Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus P5LD2-X/1333 - komputer nie działa stabilnie, restarty

20 Lip 2009 20:20 3785 22
  • Poziom 26  
    Witam ! Mam na imię Adam. jestem tu nowy więc jeżei coś źle napisze to proszę o wyrozumiałość. Mam problem z komputerem. Zacznę od początku. Skrzynke złożyłem sobie sam w kwietniu 2008r, części kupowałem nowe w sklepach lub na allegro. Komputer działał ponad rok normalnie, wszystko elegancko. Jednak zaczely sie jakies problemy, poczatkowo muzyka zwalniala przy kopiowaniu, zrobilem format lecz nie pomogl. Potem zaczęly robic sie resety, niebieski ekran po 2minutach od włączenia, oraz komunikaty "błąd odczytu dysku". Ogolnie komp bardzo niestabilny, wymienilem wiec dysk na gwarancje i dostalem nowy fabrycznie zapakowany. Jednak problem nie znikł. Oddalem wiec plyte glowna do serwisu z podejrzeniem uszkodzenia, po 2tyg plyta doszla mi z powrotem z kartka ze nic nie stwierdzono, i test ok ... No to szukalem dalej, wymienilem kosci ram z kolega i nic to nie dalo, nastepnie zamienilem sie z kolega na zasilacz i grafike no i to tez nic nie dalo, ciagle problemy... Do tego strasznie dlugo sie wlaczal no i zatrzymywal na logo ZAPRASZAMY. Oddalem komputer do serwisu - calą skrzynke na diagnostyke no i nic nie stwiedzili ... oddalem do drugiego seriwisu i w kocu stwierdzili ze plyta glowna ale nie wiedza co dokladnie w niej bo jej nie sprawdzaja elektronicznie... no to wyslalem plyte na gwarancje ale tam u nich na testach jest ok, niby dziala i niewiem co robic. Dziwna sprawa, komputer po zlozeniu dziala w miare, format zrobie i niby ok, ale potrafi zaraz sie uwalic i byc ne stabilnym, ale potrafi tez dzialac tydzien i wyskoczy niebieski ekran ... Gdy mialem podejrzenie ze to dysk i oddalem na gwar sam dysk to zalatwilem od znajomego dysk na ata stare 40gb wd... No i przez miesiac dzialania bylo wszystko swietnie szybko dzialalo ani zawieszki no miodzio... Z dyskiem moim juz lipa mimo ze nowy... Czesto dzialo sie rowniez tak ze po wlaczeniu nie wykrywal windowsa, po kilku esetach zalapal... Juz nie wiem co robic,, komuter jest jednoroczny. Oto specyfikacja: procesor intel core 2 duo e4600 2*2,4 Ghz, plyta asus p5ld2-x/1333, GF 8600GTS Gainward, ram 2*1gb kingston 667mhz, zasilacz colors it 480wat, co robic juz od 4mies nie mam sprawnego komputera nie wiem pomozcie, musze siedziec na internecie przez wifi na mojej noki (teraz rowniez) pozdrawiam i dziekuje za kazda odpowiedź
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 30  
    Ciężko stwierdzić bo podmieniłeś już chyba wszystko , ale możesz jeszcze sprawdzić czy nie masz czasem przysiadów napięcia w sieci.
  • Poziom 26  
    Nom wszystkie podzespoly zmienialem poza plyta glowna, zmieniajac np grafike zamienialem sie i znajomy mial moja a ja nadal mialem to samo... Mysle ze plyta jest winowajca ale usterka pojawiala sie czasami po tygodniu gdy wydawalo mi sie ze jest ok to nagle brak odpowiedzi i niebieski ekran i buczenie w glosnikach... Tylko ze na testach w serwisie producenta nic nie widza, moze testuja na dysku ata, albo moze akurat dziala im .. Tylko wlasnie najgorsze to ze nie wymienia mi na nowa plyte bo nic nie potrafia stwierdzic, a kiedys mi dzialalo wszystko, listwa jest nowa, siec tez dobra jestem bezradny
  • Admin grupy komputery
    Podaj nam więcej danych :

Opis komputera :
    01-Marka i model płyty głównej
    02-Typ i prędkość procesora
    03-Zainstalowana pamięć (wielkość i timingi)
    04-Typ karty graficznej
    05-Marka i moc zasilacza
    06-Napięcia zasilacza (Powinne być sprawdzone voltomierzem)
    07-Temperatury podzespołów (Powinne być sprawdzone termometrem)
    08-Jeśli problem dotyczy innych elementów w komputerze - także ich Markę i model.
    09-Rodzaj zainstalowanego systemu operacyjnego.
    10-Nazwa zainstalowanego programu antywirusowego.

