Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Wacom - żle współpracuje z Windows Vista

19 Lip 2009 00:03 2361 6
 • Poziom 2  
  Witam :)

  Jestem (nie)szczęśliwą posiadaczką dwóch tabletów Wacom, grapphire i intuosa. Mój problem polega na tym, że nie mogę dopasować ich do Visty :/ na komputerze stacjonarnym gdzie mam XP wszystko działa bez zarzutu przy pracy z obydwoma tabletmi natomiast jesli przerzucam sie na laptopa z Vistą dostaję białej gorączki. Tablety sa prawidlowo zainstalowane, sterowniki dla visty i tak dalej. Problem polega na tym, że w XP moge sobie np uzywac piorek w zastępstwie za myszke tj. najechac na ikonke, stuknac piorkiem o tablet i plik się otwiera, natomiast w Viście najezdzam i musze klikac w przycisk boczny by cos otworzyc. Bardziej skomplikowanie wyglada to w programie graficznym (TwistedBrush) podczas rysowania. W XP dostosowuję sobie nacisk piora miziając powierzchnie tableta i grubosc jest ladnie zaakcentowana w stosunku do nacisku a w Viscie wlasnie jakakolwiek akcja podjęta jest dopiero po nacisnieciu przycisku bocznego, efekt jak w paince - jednostajna linia bez wzgledu czy tylko muskam tablet czy wręcz trę o powierzchnie niemiłosiernie. Próbowałam to zmieniać w ustawieniach tabletu ale nigdzie nie ma opcji by to stuknięcie rysika podejmowało akcję podobną do kliknięcia lewego przycisku myszy bądź automatycznie wykrywało potrzebę w programach graficznych. Inicjowanie jakiegokolwiek zadania tylko za pomocą przyciskow bez udziału rysika.

  Jeśli ktokolwiek zrozumiał co staram się opisać to BŁAGAM o jakąkolwiek pomoc, wskazówki. Domyślam się, że wina leży po stronie systemu VISTY i jej wspaniałomyślnych udogodnien. Najprościej jest przeinstalować system, wiem ale niestety to służbowy laptop i nie mogę tego zrobić. Może jakieś łatki które trzeba wyłączyć?
  Poprawiłem temat. (gsm_virus)
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 2  
  Tak, sciagnięte z oficjalnej strony Wacoma :) cons5.03-3_int (dla visty)
 • Spec od komputerów
  W takim razie sprawdz starsza wersje, w tym ta do ktorej link podalem.
 • Poziom 2  
  Teraz jest jeszcze gorzej ;) po zresetowaniu systemu po instalacji wyskoczyło powiadomienie "the tablet driver is not running" Nie działają nawet przyciski a przy ruchu rysikiem wszystko sie zaznacza i ogolnie szał na monitorze.
 • Spec od komputerów
  W takim razie wroc do tych najnowszych, wczesniej odinstaluj te wadliwe.
 • Poziom 2  
  Moja kobieca intuicja też podpowiedziała mi, że to dobre wyjście ;) nie wiem już gdzie szukać rozwiązania :) Vista ma takie udogonienie związnie z tabletami, pewnie tutaj gdzieś tkwi diabeł i powoduje kolidacje. Nie wiem czy to ma sens. Próbowałam wyrzucić w ogóle z systemu te ich opcje, ale z racji, że nie wiedziałam w sumie które pliki za to odpowiadaja to tak namieszałam, że ostatecznie musiałam zrobić przywracanie systemu ;)