Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz 2.1 od podstaw

zonem 20 Lip 2009 00:14 3257 0
    zonem
    Poziom 11  
    Witam wszystkich i chciałbym prosić o pomoc w zaprojektowaniu wzmacniacza 2.1 z regulacją tonów i filtrem do subwoofera. Wszystko będzie budowane od podstaw i do zasilania chciałbym użyć zasilacza od PC.
    Posiadam 8 małych głośniczków szerokopasmowych na kolumienki, każdy z nich po 7.5W 8Ohm.
    Na szybko złożyłem wzmacniacz na TDA7377 w mostku i podłączyłem głośniczki po 4 równolegle na kanał, nie byłem do końca przekonany czy wzmacniacz zniesie 2ohm'owe obciążenie. Przy maksymalnej głośności głośniczki działały wyśmienicie a wzmacniacz trochę temperatury łapał po założeniu wentylatorka było w porządku, oczywiście zasilany był z zasilacza PC, według mnie zdało to egzamin śpiewająco ;]

Na dzień dzisiejszy jestem gotowy do zabrania się za mój wzmacniacz, kolumienki będą napędzane TDA7377 w mostku. Znalazłem regulację tonów i przedwzmacniacz na forum dorzucam schemat:

Wzmacniacz 2.1 od podstaw

Zastanawiam się teraz jaki niskotonowy głośnik zakupić do 30-40zł i zrobić dla niego oddzielny wzmacniacz wraz z regulacją odcięcia częstotliwości, chciałem zrobić dla niego wzmacniacz taki sam jak dla kolumienek na TDA7377 w mostku lecz nie wiem jak zbudować przedwzmacniacz tak aby pobierał sygnał z obu kanałów dla kolumienek.

Prosiłbym o radę czy na tej kości robić wzmacniacz dla subwoofera jak nie to na jakiej, jaki głośnik zakupić do 20cm średnicy, na forum widziałem że niektórzy polecają tą stronę z głośnikami http://www.stx.pl/ oraz jak skonstruować przedwzmacniacz i filtr dla niego. Oczywiście wszelkie inne rady mile widziane Smile

Na koniec chciałbym dodać że głośniki mają służyć do słuchania muzyki w domu i nie powinny zajmować dużo miejsca dlatego ograniczam wielkość głośnika subwoofera do maks 20cm.