Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Który styk? APEL do tych co sie naprawde znają!!!

26 May 2004 21:35 30215 24
  • Level 12  
    Witam!
    Który styk należy zakryć aby uniemożłiwić zapis poziomu tuszu na nieszczęsnych drukarkach Epson C43sx?
    tak wygląda układ styków :
    1 2 3
    4 5 6 7
    [układ pionowy]
    słyszałem, że gdy odizolujemy któryś ze styków niemożłiwy bedzie zapis poziomu tuszu, drukarka bedzie mogła jedynie ODCZYTAĆ poziom tuszu, który może wskazywać każdą ilość :D
    Proszę o pomoc, ewentualnie jak któś zna inne sposoby na zaoszczędzenie tuszu to prosze o opis lub link co kolwiek!!!
    z góry dziękuje!
  • Level 19  
    chyba cos marnie czytales posty o dolewaniu tuszu do EPSONOW, byloby to zbyt piekne zeby bylo mozliwe. styk 7 - DATA odpowiada za zapis ale i takze za odczyt danych wiec zaslonienie go nic ci nie pomoze. jedyny sposob jakim udalo mi sie przywrocic pojemnik do nowosci jest zrobienie programatora i uzycie programiku Cartridge Tools. koszt czesci na programator nie przekroczy 10zl. a zamiast tamtego rosyjskiego tranzystorka mozna wstawic BC547 chodzi bez zarzutu. udalo mi sie to nawet zmontowac na pajaka i wszystko schowalo sie we wtyczce LPT, a jak jeszcze uda ci sie zdobyc stara karetke do swojej drukarki, podlutowac kabelki do stykow to normalnie jest malina. 10s. i z pustego pojemnika robisz nowke. coz chciec wiecej...
  • Level 12  
    To bardzo fajnie, ale jeszcze lepiej by było gdybyś wrzucił tutaj schemacik tego kabelka bo tego właśnie szukam i znaleść nie moge!
    Więc jkbyś był tak uprzejmy to proszę o schemacik i opis!!!
    Dzięki z góry!!!!!
  • Level 12  
    Piękne dzięki!!! Zaraz sprawdze jak to wszyystko działa, z ruskim nie mam problemu, mama zna dobrze:D jeszcze raz dzięki!!!

Panowie, mam jeszcze jedno pytanie dotyczące schematu: jakie mają być VD1-VD4? bo nie wiem jakie mam kupić!!! Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuje!!!
    Scalono dwa posty[h]
  • Level 19  
    najzwyklejsze diodki Zenera na 3,3 V
  • Level 12  
    Dzięki bardzo!!!
  • Level 12  
    jesli masz programik sscserve to zaklejasz styk nr 1 taśmą na czipie od czarnego i kolorowego naboju potem resetujesz za pomocą tego programiku (normalnie bez zaklejenia tego styku ta opcja nic nie daje) potem odklejasz tasme wyłanczasz drukare liczysz do 5 załanczasz ją i masz dwa nowiutkie naboje. Warzne!!!!!! sztuczka działa tylko z orginalnymi nabojami epsona!!!! :D

