Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6500 slide zalana

yabu 20 Lip 2009 18:49 4784 6
  • #1 20 Lip 2009 18:49
    yabu
    Poziom 15  

Witam,
    ok miesiąca temu w/w nokia została zalana, a właściwie mój bratanek (4lata) wrzucił ją do sosu (grzybowego) . Sos wlał się przez gniazdo USB i przedni panel.
    Od razu gdy to zobaczyłem wyłączyłem telefon wyciągnąłem baterie i zostawiłem żeby wysechł. Nie odpalałem go ok 3 tyg. właczyłem i słysze dzewiek nokii ale na wyswietlaczu nic.
    Ponieważ był na gwarancji zaniosłem go do serwisu cofneli mi gwarancje bo znaleźli jakąś maź. Postanowiłem że spróbuję na własną rękę. rozkreciłem go wyczyściłem go benzyną ekstrakcyjną złożyłem i
    1. odpalił wyświetlacz pokazywał wszystko jednak tak jakby nie byl podświetlany białym światłem i jakby coś miedzy warstwami wyświetlacza było.
    2. po 2 odpaleniach zauważyłem, że działają tylko przyciski funkcyjne i numeryczne 4 i 5 ( miałem już tak bo kilka miesięcy wcześniej wyświetlacz się rozbił i zaniosłem telefon do serwisu zapłaciłem ale jak go odebrałem to nie działały zadne klawisze numeryczne, po 2 dniach oddali mi go naprawionego)
    3. na obecną chwilę wyświetlacz jest cały czarny nie "odpala".

Moje pytanie to czy wyświetlacz jest do wymiany czy taśma?
    jeśli chodzi o przyciski numeryczne może to wina złego podłączenia? czy coś innego? (ciężko do tej taśmy się dostać)

co to może być ?
    dodać muszę że nie mam wiedzy na temat GSM, robię to z czystej ciekawości oraz zaoszczędzenia troszkę kaski

Pozdrawiam

0 6
  • #2 20 Lip 2009 19:54
    R*
    Poziom 30  

Witaj,
    Niestety dobrych wieści nie mam- wiesz jakie ma właściwości benzyna ekstrakcyjna?!?
    Nie powinno sie jej stosować do takich rzeczy- jeżeli myłeś telefon razem z taśmą to zapewne się uszkodziła- więc o wymiany (obejrzyj ją...)
    Czarny ekran może być tez winą ingerencji cieczy w płytę główną i całą elektronike która ujawnia się po jakimś czasie i ciężko jej zaradzić- a słychać dźwięki tj. czy da się dzwonić etc? Jeżeli tak to masz taśmę i/lub LCD do wymiany.

Zrobiłeś rzecz karygodną- juz lepiej w denaturacie czy spirytusie umyć ;)

0
  • #3 20 Lip 2009 23:15
    yabu
    Poziom 15  

Zadzwonić mogę i mogę odebrać słychać wszystko ok i da się rozmawiać
    jaki koszt wchodzi w grę wymiany LCD oraz taśmy?
    dlaczego benzyna nie dobra?
    jak miałem praktyki kiedyś tam to mówili ze rozpuszczalnik nie bo zniszczy wszyscy polecali benzynę dokładnie użyłem Rozpuszczalnik Ekstrakcyjny.

jutro rozkręcę telefon to się dowiem jak wygląda taśma zrobię fotki i dodam to jak będziesz mógł to może ocenisz na Twoje Fachowe Oko.

A dodać muszę że po zalaniu i suszeniu jak odpaliłem to wyświetlacz nie reagował. Po wyczyszczeniu zaczął świecić ale teraz zgasł.
    co może być przyczyną niedziałających klawiszy?
    Pozdrawiam YaBu

0
  • #4 21 Lip 2009 00:17
    R*
    Poziom 30  

Zwarcie na płycie.
    Cóż nie wiem kto tak mówił- ale rozpuszczalnik- jak sama nazwa wskazuje... fakt faktem ty użyłeś ekstrakcyjnego, on "osusza" mam z nim na co dzień kontakt (nie przy telefonach) i ja jednak polecił bym już spirytus- nie zostawi śladów, nie zniszczy niczego.

Uprzedzając durna rady- LCD HQ (nie oryginalny) wcale ne jest grubszy dużo od oryginału- tego na gołe oko nie zobaczysz- po prostu trzeba umieć założyć bo na sliderze i w panelu sa zatrzaski- jak ich nie odegniesz to odstaje- i wydaje się że LCD jest grubszy.

O ile LCD można by kupić HQ, o tyle taśmę bym odradzał- bo może się szybko przetrzeć (zaraz ktoś napiszę że LCD może sie uszkodzić... Lub coś podobnego). najlepiej kupić oryginały.

Być może nie obejdzie się tu bez kąpieli w IPA/alkoholu a potem podgrzania niektórych NIEKTÓRYCH układów.

0
  • #5 21 Lip 2009 17:09
    yabu
    Poziom 15  

póki co mam kłopot nie mogę odkręcić 3 śrubek od przedniego panelu nie wymieniłem na nowe jak rozkręciłem telefon.
    nie wiecie gdzie można kupić takie małe śrubki ?
    Jaki torxy potrzeba do w/w Nokii?

pozdrawiam

0
  • #6 21 Lip 2009 17:41
    R*
    Poziom 30  

Poszło na PW.
    kup sobie dobre śrubokręty i będzie ok, a jak masz omknietą śrubkę to troszkę kleju na czubek i śrubokręt przyłóż niech złapie i odkręcaj ;]

0
  • #7 22 Lip 2009 09:57
    yabu
    Poziom 15  

Odkręciłem śrubki udało się (pożyczyłem dobrej jakości torx).
    Nokia 6500 slide zalana
    Zielona ramka którą zaznaczyłem, jest mokra/tłusta tak powinna być?
    Nokia 6500 slide zalana
    Nokia 6500 slide zalana
    Nokia 6500 slide zalana
    Nokia 6500 slide zalana
    Nokia 6500 slide zalana
    takie śrubki torxy potrzebuję.
    Pozdrawiam.

0