Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniwersalna antena elektr. problem z kostką zasilającą

pazdziochm 18 Lip 2009 17:44 1236 2
  • #1 18 Lip 2009 17:44
    pazdziochm
    Poziom 8  

Witam, kupiłem antenę elektryczną wychodzą z niej 3 przewody masa i dwa plusy jeden stały drugi sterowalny, z tyłu w moim samochodzie jest kostka od starej elektrycznej anteny która chyba nie chodziła wcale, więc tak antena chodzi podłączam z tyłu pod kostkę 2 plusy razem z anteny i czarny na mase antena wychodzi jak odłączam ten 2 plus sterowalny zielony chowa się w kostce jest napięcie, problem polega na tym że nie wiem gdzie ta kostka idzie dalej gdzie wychodzą te 3 przewody czy przy radiu czy nie wiem gdzie bo ja chciałem sobie ją podłączyć na włącznik dwustopniowy i bym sam sobie wysuwał kiedy chce i chował kiedy chce, nie chce żeby była sterowana radiem tym Y z radia steruje plus, ale ten problem że nie wiem gdzie te 3 przewody wychodzą podaję fotki może państwo mi coś doradzą bo nie jestem elektrykiem samochodowym ;D

0 2
  • #2 19 Lip 2009 11:38
    fichu4
    Poziom 20  

W tej plątaninie przewodów dużo nie widać ale powiem tak przewód sterujący czyli ten który steruje wysuwaniem i chowaniem anteny jest we wiązce przewodów które idą do radioodtwarzacza. Czyli antena w bagażniku jest na stałe podłączona do plusa i masy a zielonym tylko sterujesz z radia albo tak jak chcesz zakładasz przełącznik i sam sterujesz. Jak nie znajdziesz tego przewodu we wiązce to możesz sam pociągnąć przewód sterujący od anteny do produ i tam załorzyć włącznik.

0
  • #3 19 Lip 2009 17:15
    pazdziochm
    Poziom 8  

tak tak tylko nie chce przeciągać tyle metrów pod tapicerką no ale nic mi innego nie pozostanie jak nie znajdę go czerwony i masa jest na stałe to fakt, tam jakiś grzebek już coś robił i nawet nie było tych starych kostek jak podłączałem to radio był bałagan cud że doszedłem do 2 głośników, nic nie zrobię jak nie znajdę trzeba ciągnąć pod tapicerką przewód dziękuje za zainteresowanie z góry ;)

0
  Szukaj w 5mln produktów