Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PSP 2004 awaria USB

lucask87 18 Lip 2009 22:22 1686 1
  • #1 18 Lip 2009 22:22
    lucask87
    Poziom 15  

Na nieszczęście awaria dotknęła moja konsolę :/ od wczoraj mam problem z połączeniem konsoli i komputera - gdy podłączam psp do komputera automatycznie nie uruchamia się "USB connection", gdy wybiorę tę opcję manualnie pojawia się tylko komunikat mówiący o potrzebie podłączenia kabla :/ kabel jest sprawny - podłączałem do niego odtwarzacz mp3 oraz cyfrówkę i je bez problemu wykrywa, gniazda USB też wykluczam - próbowałem na kilku, wszędzie to samo mimo iż inne urządzenia działają poprawnie... Wina softu też to chyba nie jest (wczoraj miałem 5.50 GEN-B, dziś po flashu 5.00 M33-4, problem dalej występuje), ani sterowników (przynajmniej w konsoli by było widoczne połączenie, najwyżej windows by nie widział poprawnie sprzętu). W RM przy próbie połączenia USB (do flash0, 1 itd...) dzieje się dokładnie to samo - zero reakcji ze strony komputera... Konsola nie upadła, nie została zalana, ogólnie sprzęt jest zadbany (mam go od nowości i znam calutką przeszłość, nikomu nie pożyczana, więc mam co do tego 100% pewności), nigdy nie grzebana (plomby na miejscu), już po gwarancji, płyta TA-085, soft w chwili obecnej 5.00 M33-4 (bez problemu może być każdy inny). Gdzie szukać przyczyny awarii? Pierwszy raz stykam się z takim problemem, że konsola z dnia na dzień traci łączność z komputerem... Za pomoc z góry dziękuję :)

0 1
  • #2 29 Lip 2009 18:41
    rafcio363
    Poziom 30  

Normalna rzecz że coś pada samo od siebie.Niewiem jak to wygląda w psp ale zasada naprawy jest zawsze taka sama.Rozbieramy urządzenie i śledzimy drogę od gniazda usb i sprawdzamy wszystko po kolei.Możliwe że spalił się bezpiecznik albo padł cały układ kontroli...

0