sorki za literówki
  • Level 12  
    Fajnie!, próbowałeś już tak robić?
  • Level 11  
    Ja mam Epsona 42UX i nie działa :( Zaklejanie styków nic nie daje - czytalem o tym w pomocy programu i robilem wszystko zgodnie z instrukcją i NIC. Najnowsza wersja jest na www.ssclg.com. Sciąglem zato lepszy programik - reseter do chipów, który dziala na porcie LPT - tylko mam problem z wykryciem chipu. Ruska wersja kolegi wydaje sie być kompletnie bezuzyteczna - okno komunikatu z doma guzikami OK i Anuluj a sam komunikat wyświetlony jest w jakiejś niezrozumialej czcionce. Zmostkowanie pinu 10 do masy nic nie zmienia.
  • Level 19  
    skoro Ci się nie uruchamia dalej to znaczy że albo coś sknociłeś w połączeniach, albo masz coś z portem LPT, bo program właśnie tak się zachowuje o czym zresztą pisałem wcześniej, a to co załączyłeś to jest reseter wg. Eddiego -> http://www.eddiem.com/photo/printer/chipreset/resetchip.html i to także krążyło już na forum.
  • Level 11  
    OK wszystko gdzies tam jest tylko trzeba sobie to znaleść ale po co, najważniejsze jest - program + schemat. Reseter Eddiego też mi nie dzialal. LPT jest ok bo drukara na nim działa :D . Jeśli chodzi o połączenia to wydaje mi sie, ze wszystko jest OK nie muglbym sie pomylic. Komunikt jest napisany w jakiejś dziwnej czcionce i nie wiadomo o co chodzi. Co to znaczy ? :
  • Level 12  
    a zmostkowałeś PIN 10 do masy?? mi działa, tylko nie moge programu wyczaić!!! jak znasz Ruski to zmień [zainstaluj] nową czcionke w kompie[ruską rzecz jasna] i wtedy kombinuj!!!! powodzenia
  • Level 19  
    ten komunikat oznacza właśnie że program nie wykrył podłączonego chipa do interfejsu, czyli to o co pytał svinx.
  • Level 11  
    Wszystkie połączenia są OK, pin 10 zmostkowany do masy, tranzystor działa - sprawdzalem miernikiem, chip jest podłączony, diody OK 3.3V - mierzone i nadal nic :(. Resetter Eddiego na tym samym interface wyświetla komunikat, ze chip znaleziono na adresie 0. Bez tranzystora pokazuje sie komunikat, ze chipa nie znaleziono ( w tym czasie był podłączony ) Oba programy nie potrafią sie komunikowac z Chipem. W programie Eddiego po włączeniu funkcji "make clock" mówi powinno to zabrac 10sekund. Może tu chodzi o jakies ustawienia BIOS ? lub win2000 ???
  • Level 12  
    Nie potrafię ci pomóc, ale mozesz zapoznać sie z dokumentacją programu [plik help.doc napisany w całości po rusku] może coś ci to pomoże. lub wejdź na strone www.ripcode.by.ru strona domowa tego resetera! powodzenia :)
  • Level 19  
    dzisiaj dorwałem styki od karetki i troche sobie resetowałem, ale nie w tym rzecz.
    przerobiłem troche reseter (tzn. zrobiłem całkowicie wg. schematu z dodatkowym kabelkiem do sprawdzania obecności chipa) i wychodzi na to że program najpierw sprawdza obecność samego resetera i gdy go nie ma to wywala właśnie ten błąd o którym pisał andrzej1983, a później w momencie wyboru rodzaju cartridga sprawdza obecność chipa i jak go nie ma to też wywala stosowny komunikat.

andrzeju niestety nie mam czasu na dochodzenie jak program sprawdza obecność resetera, więc jedyne co mogę doradzić to pozberaj zabawki weź programik i leć do kumpla co ma Win98 i tam to sprawdź.

i jeszcze troche o programatorku; resetowałem dzisiaj C82 i wyszło na to że program nie daje rady na niektórych zamiennikach, z orginanymi nie ma najmniejszych problemów, mało tego, nie ma nawet znaczenia z jakiego pojemnika jest chip. program posiada w sobie wsady pamięci do chipów i wgrywa jaki sobie wybierzemy. podstawiłem chipa z tuszu od C42 do pojemnika C82, przeprogramowałem i ku własnemu zdziweniu wszystko śmiga.
  • Level 16  
    Możesz resetować kartrige z poziomu komputera-oprogramowania ...gdy kończy Ci się tusz to resetujesz i masz "nowy" ...jak się skończy naprawdę (przestanie drukować) to wymieniasz itd itd

programik-monitor drukarki EPSON
    (resztę monitorów powyłaczaj !!!)

