Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz Zelmer 2010.5 -mocne iskrzenie szczotek

18 Lip 2009 20:44 6386 5
 • Poziom 10  
  Między szczotkami a komutatorem występuje mocne iskrzenie,silnik pracuje ale to iskrzenie powoduje buczenie.Mam pytanie-czy wystarczy wymiana szczotek,bo łożyska są dobre,wirnik nie ma bicia-proszę o radę.
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Odkręć szczotkotrzymacze, zobacz czy szczotki się nie zwiesiły, w razie czego odblokuj. Jeżeli ze szczotkotrzymacza wystaje 1,5cm szczotki to jeszcze sa ok. Jeżeli iskrzenie występuje nadal wirnik spalony.

  W tym przypadku wymieniasz go, jak również szczotki i łożyska.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Dodatkowo, obejrzyj wizualnie komutator, musi mieć równa powierzchnię, a lamelki (blaszki) nie mogą być przegrzane.
 • Poziom 10  
  Bardzo dziękuję za pomoc.Po dokładnym obejrzeniu myślę,że to wirnik może być spalony,bo szczotki wystają 2 cm,łożyska są dobre,komutator był okopcony więc go wyczyściłem delikatnie papierem ściernym,komutator nie ma żadnych zarysowań.Jeszcze raz wielkie podziękowania za pomoc.
 • Specjalista AGD
  Sprawdź jeszcze rezystancje cewek stojana. Na obu powinna być równa, jeżeli tak jest do wymiany tylko wirnik ok 50zł.
 • Poziom 10  
  Stojan jest w porządku,to jednak wirnik do wymiany,zresztą już zamówiłem szczotki,wirnik i łożyska i mam nadzieję,że po wymianie odkurzacz będzie chodził jak nowy :D Bardzo dziękuję za pomoc,jak przyślą części i zrobię odkurzacz to dam znać jak mi poszło.
 • Poziom 10  
  Długo czekałem na części ze sklepu internetowego,bo nie mieli na stanie,potem był problem z kurierem i dostarczeniem mi przesyłki,aż wreszcie paczka dotarła 2 dni temu.Diagnoza była prawidłowa-wymieniłem wirnik i szczotki i odkurzacz chodzi jak nowy:D Dziękuję za pomoc i fachową diagnozę:D