Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Mastercook pf2-800. pomozcie co i jak jeszcze sprawd

buchu-1 18 Lip 2009 20:34 4626 4
  • #1 18 Lip 2009 20:34
    buchu-1
    Poziom 13  

Witam. Mam problem z pralka Mastercook pf2-800

Wyglada to tak:

Dwa dni temu mama powiedziała mi że pralka nie wiruje i nie pobiera wody, wiec poszperalem troche po internecie i wyczytalem ze moze to byc zwiazane z hydrostatem.

Przedmuchałem hydrostat i wężyk który byl do niego doprowadzony, o dziwo ku memu wielkiemu zdziwieniu pralka zaczęła normalnie działa...

Nie na długo.

Dzisiaj odmówiła posłuszeństwa.

Bęben sie nie kręci i nie wiruje, wodę nabiera wypuszcza, programator się przesuwa.

przedmuchałem rozkręciłem i wyczyściłem hydrostat. cały wężyk który był do niego doprowadzony jakieś rurki gumy, ogólnie wyjąłem trochę "syfu", ale i to nie pomogło.

Sprawdziłem silnik ( szczotki w dobrym stanie) podł. go pod 230V kręci się normalnie.

Pompki pracują.

Podejżewam programator i płytkę obok niego bodajże moduł "?" ( jest na nim rezystor 12Kohm nie wiem czy to normalne ale troszke się grzeje.

Poradzcie co jeszcze sprawdzic i co moze byc przyczyna takiej usterki?

Pozdrawiam, Jakub.

Dodano po 27 [minuty]:

Hmm wiecie co, teoretycznie naprawilem. Nad rzuciłem troche cyny na styki w plytce modułu, ale prosze o jakieś propozycje, poniewaz nie jestem w 100% pewien czy to od tego. Pozdrawiam, Jakub

• #2 19 Lip 2009 13:07
    wiesiekba
    Specjalista AGD

Powtórz jeszcze raz czyszczenie obwodu hydrostatu.

• #3 17 Sie 2010 16:35
    jaruhna
    Poziom 9  

dzis babcia zglosila mi awarie pralki mastercook pf2-800. opis pierze pierze w pewnym momencie staje tuz przed wirowaniem i tyle.... jakies pomysły od czego zacząć???
    doczytalem w innym temacie że jest to wylacznik wirowania objawy takie same jak w tamtym temacie.
    jak sprawdzic czy ten wylacznik jest dobry czy nie????

• #4 18 Sie 2010 06:05
    waldek259
    Poziom 19  

Może akurat w tej części programu tak ma być- bez spustu wody.

• #5 18 Sie 2010 21:36
    jaruhna
    Poziom 9  

ale wczesniej normalnie pralka wirowała a teraz dochodzi do momentu wirowania i staje

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME