Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pioneer VSX-D512 brak dzwieku.

19 Jul 2009 15:38 3065 7
 • Level 13  
  Posiadam ampltuner Pioneer VSX-D512 , niestety po podlaczeniu glosnikow niema w nich dzwieku. Wszystkie pozostale funkcje dzialaja prawidłowo ,czyli normalnie sie włącza, można zmienic zrodlo dzwieku , wyswietlacz dziala itd. Jedynie na maksymalnej glosnosci slychac cos ale bardzo cicho. Zauwazylem ze przekazniki od zalaczania zrodel dzwieku nie wlaczaja sie. Czy to moze byc wina koncowki mocy czy czegos innego, jesli tak na co zwrocic uwage ? Jak zrobic reset tego amplitunera ?
  Z gory dziekuje za wszelka pomoc :)
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
 • Level 24  
  Pomyśl. Skoro przekaźniki nie zaskakują to skąd chcesz mieć ten dźwięk?
 • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
 • Level 13  
  A jaki element jest odpowiedzialny za zalaczanie przekaznikow ? Nie jestem z zawodu elektronikiem i taka podpowiedz nie jest zbyt pomocna jak dla mnie.
 • Level 24  
  Trzeba na schemacie zobaczyć.


  BTW. ja też nie jestem elektronikiem:)
 • Level 13  
  Na elektrodzie znalazlem tylko serwisowke do VSX-D514 ale to sa pokrewne modele i roznia sie tylko niektorymi funkcjami. Ale nie moge znalezc na schemacie tych przekaznikow. Niestety w czytaniu schematow elektronicznych nie jestem specem :/
 • Level 24  
  Ze schematu wyczytałem że przekaźniki są nie na wejściach tylko na wyjściach czyli opóźnione załączanie kolumn. Skoro się nie załączają to uważam że masz stałe na wyjściu scalonych końcówek, czyli są spalone. Nie jestem pewny musisz to sprawdzić czyli zmierzyć napięcie na wyjściach scalonych końcówek. Od razu zaznaczam że nie wiem które to końcówki musisz sprawdzić w nocie katalogowej.
 • Level 32  
  To mi wyglada na uszkodzenie ukladu zabezpieczenia lu tez jest uszkodzona jedna zkoncowek. To ze gra bardzo cicho bez załączonych przekazników to nic dziwnego gdzyz tam na wyjsciu są umieszczone dławiki i przy maksymalnej mocy on dzialaja jak "głosnik " najlatwiej to sprawdzic dołaczajac głosnik przed zabezpieczenie oczywiscie poprzez zabezpieczajacy opornik lub kondensator tak aby sobie nie upalic kolumn. (na krotko )