Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie zadanie spełnia bezpiecznik przekaźnika??

blackmkk 20 Lip 2009 21:17 2296 4
  • #1 20 Lip 2009 21:17
    blackmkk
    Poziom 2  

Witam wszystkich na forum, mam może dla Was banalne pytanie, ale do czego służy bezpiecznik przekaźnika?? Czy jak się on spali, to przykładowo wentylator, który jest na przekaźniku, przestanie działać??

[Przypominam, że na forum stosujemy polską czcionkę oraz przyjęte zasady pisowni. Proszę poprawić post. Mariusz Ch.]

0 4
  • #2 20 Lip 2009 21:21
    Quarz
    Poziom 43  

blackmkk napisał:
    witam wszystkich na forum, mam moze dla was banalne pytanie ale do czego sluzy bezpiecznik przkaźnika?? czy jak sie on spali to przykladowo wentylator ktory jest na przekaźniku przestanie działac??
    Bez zamieszczenia tu schematu rzeczonego układu Twój temat może mieć właściwe miejsce tylko w koszu - pomijam tu już niechlujnie napisany, a zacytowany przeze mnie, tekst Twojego posta...

0
  • #3 20 Lip 2009 21:42
    blackmkk
    Poziom 2  

Tak na wstępie z największej armaty?? ale poprawiłem już, skoro macie tutaj takie zasady to oczywiście ustosunkuję się do nich;)

Schematu nie posiadam, mam po prostu problem z grzejącym się przekaźnikiem od wentylatora nawiewu w samochodzie. Nie wiem, czy to jest normalne, czy może z silnikiem wentylatora jest już coś nie tak. Zauważyłem jedynie, że jest jeszcze w samochodzie wyżej wspomniany bezpiecznik od tego przekaźnika i tak sobie myślę, czy może jakby coś było rzeczywiście nie tak z tym grzejącym się przekaźnikiem, spaliło by najpierw ten bezpiecznik 5A.

0
  • #4 21 Lip 2009 00:03
    sebek3
    Poziom 27  

Zacząłbym od sprawdzenia wentylatora.
    Może ma zatarte łożysko, stawia większy opór a co za tym idzie pobiera większy prąd, jednak na tyle mały aby nie spalić bezpiecznika a zagrzać styki przekaźnika.

1
  • #5 21 Lip 2009 08:10
    blackmkk
    Poziom 2  

a czy tak można jeździć czy może sie coś uszkodzić lub stopić?? Na razie obserwowałem i przekaźnik pomimo ze sie dość solidnie grzeje gniazda ani on sam się nie topi. Mocno grzeją się tylko te styki od których wychodzą grube kable.
    Jak dalem bezpiecznik trochę słabszy od wentylatora to on też się grzał ale teraz dałem 25A i juz jest tylko letni a to chyba normalne podczas pracy.

0