Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vaillant atmomag mini 11-0/0 xi

19 Lip 2009 11:26 4331 9
  • Poziom 16  
    posiadam taki sterownik VRC 682 nie mam pojęcia co on potrafi jak go można użyć jak wykożystać jak podłączyć - ma ktoś moze jakieś info do tego albo do podobnego żeby go rozgryźć przez analogię.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Wg mnie to pogodowy sterownik obiegu grzewczego z mieszaczem. Ale to wszystko co mogę powiedzieć :(
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Dokładnie tak.Jeden obieg z mieszaczem.Ale to już niemal zabytek.
  • Poziom 16  
    jest sens cokolwiek z nim robić??
    w tej chwili mam podłaczonego eurostera firmy auraton który włacza i wyłacza w zależnosci od godziny i tmperatury w pokoju. Ten przyjechał z piecem z Niemiec i leży sobie wpadł mi w rece przy okazji porzadków i sie zastanawiam czy jakos go można wykożystać. Co on porafi??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Potrafi regulować temperaturę zasilania według temperatury zewnętrznej,w zależności od krzywej jaką sobie ustawisz.Jeżeli posiadasz obieg z mieszaczem,to ten regulator będzie ci go sterował.Jeśli nie,to daj sobie spokój.
    A jaki kocioł chciał byś podpiąć do tego regulatora?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Jeśli dotychczas nie masz obiegu grzewczego z mieszaczem a masz ten regulator to warto się zastanowić nad dodaniem zaworu mieszającego do swojego systemu grzewczego.
  • Poziom 16  
    mam Vaillant thermoblock atmoTEC VC 254 XEU HL woda ciepła wychodzi z pieca i jedna pompka pcha ją w kaloryfery druga pompka chodzi przy podłogówce.
    Super. Więc na podłogówkę załóż dodatkowo zawór mieszający, a regulator który pokazujesz powyżej poradzi sobie z regulacją tego obiegu. Nie wiem jak teraz regulujesz temp. zasilania podłogówki ... ?
  • Poziom 16  
    temperature reguluje na kilka sposobów - temperatura wody na kotle, prędkość tłoczenia pompki, i jest taki zawór termostatyczny przy rozdzielaczu podłogówki.
    Dodatkowo w pokoju gdzie jest podłogówka wisi Auraton i on włacza wyłacza piec który chodzi w określonych godzinach.
    Góra ma głowice na kaloryferach.
    hmm jak to podłaczyć ?? Do czego w tej podłogówce?? i jakieś czujniki potrzebuje ?? bo ma poodcinane wszystkie kabelki.
    Potrzebuje czujniki, tj.: czujnik temp. zewnętrznej oraz czujnik temp. zasilania. Bez tego skrzynka jest do recyklingu.