Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] parktronic w galaxy 2002 r. jak podłączyć

Kevin1231 19 Jul 2009 19:46 2591 4
    Kevin1231
    Level 11  
    Witam
    Czy może ktoś mi pomóc w podłączeniu czujników z przodu.
    Kupiłem samochó, który był uszkodzony przodem i miała obciętą wiązkę idącą do czujników parkowania. Polutowałem przód identycznie jak tył. Na diagnozie pokazuje uzkodzenie wszystkich 4 czujników przednich, (błędy można wykasować, ale po przekręceniu zapłonu pojawiają się ponownie.
    Może ktoś będzie wiedział jak doprowadzić to do ładu. Proszę o pomoc.
  • Helpful post
    mabos1
    Level 19  
    Może to coś Ci powinno pomóc:
    wszystkie czujniki z przodu połączone są ze sterownikiem wtyczka łączeniową do której dochodzi 6 przewodów
    * zasilanie czujników pin nr. T12e/2 w sterowniku (czerwono-niebieski przechodzący we wtyczce pod zderzakiem na czerwony) pin nr. T8h/1 i dochodzący do wszystkich czujników na pin nr. 1
    * masa czujników pin nr. T12e/1 w sterowniku (brązowo-niebieski przechodzący we wtyczce pod zderzakiem na brązowy) pin nr. T8h/2 i dochodzący do wszystkich czujników na pin nr. 3
    * sygnał czujnika G252 przedni prawy zewnętrzny pin nr. T12e/8 w sterowniku szary-niebieski przechodzący we wtyczce pod zderzakiem na zielony) pin nr.T8h/6 i dochodzący do czujnika na pin nr.2
    * sygnał czujnika G253 przedni prawy środkowy pin nr. T12e/7 w sterowniku różowo-czarny przechodzący we wtyczce pod zderzakiem na niebieski) pin nr. T8h/5 i dochodzący do czujnika przedniego prawego środkowego na na pin nr.2
    *sygnał czujnika G254 przedni lewy środkowy pin nr. T12e/4 w sterowniku żółto-czarny przechodzący we wtyczce pod zderzakiem na żółty) pin nr. T8h/4 i dochodzący do czujnika przedniego lewego środkowego na na pin nr.2
    *sygnał czujnika G255 przedni lewy zewnętrzny pin nr. T12e/5 w sterowniku biały-niebieski przechodzący we wtyczce pod zderzakiem na biały) pin nr. T8h/3 i dochodzący do czujnika przedniego lewego zewnętrznego na na pin nr.2
    jest to rozpiska parktroników dla sharana z 2002r. Mam nadzieje ze będze tak samo
    Kevin1231
    Level 11  
    Wielkie dzięki za podpowiedź. Podłączyłem wszystko według rozpiski Byłem na diagnozie i w dalszym ciągu nie działają 2 środkowe z przodu (ale 2 już są OK). Jadę szukać 2 czujników (pewnie są uszkodzone fizycznie) i jak wymienię podzielę się doświadczeniami.
    Kevin1231
    Level 11  
    Wszystko już u mnie już działa. Nie trzeba nawet było kasować błędów w komputerze, zadziałało od razu jak podłączyłem dobry czujnik. Dobry czujnik powinien "cykać" (słychać gołym uchem).