Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] korpus armatury wodnej do Junkersa WRP 275-1

18 Lip 2009 22:29 2616 5
  • Poziom 9  
    [Kupię] korpus armatury wodnej do Junkersa WRP 275-1, może być używany.
    Nowy kosztuje 600 zł (cały komplet armatury wodnej, bo korpusu nie da się kupić osobno). Mój Junkers jest z 1998 r., więc jego wartość jest mniejsza od tej części w komplecie!
  • Moderator
    Przeniosłem "Inne". Proszę czytać opisy działów.
  • Poziom 9  
    12B napisał:
    Zobacz na allegro. Czasem można kupić cały używany piecyk za niewielkie pieniądze. Np. tu: http://www.allegro.pl/item691156666_junkers_wrp_275_piecyk_gazowy_bezswieczkowy.html .

Myślałam o tym, ale w cenie ok. 350 zł można mieć rozwiązanie następujące: zastosowanie armatury wodnej z nowszego modelu Junkersa
    przy nieznacznej modyfikacji przyłączeń instalacji wodnej - wykonane przez serwis Junkersa.
    Zależy mi jednak na max. cięciu kosztów.
    Zgadzam się, że zamiast wydawać ww. kwoty lepiej kupić nową termę, ale nie w tym roku :/ Stąd poszukuję samej części, nawet używanej.
    Tymczasem woda kapie bardzo mocno :/
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Lepiej powiedz skąd kapie .A co do zmiany armatury od nowszego modelu to sobie wybij z głowy ,to zupełnie inna terma.
  • Poziom 9  
    akwedukt napisał:
    Lepiej powiedz skąd kapie

Patrząc na załączony przeze mnie rysunek i przyjmując, że każda "odnoga" to króciec :) - to kapie z jednego z nich. A dokładnie z miejsca "wygięcia" (zakrętu), który nie jest zgrzewany, stanowi całość korpusu.
    Nie wiem, czy udało mi się to wyjaśnić. W każdym razie widać, że nie chodzi o uszczelkę, bo to miejsce wycieku jest "daleko" od końca króćca.
    Na tym forum spotkałam kilka osób z takim problemem w tym modelu Junkersa. Jedna osoba zalała miejsce wycieku żywicą epoksydową, ponoć to rozwiązanie działa na krótką metę.
    Wydaje się, iż najtańszym rozwiązaniem jest zakup używanej części z tego samego modelu.