Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

junkers wrp 325-5 kb nie zapala

daewootv 19 Lip 2009 21:53 8253 12
  • #1 19 Lip 2009 21:53
    daewootv
    Poziom 9  

Witam, chciałbym się poradzić fachowców,może ktoś odpowie:) , otóż w junkersie wrp 325-5 KB nie zapala się gaz, nie ma nawet charakterystycznego pykania iskry, od czego należałoby zacząć , co sprawdzić? dodam, że na pewno nie baterie bo mam na stałe podłączony zasilacz i jest napięcie.Tylko mam prośbę, proszę pisać opisowo:)
    dziękuję i pozdrawiam

0 12
  • #2 19 Lip 2009 22:15
    12B
    Specjalista - systemy grzewcze

Na początek proponuję sprawdzić wyłącznik główny 0-1, czy aby jest na 1 no i jeśli tak to czy jest na nim przejście.

0
  • #3 19 Lip 2009 22:24
    daewootv
    Poziom 9  

dziękuję za szybką odpowiedź, własnie sprawdziłem, jest napięcie i przejście samego włącznika, muszę dalej kombinowac:)

0
  • #4 19 Lip 2009 22:37
    12B

Sprawdzić na przejście ogranicznik temperatury na nagrzewnicy oraz czujnik ciągu przy rurze spalinowej.

Dodano po 9 [minuty]:

Pod zespołem wodnym w czarnym plastiku jest mikrowyłącznik. Należy zdjąć okrągłą zaślepkę zobaczysz małą śrubkę w białym plastiku. Cienkim wkrętakiem popchnij śrubkę do góry. Powinno pomóc. Zrób to na wyłączonej termie. Potem włącz i sprawdź.

0
  • #5 19 Lip 2009 22:51
    daewootv
    Poziom 9  

wykonane:) przejścia są i popychana była ta srubka i bez efektu:( dodać muszę , że pyka jakiś mikrowłącznik jak się wodę odkręca i zakręca, ale nie iskrzy cały czas

0
  • Pomocny post
    #6 19 Lip 2009 23:15
    12B

W takim razie proponuję odłączyć zasilacz i założyć baterie na próbę. Jeśli nie pomoże to wzywać serwis. Może być uszkodzona elektronika. Niestety jej koszt to ok. 250 zł

0
  • #7 19 Lip 2009 23:26
    daewootv
    Poziom 9  

też nic nie pomogło ale dziękuję za pomoc, a jeszcze mam pytanie, kiedy powinna swiecic się ta czerwona lampka koło włącznika głównego, bo zapomniałem:) nie świeci się a nie pamietam jak było jak działał:)

0
  • #8 20 Lip 2009 09:10
    12B

Czerwona lampka mruga w trakcie poboru ciepłej wody gdy są wyczerpane baterie.

0
  • #9 21 Lip 2009 23:03
    akwedukt

Nad czym się tu zastanawiać wezwij serwisanta masz prawdopodobnie walnięty sterownik.

0
  • #10 21 Lip 2009 23:26
    gazokizior
    Poziom 13  

Popieram najlepszym wyjściem jest serwis.

0
  • #11 01 Sie 2009 12:41
    mirkolo
    Poziom 10  

Podłącze się pod temat bo mam taki sam model piecyka z tym że w moim jest iskra , piec odpala ale nie zapala się palnik główny a od dłuższego czasu zapalał się z dużym opóźnieniem , dodam ze piecyk był czyszczony przepływ wody i jej ciśnienie jest OK. :cry:

0
  • #12 11 Mar 2011 21:43
    wsx22
    Poziom 2  

Podepnę się tutaj, miałem podobny problem, i sądze że jego opis może się komuś przydać.
    Mój piecyk to Junkers WRP 250-5 KB, problem: nagle przestał się włączać, nie zapalał płomienia, nie iskrzył, nie reagował, baterie sprawne.
    Okazało się że powodem był zacięty (przyblokowany) regulator przepływu.

Takzwany 'regulator przepływu' to część znajdująca się na samym dole piecyka,
    ma kształt trójkąta z zaokrąglonymi na zewnątrz bokami, i trzema śrubami mocującymi na rogach
    aby się do niej dostać należy odkręcić dwie śruby i zdjąć czarny podłużny plastikowy element przytwierdzony od dołu
    a następnie odkręcić trzy śruby mocujące. (uprzednio należy zakręcić dopływ wody do piecyka)
    Regulator wygląda tak: http://www.gmb.com.pl/index.php?products=product&prod_id=3431
    jest odpowiedzialny za inicjalizacje iskry zapalającej.
    Pracuje on w wodzie, więc po jakimś czasie może się zaciąć i wtedy jego przeczyszczenie może pomóc.

objawy podobnej usterki
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1190456.html#5971914
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1102939.html#5559044

0
  • #13 12 Mar 2011 13:33
    omnixwp
    Poziom 17  

wsx22 napisał:
    ...jest odpowiedzialny za inicjalizacje iskry zapalającej.
    Pracuje on w wodzie, więc po jakimś czasie może się zaciąć i wtedy jego przeczyszczenie może pomóc....

Jak zdecydujesz się używać armatury do uzdatniania wody, nie będziesz wydawał kasy na nowe podzespoły. Gdybyś w swojej wypowiedzi dodał słowo: pośrednio odpowiedzialny, może byłaby bardziej precyzyjna. Regulator ilości wody do twojego piecyka WRP-5K.. wygląda tak:
    junkers wrp 325-5 kb nie zapala

0