Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

IBM ThinkPad 600X - komplikacje z 3D pod Windows XP

kamil-112 20 Jul 2009 20:20 1696 7
 • #1
  kamil-112
  Level 10  
  Witam
  mam problem z moim laptopem, model to IBM Thinkpad 600X, problem polega na tym ze nie działa sprzętowe 3D w directX.
  Dzieje sie to gdy próbuje pograć w gierke 3D, nawet na starsze 3D nie działają
  Tak jest tylko w windowsie XP, w innych winach np 98 albo ME działa grafa 3D i w directX jest opcja przyspieszenie 3D i można grać w gry.

  Grafika to neomagic 4mb.
  procek 650mhz
  ram 512mb

  Co mam zrobić aby było 3D?
 • #2
  ascorp
  Level 17  
  mialem podobny IBM z tego co pamietam ta karta nieobsluguje direx 3D ,a napewno nie pod systemem NT ,czyli XP 2000 itp.
 • #3
  kamil-112
  Level 10  
  w 98 działa grafa 3D.
  W XP powinno też działać!
 • #4
  ascorp
  Level 17  
  sprawdz dokladna nazwe karty grafiki i poszukaj troche na google. sąrózne typy neomagic i niektore nie obsługują direx 3D

  albo jeszcze inaczej jaki instalujesz direx pod tym XP ? z tego co pamietam ta karta miala problemy z direx wiekszym niż 6.1 a do XP sa tylko powyzej 6.1 (ale glowy nie daje) znajdz jakis starszy direx pod XP i zobacz.
 • #5
  kamil-112
  Level 10  
  tak też myślałem, własnie musze spróbować , tlyk ojak zainstalować starszy directX w XP ?
 • Helpful post
  #6
  ascorp
  Level 17  
  no i ztym jest problem,najlepiej czysta instalka,ale to czasochlonne sa programy do odinstalowania DX "DirectX Eradicator , "dx9uninstaler" , "DirectX Happy Uninstall 4.18" ,

  "Jak odinstalować DirectX 9?
  Bibliotek DirectX oficjalnie nie można usunąć z systemów Windows, Microsoft nigdy nie udostępnił odpowiedniego narzędzia. Na niektórych komputerach, zwłaszcza tych starszych generacji, zainstalowanie nowej wersji pakietu DirectX może spowodować nieprawidłowe działanie programów, zwłaszcza starszych gier. Jeżeli pracujemy w systemie Windows 2000/XP, to istnieje możliwość przywrócenia poprzedniej wersji DirectX, ale tylko wówczas jeżeli przed instalacją wersji 9 ustawiliśmy punkt przywracania systemu. Domyślną wersje DirectX można przywrócić także poprzez reinstalację systemu Windows. Na naszej stronie można znaleźć aplikacje DirectX Eradicator, która usuwa biblioteki DirectX w wersjach 2-9, zarówno w systemach Windows linii 9x, jak i 2000/XP. Jest to narzędzie nieoficjalne, pozbawione wsparcia technicznego, zarówno autor programu, jak i redakcja Komputer Świata nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikające z nieprawidłowego działania aplikacji. Obsługa programu w systemach 98/Me nie jest skomplikowana, sprowadza się do potwierdzenie przez użytkownika czy na pewno chce odinstalować DirectX’a. Wszystkie operacje zostaną wówczas przeprowadzone w tle, po czym na ekranie ukaże się komunikat informujący użytkownika o konieczności ponownego uruchomienia systemu. Aby odinstalować biblioteki DirextX w systemach Windows 2000/XP, użytkownik musi się zalogować na konto z uprawnieniami administratora. Będziemy potrzebowali również płyty CD z wersją instalacyjną systemu lub plików z katalogów i386 (pochodzącego z krążka Windows), skopiowanych na dysk twardy. Uruchamiamy program, po chwili aplikacja informuje nas o konieczności umieszczenia w napędzie płyty instalacyjnej systemu Windows. Jeżeli na dysku twardym mamy skopiowany z krążka katalog i386, klikamy wówczas na przeglądaj , a następnie wskazujemy odpowiednią ścieżkę. Program kontynuuje swoje działanie, na zakończenie wyświetla okno z komunikatem o konieczności zrestartowania systemu."
 • #7
  kamil-112
  Level 10  
  dzieki, pobawie sie tym i zobacze, a jaki program z tych co podałeś polecasz i jest najlepszy do tego?
 • #8
  ascorp
  Level 17  
  Ja to zrobiłem "dx9uninstaler" ,ale trzeba dokladnie info poczytac, dwa pozostałe są chyba płatne.