Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Mastercook PTD124 awaria wyświetlacza

19 Lip 2009 18:09 2922 4
  • Poziom 10  
    Witam
    Awaria polega na tym, że pewnego dnia symbole na wyświetlaczu stały się słabo widoczne - po włączeniu wyraźnie pokazuje 3 poziome kreski, a później czas pozostały do końca prania jest słabo widoczny (jakby coś nie łączyło) dodatkowo cyfry nie są pełne (brakuje kilku elementów). Od czasu do czasu w czasie prania pojawiają się wszystkie możliwe symbole...
    Mam pytanie czy miał ktoś może podobny problem ewentualnie czy rozbierać samemu czy może zwrócić się do fachowców.
    Mimo tych niedogodności pralka pierze bez zarzutu - nie działa prawidłowo jedynie wyświetlacz.
    Pozdrawiam i będe wdzięczny za rady lub pomoc
  • Specjalista AGD
    Uszkodzona taśma wyświetlacza skrajna ścieżka ma przerwę do wymiany wyświetlacz lub można próbować klejem przewodzącym prąd podkleić w miejscu przerwy.
  • Poziom 10  
    ewentualnie gdzie dokupić wyświetlacz i jaka będzie orientacyjnie cena wymiany?
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Witam wyświetlacz występuje w komplecie z modułem . Pozdrawiam .
  • Poziom 10  
    Pozwolę sobie "odgrzać kotlet" ;) Miałem te same objawy: "krzaczki", zanikające poszczególne fragmenty cyfr. Udało mi się kupić i wymienić wyświetlacz. Kilka dni było OK, a potem sytuacja wróciła do "normy". Nie podejrzewam, że to wyświetlacz bo zdarza się, że w trakcie prania w momencie zamknięcia lub otwarcia jakiegoś styku (nie wiem jakiego i raczej trudno mi będzie określić jaki to moment cyklu prania) wyświetlacz poprawnie pokazuje czas pozostały do końca. Dodatkowo słabo widoczne elementy cyfr na wyświetlaczu pojawiają się i znikają w rytm migania dwukropka. Wygląda to tak, jakby gdzieś nie było dobrego styku lub spadało napięcie zasilania. Nie mam schematu pralki i nie za bardzo "lubię się" z elektroniką, a chciałbym przywrócić wyświetlacz do życia. "Czy jest na sali lekarz"?