Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FORD Focus - klimatyzacja

18 Lip 2009 23:01 11561 23
  • Poziom 13  
    rocznik 2002, 1.6 benzyna.
    Klimatyzacja po nagrzaniu się silnika, przestaje pracować, najprawdopodobniej przestaje pracować sprężarka, bo obrotomierz nie reaguje na właczenie/wyłaczanie. Cały układ mechaniczny był sprawdzanny, wymieniony osuszacz, dwukrotnie dopełniany czynnik, nie ma wycieków. Podobno problem tkwi w elektryce, ale jaki ?
  • Użytkownik obserwowany
    A w ogóle chlodzi podczas jazdy ? Na postoju?
  • Poziom 13  
    Cłodzi, dopóki silnik się nie nagrzeje. przy temperaturze zewnętrznej 18-20 stopni pracuje nawet godzinę, ale przy 31 stopniach wyłacza się po 10 minutach i już się nie włączy, chyba ze następnego dia rano po dłuższym wychłodzeniu.
  • Poziom 10  
    Czujnik temperatury powiązany z klimą.
    Miałam taki przypadek z podobnymi objawami w New Beatlu.
    Proponuje podpiąć pod kompa- wszystko wyjdzie.
    Albo jak kolega pisze sprzegło agregatu się nie załącza po rozgrzaniu.- to mozna sprawdzić organoleptycznie.
  • Poziom 19  
    Czujnik zewnętrznej temperatury w Foczce nie wpływa na taką "pracę".Wystarczy w czasie włączonej klimatyzacji i nie działającej docisnąć sprzęgło i jesli załapie to to jest TO.
  • Moderator Samochody
    carsmot napisał:
    Czujnik zewnętrznej temperatury w Foczce nie wpływa na taką "pracę".Wystarczy w czasie włączonej klimatyzacji i nie działającej docisnąć sprzęgło i jesli załapie to to jest TO.

Może jeszcze palcem przy pracującym silniku?

Klimatyzacja manualna czy automatyczna?
  • Poziom 19  
    Ja to robię dużym wkrętakiem .Jeśli chcesz możesz palcem , ale nie polecam .........
  • Użytkownik obserwowany
    A wentylator się kręci przy właczonej klimie?
  • Poziom 19  
    muszisz zobaczyć czy po rozgrzaniu dochodzi napięcie do sprzęgła, ale musisz to sprawdzać kilka min, ponieważ sprzęgło się włancza i wyłancza. to będziesz wiedział na pewno czy to wina elektroniki czy sprzęgła.
    Pozdrawiam
  • spec od auto-elektro
    nikoleta33 napisał:

Proponuje podpiąć pod kompa- wszystko wyjdzie.

To już wiem skąd się zajawiaja u mnie klienci z dziwnymi żądaniami-czytaja posty takich bzdeciarzy na elektrodzie.
  • Użytkownik obserwowany
    SPog napisał:
    ....najprawdopodobniej przestaje pracować sprężarka......?

Poznać idzie patrząc na koło pasowe, a wersja dla niewidomych : dotykać rurek i badać ich temperature.
    Może też tak jest że wentylatory nie schładzają skraplacza.

:cry:
  • spec od auto-elektro
    a bledy jakie? i co w parametrach?
  • Poziom 21  
    uszkodzony czujnik tem. cieczy od klimy po nagrzaniu silnika wyłacza klime
    znajduje sie przy czujniku od temperatury wskazujacym na desce rozdzielczej na obudowie termoststatu
  • Poziom 35  
    Fabrycznie jest za gruba ta podkładka?
  • Poziom 9  
    Tak. w nowym sprzęgle działa ---bo jest nowe :) potem się ściera i przestaje dociągać elektromagnez.
    U mnie po tym zabiegu klima działa :)
    Musisz mieć klucz płasko-oczkowy 14(albo mała grzechotka z nasadką 14) i jakieś większe (ale płaskie ) kleszcze hydrauliczne
    Powodzenia

a TUTAJ INFO O NAWIEWIE
    http://opaczynski.pl.tl/Forum/cat-1-Motoryzacja.htm
  • Poziom 14  
    Do odkrecenia kola sprzegla wyjmj przekaznik i zmostkuj styki.
  • Poziom 9  
    daro131313 napisał:
    Do odkrecenia kola sprzegla wyjmj przekaznik i zmostkuj styki.

W jakim celu ? i który przekażnik ? które styki ? Proszę o konkrety !
  • Poziom 14  
    Przekaznik wlanczajacy sprzegla kompresora,opis,ktory to jest znajduje sie na obudowie puszki.Styki,kore trzeba polaczyc sa narysowane na przekazniku a robi sie to po to aby sprzeglo sie polaczylo i mozna bylo je odkrecic bez wyjmowania kompresora.
  • Poziom 9  
    Ja poradziłem sobie za pomocą kleszczy :) i też nie odkręcalem kompresora
    Ale to jest super rada :)
    dzięki
  • Poziom 2  
    halo halo nie wiem czy rozumie dobrze trzeba zastosować cieńszą podkladkie tak mam to rozumieć. Mam prośbę jestem laikiem lecz mam dostęp do kluczy i warsztatu i podkładki znajde na pewno jak krok po kroku to zrobić .HELP
  • Poziom 14  
    Odkrec nakretke na tarczy kompresora chyba 14mm,zdejmj tarcze i wyjmij np.magnesem podkladke nz osi kompresora.Zmotuj i powinno byc ok.
  • Poziom 2  
    Z tego co mówisz rozumie żeby wyeliminować całkowicie podkładkę więc dziś tak uczynię.