Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Beko WMD 53580 - brak reakcji

dbabiuch 20 Lip 2009 19:27 5247 4
  • #1 20 Lip 2009 19:27
    dbabiuch
    Poziom 9  

Po załączeniu pralki (Beko model WMD 53580) nie reaguje na kręcenie pokrętłem do wybierania programów. Na wyświetlaczu widnieje "--:--", a na wskaźniku postępu programu miga dioda płukania (druga od dołu z "kwiatuszkiem";). Pralka także nie reaguje na reset - przytrzymanie przez 5 sekund start i wstrzymania. Co mogło się stać?

0 4
  • #2 21 Lip 2009 10:17
    zetfa
    Poziom 20  

W niektórych pralkach blokada drzwi jest zasilana z modułu, a wtedy wyświetlacz "świeci" niezależnie. Sprawdź "przejście" na blokadzie drzwi. Blokada może trzymać, a nadpalone styki nie przewodzić.

0
  • #3 12 Sty 2011 19:07
    dbabiuch
    Poziom 9  

Przy praniu na gotowaniu we wnętrzu pralki (koło płytek) osadzała się wilgoć która czasami powodowała te dolegliwości, Ja w trakcie poszukiwań usterki, powodowałem tylko pogorszenie sytuacji, bo w trakcie wysuwania i obracania woda bardziej dostawała się na płytkę. To wszystko.

0
  • #4 12 Sty 2011 20:41
    grzeg0
    Poziom 17  

Witam. Spróbuj zrobić tak.

1. Wyłącz pralkę za pomocą wyłącznika ON/OFF.
    2. Ustaw program "bawełna"
    3. Włącz pralkę włącznikiem WŁ/WYŁ równocześnie trzymaj przycisk "Start/Pauza/Anulowanie" minimum 3 sec.
    Po tym zostanie wyświetlony błąd

1
  • #5 28 Wrz 2017 22:20
    czasempada
    Poziom 6  

grzeg0 napisał:
    1. Wyłącz pralkę za pomocą wyłącznika ON/OFF.
    2. Ustaw program "bawełna"
    3. Włącz pralkę włącznikiem WŁ/WYŁ równocześnie trzymaj przycisk "Start/Pauza/Anulowanie" minimum 3 sec.
    Po tym zostanie wyświetlony błąd

Podpinam się pod tym tematem ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć jak zresetować błąd w tym rodzaju pralki. Dokładnie mam model WMB 51241 PT i problem z błędem E17.

Potrzebuje dalszej instrukcji jak wykasować ten błąd. Po wyświetleniu błędu przechodzi w tryb gdzie cały ekran jest podświetlony lecz nie reaguje na przycisk testu. Co zrobić dalej ?

1