Dokładnie wiemy że nie każdy ma dostęp i umiejętności w posługiwaniu się miernikami,
    dlatego też dla mniej zaawansowanych polecam zainstalować program Everest w którym to można uzyskać orientacyjne dane z pomiarów.
    Znajdują się one w zakładce programu Komputer/czujnik. W tym samym programie można uzyskać też dane na temat pozostałych elementów komputera w innych jego zakładkach.
    Program do pobrania tutaj:Everest

Sprawdzić czy na płycie gł. jak i w zasilaczu nie ma spuchniętych lub wylanych kondensatorów.

Wykonaj test (pojedynczo) kości pamięci programem Memtest.

Pokaż nam screeny ze wszystkich zakładek programu HDTune tuż po pełnym skanowaniu dysku .

Jeśli w komputerze odnotowujesz BSOD (niebieski ekran śmierci) to podaj nam dokładny numer błędu .

Przykład :
    Code:

01-Gigabyte GA-M57SLI-S4
    02-AMD Athlon64 X2 3800+ 2000Mhz@2200Mhz Windsor
    03-2 X TwinMos DDRAM-II 512Mb 667MHz (1024Mb  4-4-4-12)
    04-Galaxy 7900GS 1.2ns z 256MB Ram
    05-Tagan 430 U22 / 430W
    06-/+3.44v/+5.00v/+11.86v/-11.88/-4.97v/ vBat 2.99v
    07-płgł-26*C/proc.33*C/Gpu.47*C/Hdd.22*C
    08-Drukarka EpsonStylus Photo RX560
    09-Windows XP Pro, SP2
    10-Bitdefender08
    BSOD - 0x0000000A
  • Poziom 29  
    Witam

1) Podaj dokładny opis zasilacza. Zasilacz kupowałeś osobno czy dostałeś "gratis" do obudowy?

2) Użyj Memtest-u u zrób test pamięci z płyty botowalnej. A najlepiej kilka. W ten sposób na 100% wykluczysz RAM. Często problemy z RAM-em wyglądają jak problemy z płyta główną.

3) Pomierz miernikiem napięcia z zasilacza i napisz wyniki.

Pozdrawiam
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 26  
    Czarna magia. Zasilacz byl gratis w obudowie, colors it 480 wat, karta graficzna GeForce 8600 GTS Gainward 512mb ram, procesor Core 2 Duo E4600 2*2,4 GHz, plyta glowna asus p5ld2-x/1333 tak pisze na pudelku, niestety nie mam plyty glownej wiec pomiarow nie zrobie, kody bledow oraz kounikaty mam na dysku bede musial je u kogos zgrać także później je dodam teraz nie mam jak
  • Poziom 19  
    LysyOsw napisał:
    Zasilacz byl gratis w obudowie, colors it 480 wat,

Zacznij od podmiany tego urządzenia zasilaczo-podobego na markowy zasilacz. Twój zasilacz jest na Link czarnej liście - może powodować takie problemy z komputerem. Możesz też pomierzyć mu napięcia, ale najpierw podmień go.
  • Poziom 26  
    Juz to zrobilem, wlozylem tracer od kumpla ale on nadal to robil, natomiast colors it moj u kumpla dzialal swietnie, wiec to nie jest zasilacz, jestem bezradny zupelnie nie wiem co robic ....
  • Poziom 26  
    Asus P5LD2-X/1333 - komputer nie działa stabilnie, restarty narazie mam tylko to jedno, hmmm tak markowy zasilacz ale kolega ma go juz prawie 2lata komputer wlaczony pare godzin dziennie i smiga ...

Dodano po 2 [minuty]:

Zastanawia mnie tylko to, skoro sprawdzalem moj komputer na nowym dysku, nowej grafice, innych ramach, innym zasilaczu i nic nie przynioslo efektu to znak ze albo plyta glowna albo dvd rom lub procesor, mysle ze plyta skoro tak stwierdzil jeden z serisow, jednak czemu oni nic nie znajduja, czyli to grzebki czy co ? Wiecej zdjec dolacze na dniach bo nie mam jak narazie
  • Poziom 14  
    W pierwszym poście pisze, że sprawdzał i działał bez problemu z innym dyskiem.

Sprawdziłbym kable od dysku, odczytał SMARTa, a dysk jakimś programem testującym też interfejs (np. WD ma takie coś). No i zasilacz koniecznie bym wymienił...
  • Poziom 19  
    Sprawdź dysk twardy programem HDTune, Victoria ew. MHDD - opis jak postępować masz tutaj. Jak możesz podaj wyniki na forum w postaci screenów.
  • Poziom 12  
    Kolego radze jeszcze procka zobaczyc... Ja mialem podobnie z celeronem D 2.66 rok pracowal z >3GHz a później sie zaczeły problemy podobnego typu (resety, zawieszenia itp...)
  • Poziom 26  
    No właśnie na początku problemów gdy oddałem swoj wd 3200AAKS 320 GB na gwar i mialem zaastepczo wd 40gb pod inne wejscie tj. Ata i byl on podlaczony na ta tasme jak dvd rom to bylo pieknie, juz na dysku pod serial ata sie komplikowalo ale dysk dostalem nowy wiec musi byc dobry, kabel raz zmienilem na nowy ale to nic nie zmienilo, MOZE TO COŚ NA PŁYCIE CO ODPOWIADA ZA POLACZENIE Z HDD ALE TYLKO Z SATA?? A ze np dysk duzy to sobie plyta momentami nie radzi a ze jest to uszkodzenie nie stale to seriws nie wykrywa?? co o tym myslicie?? Zasilacz wymienie napewno, teraz zastanawiam sie nad tym prockiem lub płytą? Taki procesor idzie sprawdzić jednoznacznie żeby wiedzieć napewno czy to jego sprawka? Co na plycie moglo siąść ??

