Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka AMICA typ ACZ210MH - nie chłodzi

19 Lip 2009 22:17 2693 4
  • Poziom 9  
    kupiła ją moja mama,ma 2 lata,od nowości cały czas pracowała sprężarka,nie wyłączał jej termostat,przestała chłodzić chłodziarka,przyjechał serwisant-zapomniała powiedzieć,że cały czas pracuje,stwierdził że wyciekł płyn/R134 a/,napełnił,po 4 miesiącach chłodziarka nie chłodzi,sprężarka cały czas pracuje,w zamrażarce po 1 godz.pracy temperatura minus13 st.C,sprężarka jest b.gorąca oraz cienka rurka odchodząca od sprężarki.

Proszę poprawić pisownię, edytując post w treści wiadomości, stosując przycisk "zmień".
    <skryn>
  • Poziom 20  
    Prawdopodobnie nieszczelność jest pod warstwą izolacji termicznej - najczęściej na wejściu do parownika.Bez lokalizacji i usunięcia nieszczelności szkoda nabijać gaz, bo usterka będzie powracać co kilka miesięcy. Możliwe że ew.koszt naprawy nie będzie satysfakcjonujący dla Ciebie.
  • Poziom 9  
    Dzięki za informację ZETFA.Tak myślałem,jednak nie daje mi spokoju najprawdopodobniej uszkodzony termostat,może ktoś wie gdzie się on znajduje i jak go wymontować.Za informację z góry dziękuję.MARIAN
  • Specjalista AGD
    HENMARKUL napisał:
    kupiła ją moja mama,ma 2 lata,od nowości cały czas pracowała sprężarka

To najmocniejsza sprężarka na świecie :D

Termostat tutaj nie ma nic do rzeczy, zlokalizować dziurę,naprawić, napełnić i się cieszyć :D
  • Poziom 20  
    Popieram zdanie luk_jag. Jeśli ta sprężarka tyle już wytrzymała, to nie radzę jej narażać na dalsze tortury.Termostat nic tu nie ma do rzeczy.Zlokalizować nieszczelność może być niełatwo,jednak najczęściej występuje tam gdzie pisałem poprzednio.
    Swoją drogą jeśli ma 2 lata to rozumiem,że poprzednia naprawa była na gwarancji,więc może gwarancja nadal nie wygasła?