Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Film ze zdjęć poklatkowych za pomocą aparatu cyfrowego

terragady 18 Lip 2009 21:03 5529 6
  • #1 18 Lip 2009 21:03
    terragady
    Poziom 15  

Witam, wiele razy oglądając jakieś programy np przyrodnicze widzieliśmy filmy na których rośnie roślina w mgnieniu oka, lub poruszają się chmury z zadziwiającą prędkością. Są one wykonane metodą poklatkową, czyli złożoną ze zdjęć. Nie wie ktoś jak można takie coś wykonać przy użyciu zwykłej cyfrówki? Da się podłączyć ją jakoś pod usb w trybie life i ustawić żeby co jakiś czas robiła zdjęcia? Mam też kamerę internetową ale jest raczej marnej jakości, ma już swoje lata. Jakie do tego są programy?

0 6
  • #2 18 Lip 2009 22:39
    528649
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 18 Lip 2009 22:42
    terragady
    Poziom 15  

Podejrzewam, że łatwiej niż rozbierać aparat, byłoby uzyskać obraz live na komputerze i oprogramowaniem robić co jakiś czas zdjęcia, softwarowo a nie hardwarowo. Tylko nie wiem czy da się za pomocą usb uzyskać obraz live. Może by dało się za pomocą karty telewizyjnej, bo w mojej cyfrówce jest wyjście na tv, i wtedy by był obraz live. Problem w tym że nie mam dobrej karty telewizyjnej, a z tej co mam to obraz jest dość marny i dlatego leży i się kurzy gdzieś w szafce :/

0
  • #4 18 Lip 2009 22:51
    528649
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 19 Lip 2009 00:19
    terragady
    Poziom 15  

Hmm, oszczędanie energii da się wyłączyć, i mało tego da się podpiąć pod stałe zasilanie nie z baterii :) Nie wiem po co taki bajer głupiej małpce ale jest :) Pewnie do tego żeby na TV przeglądać zdjęcia. A wyjście na TV ma w HD.
    (Wyjście HD umożliwiające optymalizację wyświetlania fotografii na telewizorach BRAVIA z funkcją PhotoTV HD )
    A to dokładnie ten aparacik http://www.sony.pl/product/dsc-w-series/dsc-w120

Problemem jest odbiór tego HD na laptopie, karta TV daje cienki obraz, znaczy nie próbowałem jeszcze ale przy telewizji to cienko jest i to bardzo ;/
    Tuner to AverMedia Aver TV USB 2.0 Plus

0
  • #6 19 Lip 2009 10:59
    528649
    Użytkownik usunął konto