Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

excel - formuły

20 Lip 2009 19:36 3477 4
  • Poziom 14  
    witam

mam 2 problemy z formułami
    opisze sytaucje

1. mam 2 zakresy slow np. nazwa województwa(a w nim nazwy wojewodztw) 2zakres nazwa Miasta (Warszawa, Krakow, Gdansk)
    i teraz mam 2 kolumny o nazwach "wojewodztwa"-kolumna D i "miasta"-kolumna E
    chce, ze jak ktos wpisze w dana komorke A1 (te 2 kolumny sa oddalone od A1) np. Gdansk to te slowo pojawi mi sie w kolumnie miasta w komorce E1

ktos wpisuje w komorce A10 Warszawa to w komorce E10 pojawia mi sie to samo
    ktos w A11 wpisuje mazowieckie to D11 pojawia
    wazne zeby odroznialo co jest wpisane jezeli miasto to do kolumny miasto ma przenosic?

2. problem
    mamy wypelniona ta kolumne "miasta" E1-Warszawa, E2-Gdańsk, E3-Warszawa, E4-pusta, E5-pusta, E6-Warszawa, E7-Krakow, E8-puste itd.
    i teraz chce policzyc ile jest wierszy z miastami od poprzedniego pustego wiersza czyli w tym przypadku od wiersza E5 do ostatniego pustego wiersza czyli E8 i to na calej dlugosci kolumny.
    jak to zrobic?

jeszcze jeden problem
    w kolumnie A bede wpisywal liczby pod soba
    i teraz tak mam 2 kolumny parzyste / nieparzyste
    jak wpisze w komorce A1 liczbe np. 10 to chce zeby ona pojawila mi sie rowniez w kolumnie parzyste, a w nieparzyste zeby sie nic nie pojawialo natomiast jezeli w wierszu nizej wpisze 15 skolej zeby pojawiala sie w kolumnie nieparzyste, a parzyste zeby zostawalo puste.
  • Pomocny post
    Moderator Programowanie
    W załączniku materiał do przemyśleń. W żółtych komórkach formuły.
    p.2. Jakiś przykład byś wrzucił. Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi...
    Cytat:
    i to na calej dlugosci kolumny.
  • Poziom 14  
    adamas_nt napisał:
    W załączniku materiał do przemyśleń. W żółtych komórkach formuły.
    p.2. Jakiś przykład byś wrzucił. Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi...
    Cytat:
    i to na calej dlugosci kolumny.

wlasnie o to mi chodzilo
    wielkie dzieki

tylko jeszcze te numerowanie tak jak w moim zalaczniku

a jezeli tych nazw miast bedzie sporo to zamiast pisac adres ich komorek czyli L1:L50 nie mozna by bylo ich jakos "zdefinowac" czyli nazwy wszystkich miast polaczyc w jedna nazwe i ja wpisywac do formul?
  • Moderator Programowanie
    Liczenie (mój załącznik) najprościej: W C1 wpisz: =JEŻELI(D1="";0;1)
    W C2: =JEŻELI(D2="";0;C1+1) i skopiuj/przeciągnij w dół
    Pozostaje ukrycie wartości zerowych. (W opcjach arkusza lub formatowanie warunkowe kolumny: =0 to biała czcionka)
    Cytat:
    nazwy wszystkich miast polaczyc w jedna nazwe i ja wpisywac do formul?
    Tak, możesz. Zaznacz zakres, w pasku adresu (pole nazwy) wpisz (z góry upatrzoną) nazwę. W formułach odwołujesz się do nazw zamiast zakresów.