Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budowa roweru trzykołowego

k0toszu 20 Jul 2009 19:01 48096 11
    k0toszu
    Level 2  
    Jak zbudować rower trzykołowy.
    Może ktoś zbudował takie cacko i chciałby się pochwalić.
    Proszę wklejać zdjęcia i rysunki
    k0toszu
    Level 2  
    Chodzi mi o coś takiego

(bez świateł)

(będę robił z takiego składaka)
    Grzegorz K
    Level 11  
    Witam
    temat pewnie upadl ale gdyby ktos chcial wiedziec jak wygląda przeniesienie napedu to zdjecia niestety zrobione telefonem

Dodano po 48 [sekundy]:

Budowa roweru trzykołowego Budowa roweru trzykołowego Budowa roweru trzykołowego
    konteno
    Conditionally unlocked
    Czerwona oś (ta na której są kółka i trybik) jest ułożyskowana w 2 miejscach . Dodatkowa piasta rowerowa (po przyspawaniu dodatkowego kółka zębatego została wykorzystana jako hamulec i naciąg dla łańcuchów.
    konteno
    Conditionally unlocked
    Nie ma tam żadnego mechanizmu różnicowego {czy tam dyferencjału}( koła są zamocowane na czerwonej osi na sztywno ,tylna piasta pomiędzy jednym i drugim łańcuchem to zwykłe jednobiegowe torpedo z tylnego koła czyli działa tak że jak kręcisz to trajka jedzie ,jak nie kręcisz to koło ma możliwość swobodnego obrotu wobu kierunkach a jak kręcisz do tyłu to hamujesz0 [po to jest ta piasta].
    phanick
    Level 28  
    konteno wrote:
    Nie ma tam żadnego mechanizmu różnicowego {czy tam dyferencjału}....

To ciekawe, jak się na tym wchodzi w ostrzejsze zakręty z niezerową prędkością...
    Tiger1979
    Level 2  
    Witam, ja właśnie ukończyłem budowę, swojej trajki :) całkiem przyjemnie wygląda a jazda to przyjemność:) lubię coś robić z niczego więc przedstawiam moje dzieło:) Tiger Trike. Potrzeba trochę części a i zapał się przydaje.
    Tiger1979
    Level 2  
    Mam w zamiarze wyposażyć ten pojazd w silnik spalinowy od kosiarki, która przyjechała do mnie ze złomu. Silnik Tecumsech 3,5 KM pali od pierwszego szarpnięcia. Jest to kolejne wyzwanie z uwagi na to, iż do napędu koła chcę użyć przekładni napędowej też od kosiarki samojezdnej. Mam tylko zagwozdkę czy obroty przekładni napędowej nie są za małe, ale to się okaże po zmontowaniu.