Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes W124 1988 r. kłopot z zapaleniem i brak mocy

20 Jul 2009 21:17 4166 3
  • Level 2  
    Witam.
    Mam od niedawna Mercedesa W124 1988 r. Silnik 2,3 benzyna z gazem, ale gdzieś od roku nie jeździł w ogóle na gazie. Mam ostatnio problem z silnikiem. Nie chce zapalić za pierwszym razem, dopiero łapie za drugim lub trzecim. W ogóle nie wchodzi mi na obroty, jak dodaje mu gazu to nie wchodzi wyżej niż na 2,5 tysiąca obrotów. Nie ma w ogóle mocy i jak chce ruszyć to szarpie. Zostawiłem go u mechanika i on mi powiedział, że chyba jest to problem z wtryskiem. Ale ja nie jestem pewien.

Ja już nie wiem co to może być. Pomóżcie mi, bo ogólnie samochód jest mi potrzebny do pracy.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 13  
    najpierw sprawdz świece oraz przewody wysokiego napięcia oraz ustawienie rozrządu.
  • Level 2  
    świece wymieniłem pół roku temu razem z przewodami. sprawdze jeszcze to ustawienie rozrządu.
    Ktoś mi powiedział, że to będzie najprawdopodobniej sonda lambda i zapieczone wtryski. Czy to może być to? Nie mam pojęcia.
  • Level 38  
    slawson3 wrote:
    najpierw sprawdz świece oraz przewody wysokiego napięcia oraz ustawienie rozrządu.

A słyszałeś kolego żeby bez ingerencji przeskoczył łańcuch w mercedes?
    Sprawdź podciśnienia i węże pod kapciem