawery46
    Level 13  
    Witam
    Teraz troche o kondensatorach na wejsciu ADSL dla procesorow AR7( TNETD7200/7300).
    Na wstepie proponuje obejrzec zalaczony przykladowy schemat ukladu wejsciowego
    ADSl dla TNETD7200.

Są tam widoczne dwa kondensatory (przed trafo C31) oraz za trafo (C32) w wykonaniu dla Annex A.
    W urządzeniach ktore kupujemy na eBay, najcześciej plyta jest w wykonaiu dla Annex B i te kondensatory maja wartosc odpowiednio C31-22nF, C32=33nF .

Aby uzyskac synchronizacje dla Annex A, trzeba je wymienic.
    My standartowo zmieniamy C31 z 22nF na 33-55nF i C32 z 33nF na 1uF.
    Kondensator C31 jest typu SMD ale ( Panowie wybaczcie :) ) można po prostu dokleic rownolegle kondensator Cxx=10-22-33nF i bedzie działało - wartosc Cxx zalezna od linii telefonicznej , jej tłumiennosci i szumow..

Proponuje obejrzec zdjecia jak to wyglada dla FRITZ!Box SL WLAN z serwisowym firmware .

FRITZ!Box Fon WLAN 7170 - parametry pracy na łączu TP FRITZ!Box Fon WLAN 7170 - parametry pracy na łączu TP FRITZ!Box Fon WLAN 7170 - parametry pracy na łączu TP FRITZ!Box Fon WLAN 7170 - parametry pracy na łączu TP

Załaczam takie serwisowe firmware, które pracuje dla FRITZ!Box SL-WLA, Fon-WLAN, 7050 , 3030 ... z kernelem 2.6 .
    To firmware posiada freetz a zatem i mozliwosc uruchomienia telnet ( www-login: admin haslo:freetz, telnet login: root, haslo: freetz ) i np zmienic bootloader.
    Tutaj nie ma wsparcia dla telefonii.

Dla urządzen wyższych tj seria 71xx , jest inne serwisowe firmware.
    Attachments:
    11111olo
    Level 42  
    Kolego wprowadzasz w błąd. Miałem kiedyś Fritza 7050 który po wgraniu firmware na annex a synchronizował się bez dodatkowych kombinacji. Moja linia miała wtedy 60dB tłumienia i prędkość 640/160.
    U Ciebie jak widać pójdzie przy dobrych wiatrach blisko 20Mb więc te kombinacje nic nie przynoszą. Zauważyłem także że niektóre wersje firmware błędnie pokazują np. tłumienie linii.
    U Ciebie jest tak samo. Jak by panaceum na tłumienie linii był tylko kondensator to by wszyscy producenci go nie szczędzili.
    ksawery46
    Level 13  
    Router FRITZ!Box Fon WLAN 7050 nie został zrobiony dla transmisji powyżej 25600/512.
    To, że jakiś wykonany fabrycznie dla Annex B synchonizował się w trybie ADSL Annex A, to przypadek i reguły nie stanowi.
    Dla poprawnej pracy routera w trybie ADSL Annex A niezbędne sa zmiany tak hardwarowe jak i stosowny sterownik dla Annex A.
    Powoływanie sie na jakies tłumiania 60dB i nikłe transmisje 640/120 to chyba pomyłka.
    Moim celem nie było stworzenie panaceum na "kłopoty z synchronizacją" ale pomoc w/s różnicy w wykonaniach fabrycznych wersji dla Annex A i dla Annex B .
    Oczywiscie pozostaje sprawa 'wianuszka" filtru za kondensatorem C32 a zatem i np. ISDN.
    ( bo tam też sa różnice ) oraz sterowników.
    Zatem zarzut "wprowadzania w blad" jest bezzasadny.

Nie mam zamiaru dalej dyskutowac z panem bo to i nie miejsce ani nie czas.