http://www.ssclg.com/epsone.shtml

... a najlepiej to zamontuj sobie CIS ... polecam firmę

http://www.romtek.warsaw.pl

Ja przerobiłem sobie C84 i jestem zadowolony ! ... kupuj
    tusze PIGMENTOWE (te lepsze ..za 75 pln/100 ml)

Po przeróbce drukowanie będzie Cię kosztowało grosze :-)
  • Level 26  
    Witam ja zrobiłem ten kasownik ze schematy z tym tranzystorem bo ten bez niechciał działac. I teraz moge sie bawisc w dolewanie tuszu do pojemników bo kasuje prawidłowo :lol:
    Moja drukarka to EPSON 42
  • Level 12  
    wykorzystalem program ssc i metode prob i błędów
    czarny mi się "zatankował"

a mianowicie.
    odpaliłem drukarke, ssc wysunąłem cartrige, wyjąłem czarnego , zakleiłem taśmą pierwszy pin
    12
    345
    włożyłem, wrociłem ssc kartridze do pozycji parkowej.
    nacisnąłem przycisk z czerwoną diodąsygnalizującą brak czarnego tuszu,
    wysunęły się do zmiany, zresetowałem przy pomocy ssc czarny,i nacisnąlem znowu czerwony przycisk.
    jak juz wróciły dioda czerwona zgasła czyli mission completed :)
    teraz przy pomocy ssc wysunąłem znowu do zmiany, wyjąłem czarny,odkleiłęm taśme, wsadziłem spowrotem i zawróciłem kartridże do pozycji parkowej.
    I wsio biega i drukuje :) a testy wskazują na fulla.

drukarka c42UX na USB , kartridże nieoryginalne - jasieś tanie zamienniki.

nie moge tylko teraz tego samego powtórzyć z kolorowym :(

mam kilka pytań.
    dziurke u góry w kartridżu po napełnianiu należy zakleić tak jak w hp i canon? Bo na filmie pokazującym napełnianie tuszu nie zaklejali...
    Ja jednak zakleiłem.

Czy tusz to tusz czy czarny nie rowna sie czarnemu ? :)
    chodzi mi o to ze wlałem tymczasowo jakieś resztki tuszu od hp.
    Czy mo to jakieś znaczenie ?niby drukuje okej...hmm
    Czy kartridże należy odpowietrzać? (w epsonach)

pozdrawiam.
  • Level 17  
    Ostatnio kupiłem za 24 zł (słownie: dwadzieścia cztery zł.) resetter URC-1 do kartridży EPSONA na stoisku, gdzie sprzedają tusze ActiveJet. Dziwne troche, że w folderze jest, a na stronie internetowej nie. Osobiście jego kupiłem i resetowałem nim kolor i czarny bez podłączania do compa. Wstawiłem zbiorniczek, docisnąłem do styków, dioda mignęła i już. Drukarka EPSON C 43 SX, ale jest to reseter uniwersalny posieda kilka gniazd na kartridże. Kupiłem go w listopadzie, nie wiem jak jest zasilany bo go nie rozbierałem.
  • Level 19  
    Witam po dłuższej nieobecności.

Muszę się przyłączyć do przedmówcy i pochwalić UCR-1.
    Tiny12-8sc, jedna elka, pare oporków, zasilanie 3 × LR41, prościutka konstrukcja i w zupełności rozwiązuje problem resetowania zarówno oryginałów jaki i zamienników (nie wiem czy wszystkich producentów bo nie wszystkie jeszcze miałem) i w dodatku za niewielką kase.

skromne info -> http://activejet.pl/product.php?cc=12&t=186

ps. w końcu może przestaną powracać posty pt. jak zresetować C42?

pzdr.
  • Level 11  
    Co moge zrobic aby w C43UX aby myslala za mam pelny tusz. Zeby nie pokazywalo mi ze trrzeba wymienic??
  • Level 19  
    Czy ten chip jest po prostu pamiecia eeprom na i2c?
  • Level 27  
    Czy ktoś może próbował ten program na DX 4000 z nowym czipem 2007r.