Dodano po 6 [minuty]:

A ten smart co to jest? A moze to wina oprogramowania na plycie ? kupowac nowa plyte czy sie wstrzymac, w ogole to dobra plyta czy lepiej w gigabyte inwestowac ?
  • Poziom 19  
    LysyOsw napisał:

A ten smart co to jest?

Zainstaluj HDTune - LINK i zrób screeny z każdej zakładki.
  • Poziom 43  
    Dysk z gwarancji mogłeś dostać :
    1 - inny nowy
    2 - inny naprawiany

oba warianty mogły nie przeżyć dostawy kurierem/pocztą od gwaranta do ciebie/sklepu.

Założenie że dysk otrzymany jest 100% dobry jest na tą chwilę zbyt optymistyczne, sprawdź go dokładnie najlepiej na innym kompie.

Dobra dopiszę:

warianty 1 i 2 zapakowane w folię :D
  • Poziom 26  
    Inny nowy ponieważ dostałem zapakowanego fabrycznie w folie :) Hmm no moze to jednak dysk ale juz na starym wd to sie zaczelo dziac a na nowym nadal wiec moim zdaniem malo prawdopodobne ale to zrobie przetestuje dysk :) Hmm tylko teraz tak, ja jestem we Wloszech i siedze na WLAN przez tel, w domu w Polsce komputer w czesciach bez plyty ktora jest w serwisie niewiem gdzie, mam chcieć z powrotem moja plyte czy sprawdzic dysk i procesor u kogos i jak nic nie wykryje to co? A Jak wykryje to bede sie cieszyc ...
  • Poziom 19  
    LysyOsw napisał:
    Hmm tylko teraz tak, ja jestem we Wloszech i siedze na WLAN przez tel, w domu w Polsce komputer w czesciach bez plyty ktora jest w serwisie

No cóż dyskusje chyba wznowimy jak będziesz w domu z kompletnym sprzętem.
  • Poziom 26  
    Hmm to w takim razie dlaczego na jednej kosci ram przy wlaczaniu mi sie komputer zaczal smazyc (bez wzgledu na to ktora to byla - mam 2 po 1gb i czy w 1 slocie czy 2) a na dwoch wlaczyl sie normalnie ... dysk i procesor oczywiscie sprawdze tak jak radzicie :)
  • Poziom 26  
    Panowie jestem już w domu i mam sprzęt. Ale to nie koniec kłopotów :/ podlaczylem wsio, wlaczylem, komputer wlaczal sie dlugo, obraz byl rozmyty.. Po wlaczeniu ukazalo mi sie jakieś narzędzie kongiguracji systemu, zmienilem w karcie ogólne na normalne uruchamianie i wlacza sie bardzo dlugo nadal... A teraz nagle zamarl... Wylaczylem go, chce odpalic i nic, tak jakby w ogole nie bylo pradu, spr kabelki od plyty te przednie (wlaczanie reset lampki) i jest ok :/ co mam teraz robic? Co moge zrobic? Kupowac nowy zasilacz czy to czegos innego wina? Prosze o pomoc

Dodano po 4 [godziny] 23 [minuty]:

Pomoże mi ktoś? Komputer nie włacza sie; tak jakby nie byl podlaczony do sieci. A dzialal wczoraj, wylaczylem go, wlozylem mu sieciowke w inny slot (bo na poprzednim nie wykrywalo). I koniec. Kable sprawdzalem i wszystko ok. Wymieniony zasilacz na Chieftec 450wat i nadal to samo. Co robic? Moze jakos idzie sprawdzic cos odlaczajac czy dziala, zupelnie nie wiem co zrobic... Rozkrecilem go i skrecilem od nowa i tak samo. Jakies rady, sugestie, pomozcie błagam
  • Poziom 10  
    Kiedyś miałem taki problem podobny i była to wina kondensatora na płycie.
  • Poziom 26  
    Hmm, wymiana płyty głównej na nową wyeliminuje te problemy? Czy procesor mógł się uszkodzić? W sumie to komputer sam sie nie wylaczyl tylko normalnie a teraz nie uruchamia sie... Boje sie spalenia... Jaka polecacie plyte glowna? Moze jakas gigabyte z seri ep, co mi poradzicie?