Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku w Sony CDX-GT700D

dlugiiii 18 Lip 2009 19:24 927 0
  • #1 18 Lip 2009 19:24
    dlugiiii
    Poziom 13  

Mam problem z radiem sony CDX-GT700D.Może od początku:
    Pewnego dnia przestał działać wyświetlacz.Po rozebraniu okazało się,że wypalił się tranzystor od przetwornicy wysokiego napięcia na wyświetlacz.W tym czasie wszystko chodziło(dźwięk był) oprócz wyświetlacza.Podczas naprawy przypadkiem plus lub minus zasilania dotknął mi do płyty głównej i przestał grać.
    Okazało się,że na pewno procesor DSP (tylko z serwisu 150zł zapłaciłem :/ )się spalił,bo się grzał.Po wymianie jego i jednego tranzystora odpala ,panel działa,ale dźwięku nie ma .Za cholerę nie potrafię rozwiązać co się jeszcze spaliło.Opiszę co sprawdziłem:

1) Na schemacie Link w tunerze radia na nóżce 3 i 4 jest dźwięk.Wchodzi do scalaka IC401 i już z niego nie wychodzi.Robiąc mostek wej\wyj dalej nie ma dźwięku.

2)Na IC801 nóżce na pewno 1,2,80 brak tych napięć co są zaznaczone(jest 0V).Inne napięcia w większości się zgadzają lub są kilka jest troszkę wyższych.

3)Na schemacie Link podłączając sygnał z tuneru radia do kolektorów tranzystorów (od funkcji mute) dalej nie ma dźwięku(na próbę wylutowałem) a radio dostaje przeciążenia i resetuje się.Napięcia na IC201 (końcówka i stabilizator) są poprawne.

4)Dźwięk przełączania fukcji(beep) słychać w głośniku.

5) schemat blokowy Link

Aplikacja procesora DSP ADAU1421 Link

Jeżeli schematy są nie czytelne wyślę na e-maila pdf service manual który też zamieściłem w schematach car audio

Bardzo dziękuje za pomoc lub sugestie.

Moderowany przez damiancz:

Nieregulaminowy tytuł zmieniłem. [reg. pkt 11.1]. damiancz

0 0
  Szukaj w 5mln produktów