Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opera 10 beta 2. Technologia Opera Unite. Poprawiony interfejs użytkownika.

michalak92 18 Lip 2009 18:28 1463 4
  • Opera Software przygotowała drugie wydanie beta przeglądarki Opera 10 dla Windows, Mac OS-a X i Linuksa. Nie znajdziemy w niej znaczących zmian w porównaniu z pierwszą betą Opery 10 - Norwegowie przyznają, że przygotowana na potrzeby aplikacji technologia Opera Unite nie osiągnęła jeszcze stanu godnego miana bety.

Opera 10 beta 2. Technologia Opera Unite. Poprawiony interfejs użytkownika.

Poza obowiązkowymi poprawkami błędów w nowym wydaniu testowej przeglądarki poprawiono interfejs użytkownika i zmieniono nazewnictwo niektórych funkcji (np. Transfers/Downloads i Wand/Password manager) - czytamy w dzienniku zmian.

Opera 10 wnosi do świata przeglądarek takie innowacje jak tryb Turbo (w którym grafika jest kompresowana na serwerach proxy w celu przyspieszenia wyświetlania stron WWW) i funkcję Speed Dial, pozwalającą szybko przełączać się między otwartymi kartami. Poza tym przeglądarka oferuje funkcję sprawdzania pisowni w locie, a jej silnik JavaScriptu ma działać o 40% szybciej niż poprzednie wersje.

Źródło: Gazeta.pl

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    michalak92
    Poziom 18  
    michalak92 napisał 352 postów o ocenie 8, pomógł 7 razy. Mieszka w mieście zDolny Śląsk. Jest z nami od 2007 roku.
    kiler129
    Poziom 27  
    Miejmy nadzieje ze nie zmienili wand.dat na inne dziwadlo ...
    prosiak_wej
    Poziom 27  
    Celem przerzucenia np. haseł do nowej wersji bądź na przeinstalowany system?

A w firefoxie mamy MozBackup, dzieki któremu można zrobić kopię dla Firefoxa (niezależnie od wersji), Thunderbirda i innych produktów Mozilli. Odkad mam Firefoxa oraz Thunderbirda to korzystam z tego rodzaju backupowania.

A z Opery to korzystam w telefonie, ale czekam na Firefoxa 'mobajlowego' ;)
    kiler129
    Poziom 27  
    Tak, po za tym wand.dat jest dobrze zabezpieczony. Szukalem do niego decryptera - bez powodzenia :D
    Pewnie tu tez jest jakis tool ale ja mam wlasny ;)
    prosiak_wej
    Poziom 27  
    No popatrz... Muszę się dowiedzieć, jak FX przechowuje hasła itp. ;) Dzieki za info :)